Ratai

Ratai

Oro uostai žiemą: kaip nuo sniego valomi lėktuvų takai? (2)

Šalies miesto gatvių ir Lietuvos oro uostų valymas nuo sniego – vienodai svarbūs, bet labai skirtingi procesai. Lėktuvų kilimo ir tūpimo takai žiemą valomi kitokia technika bei prižiūrimi naudojant kitokias priemones. Skiriasi ir rizika bei atsakomybė: oro uostų sniego valymo technikai privalo dirbti ypač greitai ir kokybiškai – priešingu atveju, orlaiviai negalėtų leistis ir kilti, o tai reiškia, kad būtų priversti sukti ratus virš miesto arba laukti kol galės pakilti.

(Plačiau...)

„Regitra“ skelbia išskirtinius numerio ženklų derinius, prasidedančius L raide (0)

„Regitra“ praneša papildanti planuojamų gaminti numerio ženklų derinių sąrašą. Jame – 18 tūkst. naujų raidžių ir skaičių sekų, prasidedančių L raide.

(Plačiau...)

Šalyje eismo sąlygas sunkina plikledis ir snygis (0)

Dėl naktį buvusio ar besitęsiančio snygio daugelyje šalies rajonų magistralinių, krašto ir rajoninių kelių dangos padengtos šlapio sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios.

(Plačiau...)

Apdovanoti geriausi automobilių sporto atstovai (nuotraukos) (2)

Šeštadienio vakarą Jurbarko automobilių sporto bendruomenė susibūrė pagerbti geriausius pilotus ir padėkoti krašto autosportą populiarinantiems ir į remiantiems žmonėms.

(Plačiau...)

Kelininkai: kelių dangos kai kur yra slidžios (0)

Auštant šeštadieniui, Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia yra drėgnos arba šlapios, vietomis padengtos pažliugusio sniego sluoksniu.

(Plačiau...)

Policija nusitaikė į vairuotojus, pėsčiuosius ir dviratininkus (0)

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, siekdami užtikrinti eismo saugumą, gruodžio mėnesį vykdys prevencines priemones.

(Plačiau...)

Vairuotojų priešai - telefonas, maistas ir pėstieji (1)

Beveik pusė apklaustų vairuotojų pripažino, kad jų dėmesį vairuojant labiausiai blaško mobilieji telefonai, įprotis vairuojant valgyti, gerti ar rūkyti, parodė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

(Plačiau...)

Pranešta apie dar vieną automobilio vagystę (3)

Antradienį pranešta, kad dingo jurbarkiečio automobilis „Fiat Ulise“. Tai – jau penktas pranešimas apie mašinos vagystę per keletą paskutinių dienų. Visos jos įvykdytos pasinaudojant tuo, kad automobiliuose buvo palikti užvedimo rakteliai.

(Plačiau...)

Perspėja: keliuose itin slidu (0)

Sudėtingesnės eismo sąlygos šiaurės vakarų bei centrinėje šalies dalyje, Tauragės, Varėnos ir Trakų rajonuose. Jurbarko rajone taip pat labai slidu.

Čia eismo sąlygas sunkina lijundra ir plikledis, magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai vietomis padengti plonu ledo sluoksniu, slidūs.

Vairuotojų, važiuojančių šiais keliais, prašoma atkreipti dėmesį į tai, kad eismo sąlygas sunkina susiformavęs plikledis, todėl neskubėkite, nedarykite staigių manevrų. 

(Plačiau...)

Rajoną terorizuoja paauglys: vagia ir daužo automobilius (papildyta, nuotraukos) (6)

Pirmadienį policija sulaikė septynis automobilius nuvariusį paauglį. Septyniolikmetis siaubą mašinų savininkams varė jau seniai – vogė automobilius, o pasivažinėjimas jais dažniausiai baigdavosi nepataisomai sudaužius transporto priemones.

(Plačiau...)

Nori, kad prasižengėlius kontroliuotų alkoblokai. Įranga kainuos tūkstančius. (0)

 Susisiekimo ministerija parengė draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, vykdymo tvarkos aprašą.

(Plačiau...)

Prie Rotulių – „Ford“ kūlvirsčiai (nuotraukos) (2)

Šeštadienio rytą policijos pareigūnams teko minti mįslę – kas vairavo nuo kelio nuskriejusį automobilį.

(Plačiau...)

Į automobilius montuos alkoholio matuoklius (0)

Nuo kitų metų pražios įsigalios Susisiekimo ministerijos teiktos pataisos dėl antialkoholinių variklio užraktų naudojimo. Nauja tvarka leis vairuotojams, praradusiems vairuotojo pažymėjimą dėl vairavimo neblaiviam, anksčiau nei nustatytas terminas susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą, sutikus su galimybe vairuoti tik tokias transporto priemones, kuriose būtų įdiegti antialkoholiniai variklio užraktai.

(Plačiau...)

Jei įgyvendins - taršius automobilius iš gatvių šluote šluos (2)

Vyriausybės patvirtintame Nacionaliniame oro taršos mažinimo plane yra numatyta transporto priemonių (TP) taršą šalyje stebėti nuotoliniu būdu. Kaip pranešė Aplinkos ministerija, planuojama pradėti nuo informacinio pobūdžio bandomojo projekto, o įvertinus jo rezultatus, bus svarstoma galimybė nuolat naudoti nuotolinę taršos stebėsenos sistemą, šalies keliuose identifikuoti taršias TP, ir apie tai pranešti jų savininkams.

(Plačiau...)

Perspėja piltis tik tinkamus degalus (0)

Sinoptikai prognozuoja, kad šios savaitės pabaigoje Lietuvoje temperatūra nukris žemiau nulio, todėl prekybininkai vairuotojams jau pradėjo tiekti žieminius degalus.

(Plačiau...)

Aktorius Arnas Ašmonas: influenceris už vairo (video) (0)

Pasaulinę žuvusiųjų keliuose dieną iš Smalininkų kilęs aktorius Arnas Ašmonas sukūrė šmaikštų, bet kartu susimąstyti verčiantį video.

(Plačiau...)

Prisiminė žuvusius rajono keliuose (nuotraukos) (0)

Kiekvienais metais (nuo 2005 metų) lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena - lapkričio 17-oji. Specialiosios tarnybos Jurbarke sekmadienį taip pat pakvietė prisiminti žuvusiuosius.

(Plačiau...)

Žuvusiųjų dieną - žvakutės ir sudaužytas automobilis (0)

Kiekvienais metais (nuo 2005 metų) lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena - lapkričio 17-oji. Jurbarke specialus renginys sekmadienį prasidės 13.30 val. prie autobusų stoties.

Policijos duomenimis, nuo 2000-ųjų iki dabar rajono keliuose žuvo 79 žmonės. Dalis avarijų buvo itin skaudžios. Per jas žuvo po keletą žmonių. Dalis įvykių sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą, juos padarė girti, eismo taisyklių nepaisę ir didžiuliu greičiu lėkė vairuotojai.

(Plačiau...)

Kelių ženklinimo darbai baigti: ar keliuose esame saugesni? (0)

Prasidėjus tamsiajam metų laikotarpiui, kai keliuose kyla nemažai sumaišties, kelininkai baigė atnaujinti kelių linijas ir horizontalųjį ženklinimą visuose krašto ir rajoniniuose, o dar vasarą darbai buvo atlikti ir magistraliniuose keliuose. Šiais metais iš viso buvo paženklinta 2 200 000 kvad. metrų ženklinamo ploto.

(Plačiau...)

Susidūrimai su žvėrimis kainuoja dešimtis tūkstančių eurų (0)

Daugiausiai avarijų, kurios kyla dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais, įvyksta ne regionuose, o šalia didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno. „Lietuvos draudimo“ statistika atskleidžia, kad vidutinė tokių susidūrimų kaina siekia apie 1,6 tūkst. eurų, bet kartais skaičiuojami ir dešimteriopai didesni nuostoliai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook