Ratai

Ratai

Automobiliu po Baltijos šalis: ką žinoti užsienyje patekus į eismo įvykį? (0)

Koronaviruso pandemija sujaukė ne vieno lietuvio atostogų planus, o dėl apribotų galimybių keliauti po Europą ir pasaulį, gyventojai renkasi artimesnes alternatyvas, pavyzdžiui – kelionę po Baltijos šalis. Nors Latviją ir Estiją automobiliu pasiekti yra pakankamai patogu, o eismo ypatumai šiose šalyse yra panašūs į mūsiškius, eismo įvykių Baltijos kaimynėse Lietuvos vairuotojai neišvengia. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas primena, kaip tokiais atvejais derėtų elgtis.

(Plačiau...)

Šios savaitės audros – išskirtinės: automobiliai nukenčia tiek pat kaip žmonių turtas (0)

Visą savaitę skirtinguose Lietuvos regionuose siautusi audra – išskirtinė, nes jos padaryti nuostoliai kitokie nei įprastai. Draudikai suskaičiavo, kad ji šiemet vienodai nuskriaudė tiek automobilių, tiek būstų savininkus. 

(Plačiau...)

Automobilių registracijos mokestis: kaip viskas vyks? (0)

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje įsigalios priimtas įstatymas, numatantis, jog registruojant lengvuosius automobilius bus taikomas registracijos mokestis pagal jų išmetamą CO2 kiekį. „Regitra“ įstatymų leidėjo sprendimu paskirta atsakinga už šio mokesčio apskaičiavimą ir surinkimą, kuris bus sumokamas į valstybės biudžetą. Tad kaip viskas vyks?

(Plačiau...)

„Regitra“ skelbia naują numerio ženklų derinių sąrašą (0)

Norintieji savo automobilį paženklinti išskirtiniais numerio ženklais galės rinktis iš dar daugiau derinių, kadangi šiandien „Regitra“ papildys planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašą. Jame automobilių savininkai ras apie 69 tūkst. naujų kombinacijų iš L raidės.

(Plačiau...)

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai? (0)

Dviračių sezonui įsibėgėjant, į miestų gatves ir užmiesčio kelius išrieda vis daugiau dviratininkų. Deja, dar ne visi dviračiais važinėja saugiai. Specialistai primena, kad tiek lekiant dviračių takais miestuose, tiek minant pedalus užmiestyje, svarbu atminti dviratininkams galiojančias taisykles ir reikalavimus, o taip pat – žinoti nerašytas taisykles, kurios leis prie vairo jaustis saugiau.

(Plačiau...)

Leidimai gauti, o inkaras pakeltas: „Raketa“ į pirmą kelionę norima plaukti jau ketvirtadienį (1)

Investavus 100 tūkst. eurų ir sugaišus šimtus valandų prie laivo „Raketa“, vienas iš jo savininkų Nerijus Šilgalis tikina, kad pirmoji kelionė nuo Kauno iki Nidos planuojama jau ketvirtadienį (birželio 4 d.). Iki Nidos laivas nuplauks per 3 val. 40 min., o bilietas į vieną pusę kainuos 49 eurus. 

(Plačiau...)

Nemune vėl išvysime „Raketą“ (0)

Antradienį suteiktas leidimas Nemunu plaukioti legendiniam keleiviniam laivui „Raketa“. Kaip rašoma tinklalapyje laivasraketa.lt, po daugiau nei metų laiko ir įvairiausių biurokratinių kliūčių, pagaliau pavyko pasiekti tikslą – gauti leidimą iš Kauno į Nidą plukdyti keleivius.

(Plačiau...)

Šils iki 18 laipsnių (0)

Pirmadienio rytą šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 6 iki 10 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Greičio mėgėjui – 47 protokolai ir „poilsis“ nuo vairavimo (nuotraukos) (0)

Apskrities policija praneša apie beveik šešis tūkstančius eurų baudų užsidirbusį skrajūną. Gegužės 21 d. rytą Marijampolės apsk. vyriausiasis komisariatas gavo  informaciją iš Lietuvos kelių policijos tarnybos, kad visos Lietuvos teritorijoje, o dažniausiai Kauno ir Marijampolės apskrityse, automobilio „BMW X6“ su angliškais valstybiniais numerio ženklais, vairuotojas tikėdamasis išvengti atsakomybės ir nebūti identifikuotas, nuolat viršija leistiną važiavimo greitį.
Marijampolės Kelių policijos skyriaus pareigūnai tik gavę informaciją sureagavo ir jau tos pačios dienos vakarą greičio mėgėjas buvo sustabdytas Kybartuose.

(Plačiau...)

Automobilio lemputės keitimas – ne raketų mokslas, bet fiksuojamų trūkumų skaičius stulbina (0)

Automobilio lempučių keitimas daugeliui vairuotojų – įprasta procedūra. Niekam ne paslaptis, jog lempučių rūšys priklauso nuo gamintojų sumanymo, kurio reikia laikytis. Nors logika, atrodytų, paprasta, visgi šiandien vairuotojai dažnai neatsispiria pagundai patobulinti savo techniką, o įvairūs žibintų gedimai yra dažniausiai fiksuojamas automobilio trūkumas. Specialistai apžvelgė dažniausiai vairuotojų daromas klaidas ir jų pasekmes, o automobiliams skirtų lempučių gamintojai pristatė naujos kartos tendencijas.

(Plačiau...)

Patarimai vairuotojams: po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas (0)

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir garaže ar automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusios transporto priemonės langų bei valstybinių numerių švara.

(Plačiau...)

Žiemą primenantys orai į kelius privertė išriedėti kelių priežiūros techniką (0)

Į Lietuvą sugrįžo žiema, sako kelininkai, kuriems oficialus žiemos sezonas baigėsi balandžio 15 d. Antradienį nuo ankstyvo ryto visoje Lietuvoje kelius barstė ir valė AB „Kelių priežiūra“ 24 mechanizmai. Stiprus snygis vis dar vyrauja vakarinėje ir šiaurinėje dalyje, šiuose keliuose barstomi ir valomi magistraliniai, rajoniniai ir krašto keliai.

(Plačiau...)

Lietuva turi naują laivą (nuotraukos) (0)

Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre užregistruotas naujas laivas – „Sirena Seaways“. Nuo šios savaitės pradžios išskirtinis keltas keleivius ir krovinius pradėjo plukdyti maršrutu Klaipėda-Karlshamnas (Švedija).

(Plačiau...)

Pažeidėjus fiksuoja vaizdo kameros (2)

Kasdien po dešimt – maždaug tiek kelių eismo taisyklių pažeidėjų Jurbarko policija užfiksuoja miestą stebinčiomis kameromis. Dažniausiai vairuotojai kalba telefonais ir nesegi saugos diržų. Vien per praėjusią savaitę baudas užsidirbo net 57 vairuotojai.

(Plačiau...)

Sunaikinus savo taršų automobilį – kompensacinė išmoka už naują dviratį ar kitą mažataršę judumo priemonę (0)

Aplinkos ministerija skirs kompensacines išmokas gyventojams, atidavusiems sunaikinti savo senus taršius automobilius ir įsigijusiems metinį viešojo transporto bilietą arba mažataršę judumo priemonę: elektrinį mopedą ar motociklą, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį paspirtuką. Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos numatyta 5 mln. eurų.

(Plačiau...)

Perspėja saugotis ūkininkų traktorių (0)

Prasidėjus intensyviam žemdirbystės darbų sezonui, keliais kur kas dažniau juda ir žemdirbių technika. Kadangi dėl karantino jos techninei apžiūrai šiemet padaryta išimtis, atsirado didesnė tikimybė, kad dalis žemės ūkio transporto gali būti techniškai netvarkinga, pastebi draudikai.

(Plačiau...)

Naujas „Juodųjų dėmių“ žemėlapis: dėmių per metus padaugėjo 82 proc., rajone pavojingų vietų netrūksta (0)

Transporto kompetencijų agentūra sudarė 2020 metų „Juodųjų dėmių“ valstybinės reikšmės keliuose žemėlapį – šiemet jame pažymėta 31 dėmė, t.y. 82 proc. daugiau negu praėjusiais metais, kai jų buvo 17. 

(Plačiau...)

Dalyje kelių draudžiamas eismas (0)

Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos penktadienio rytą yra daugiausia sausos, eismo sąlygos geros. Tačiau, kaip praneša Automobilių kelių direkcija, Lietuvos vakarinėje dalyje yra apsemtų kelių ruožų, kuriuose eismas draudžiamas.

(Plačiau...)

Automobilių vertę kelia jų istorijos (nuotraukos) (6)

Išskirtiniai automobiliai – didžiulių lėšų ir laiko reikalaujantis užsiėmimas. Galbūt todėl Jurbarke retus ir įdomius modelius antram, o kartais net kažkelintam gyvenimui prikeliančių entuziastų vos keletas. Vis tik atšilus ir lietui nuo kelių nuplovus žiemos druską, miesto gatvėse galima išvysti ne vieną automanų pasaulyje ikona tapusį modelį.

(Plačiau...)

Periodinio profesinio mokymo kursus vairuotojai galės baigti vėliau (0)

Reaguodama į COVID-19 keliamą pavojų, Susisiekimo ministerija pratęsia vairuotojų periodinių profesinių mokymų baigimo terminą. Krovinius ar keleivius komerciniais tikslais vežantys vairuotojai, kuriems šių mokymų terminas baigiasi karantino metu, galės juos baigti pasibaigus karantinui ir dar 30 kalendorinių dienų po jo.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook