Ratai

Ratai

Žiema jau už kampo: kokiomis automobilio dalimis pasirūpinti svarbiausia (0)

Kalendorinei žiemai nenumaldomai artėjant, vairuotojai suskumba tinkamai pasirengti šaltajam sezonui ir jo keliamiems iššūkiams. Ruošiantis jiems automobilių savininkams pravartu ne tik žinoti, kaip paruošti transporto priemonę, bet ir ką daryti su nebereikalingomis jos dalimis ar kaip susigrąžinti dalį pinigų už remonto darbus.

(Plačiau...)

Draudikai įspėja: po laiko persukimo padaugėja eismo įvykių, atsargesni turėtų būti ir pėstieji (0)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį persukdami laikrodžių rodykles viena valanda atgal pradėsime gyventi žiemos laiku. Apie tai, kad laiko persukimas daro neigiamą įtaką žmonių savijautai, kalbama nuolat, o štai draudikai sako pastebintys ir šio žingsnio poveikį vairuotojams – kelias dienas po laiko persukimo šie būna mažiau atidūs už vairo ir sukelia daugiau eismo įvykių.

(Plačiau...)

Atšvaitų dieną - priminimas saugoti save (0)

Tradicinė Atšvaitų diena šiemet minima spalio 15-ąją. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija Atšvaitų diena paskelbė trečiąjį spalio ketvirtadienį, kai šviesus paros metas vis trumpesnis ir intensyviausio eismo laikas – rytais ir vakarais – iki pat pavasario vyksta tamsoje.

(Plačiau...)

Kelininkai perspėja vairuotojus: šalies kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis – drėgnos (0)

Ankstų trečiadienio rytą oro temperatūra šalyje nuo 8 iki 13 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Tyrimas: lietuviai dažniausiai automobilį keitė dėl įgrisusio remonto (0)

Didžioji dalis Lietuvos vairuotojų automobilį į kitą keičia kas 4-6 metus. Pagrindine asmeninio transporto pokyčio priežastimi dažniausiai įvardintas atsibodęs automobilio remontas. Tokie rezultatai paaiškėjo draudimo bendrovės „If“ užsakymu atliktos reprezentatyvios Baltijos šalių gyventojų apklausos metu.

(Plačiau...)

Ribos eismą Vytauto Didžiojo gatvėje (0)

Rugpjūčio 12 d. įvyko Jurbarko rajono savivaldybės eismo saugumo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstyti 9 klausimai, susiję su prašymais įrengti kelio ženklus, pėsčiųjų perėją, sferinį veidrodį ir kiti.

(Plačiau...)

„Volvo“ pargriovė traktorių (nuotraukos) (0)

Pirmadienį, apie 12 val.,   prie Jurbarko, kelyje į Eržvilką, traktorių lenkęs „Volvo“ užkabino pilną grūdų priekabą. Smūgis buvo stiprus – traktorius su priekaba virto ant šono, o „Volvo“ atsidūrė rugių lauke.

(Plačiau...)

Regitros egzaminas: praktika ir teorija - ką reikia žinoti? (0)

Kaip žinia, vairavimo mokyklos rengia būsimuosius vairuotojus vairavimo pradžiai ne tik keliuose, bet ir žinių patikrinimui Valstybės įmonėje "Regitra", kurioje privalomai atliekami atitinkamos kategorijos teorijos ir praktikos egzaminai (išskyrus AM kategorija, kuomet laikomas tik teorijos egzaminas). Regitros egzaminai baimina ne vieną būsimą vairuotoją, kadangi pasiruošimas jiems yra ganėtinai ilgas procesas, trunkantis nuo dviejų savaičių iki, dviejų, trijų ar net keturių mėnesių.

(Plačiau...)

Vandens motociklais plaukioti galima tik nurodytuose vandens telkiniuose (0)

Mėgstantys vandens pramogas privalo žinoti, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų sąlygų.

(Plačiau...)

Vairavimas per balas: ką daryti, kad automobilis netaptų skenduoliu (0)

Vasaros karščiai neatsiejami nuo gaivalingų audrų ir liūčių, apsemiančių gatves. Nors tai nutinka bene kasmet, ne visi vairuotojai žino, ką daryti prieš save kelyje išvydus tyvuliuojančią balą. Draudikai sako, kad dėl trūkstamų įgūdžių, savo ir automobilio galimybių pervertinimo ar paprasčiausių netinkamų aplinkybių vairuotojams, važiuojantiems patvinusiais keliais, neretai tenka baloje laukti techninės pagalbos. 

(Plačiau...)

Centrinėje miesto gatvėje – viską matanti radaro akis (9)

Penktadienį Jurbarke, ties S. Dariaus ir S. Girėno g. ir P. Cvirkos g. sankryža, statoma nauja vairuotojų kontrolės įranga. Netrukus atsirasiantis radaras fiksuos ne tik automobilių greitį, bet ir kitus pažeidimus. Nepavyks išvengti baudų ir už pasibaigusią techninę apžiūrą bei neapdraustus automobilius.

(Plačiau...)

Rėžėsi į medžius, o paskui spruko į mišką (nuotraukos, papildyta) (4)

Penktadienio naktį, apie 0.15 val., prie Pašvenčio (Jurbarkų sen.) girtas vairuotojas trenkėsi į medžius. Pirminiais duomenimis, „Audi A8“ važiavęs vyras didžiuliu greičiu atlėkė keliu nuo Tauragės pusės ir nesuvaldė automobilio – stabdyti pradėjo tik praskriejęs sankryžą ir prieš pat smūgį į storą medį.

(Plačiau...)

Nuo kelio nulėkęs „Ford Mustang“ čiuožė šlaitu (nuotraukos) (9)

Ketvirtadienio popietę kelyje Žindaičiai-Jurbarkas, ties įmone „Dainiai“, įvyko avarija. Nuo kelio nulėkė galimai dėl viršyto greičio nesuvaldytas automobilis „Ford Mustang“. Mašina daugiau nei šimtą metrų čiuožė kelio pylimo šlaitu laužydama krūmus, kol atsitrenkė į storesnį medį, jį nulaužė ir sustojo.

(Plačiau...)

Dviračių laikikliai ir stogo bagažinės: ką reikėtų žinoti, susiruošus keliauti (0)

Išsiruošus į kelionę kartais ne visi daiktai telpa į automobilio saloną ir bagažinę. O jei dar esate dviračių mėgėjas ir juos norite pasiimti vykdami atostogauti, niekaip neišsiversite be specialių laikiklių ar stogo bagažinių. Nors daiktų gabenimo klausimą šie automobilio priedai išsprendžia, tuo pačiu jie įpareigoja vairuoti atsargiau.

(Plačiau...)

Motorolerį vairavo visiškai girtas (0)

Jurbarke policijos pareigūnams pirmadienį įtarimų sukėlė įtartinai manevruojantis motoroleris.

(Plačiau...)

Vairuotojų rūpesčiai: estai bijo kelyje pristigti degalų, lietuviai labiausiai rūpinasi stabdžiais (0)

Baltijos šalių žmonių vairavimo įpročiai panašūs, tačiau šių valstybių vairuotojų rūpinimasis nuosavais automobiliais – labai skiriasi. Tyrimas parodė, kad mūsų šalies vairuotojai aktyviau nei latviai ir estai seka automobilio detalių būklę. Lietuvos vairuotojai daugiau nei latviai ir estai tikrina stabdžius ir tepalus. Estai dažniausiai iš visų Baltijos šalių vairuotojų prižiūri degalų kiekį bake. Skaičiai rodo, kad mažiausiai Baltijos šalių vairuotojams rūpi  langų ir veidrodėlių priežiūra.

(Plačiau...)

Mokesčių inspekcija keliuose tikrins automobilius (1)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad netrukus Lietuvos keliuose pradės nuolatines krovinių važtaraščių patikras, kurių metu bus stabdomos krovinius vežančios transporto priemonės ir žiūrima ar tinkamai užpildyti vežamo krovinio važtaraščiai, ar visi duomenys pateikti elektroninių važtaraščių sistemoje (i.VAZ). Dar viena naujovė – VMI darbuotojai į patikras keliuose vyks specialiai pažymėtais automobiliais.

(Plačiau...)

Už greičio viršijimą siūlo bausti ne tik pažeidėjus, bet ir automobilių savininkus (1)

 Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad parlamentaro Pauliaus Saudargo siūlymas už greičio viršijimą tam tikrais atvejais bausti automobilio savininką, o ne vairuotoją, yra svarstytinas.

(Plačiau...)

Greičio ribojimu gyventojai nepatenkinti (0)

Jurbarko r. savivaldybės Eismo saugumo komisija ketina kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl automobilių greičio ribojimo ties Jurbarko karjeru. Šiuo metu beveik dviejų kilometrų ilgio Muitinės g. atkarpoje greitis ribojamas iki 50 km/val. Jei savivaldybės norams pritars ir Kelių direkcija, važiuoti ir vasarą bus galima dvidešimčia kilometrų greičiau.

(Plačiau...)

Įsigalioja automobilių registracijos mokestis (0)

Nuo trečiadienio šalyje įsigalioja automobilių registracijos mokestis.  

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook