Ratai

Ratai

Kviečia prisiminti žuvusius keliuose (0)

Sekmadienį, lapkričio 17-ąją, specialiosios tarnybos kviečia jurbarkiečius susitikti prie autobusų stoties. Čia, 13.30 val., bus minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Pareigūnai žmones kviečia kartu uždegti atminimo žvakeles. Atėjusiųjų laukia ir speciali paroda, kurioje – bus ne tik nuotraukos iš avarijų, bet ir per eismo įvykį sumaitotas automobilis.

(Plačiau...)

Gyventojų nuomonė: žalių rodyklių atsisakymas apsunkins eismo sąlygas (0)

Sprendimas Lietuvoje atsisakyti į dešinę leidžiančių sukti žaliųjų rodyklių, kai dega raudonas šviesoforo signalas, sutinkamas skeptiškai. Kas antras šalies vairuotojas laikosi nuomonės, kad tai padidins spūstis ir sulėtins eismą.

(Plačiau...)

Ar žinote, ką pilate į automobilio baką? (0)

Parduotuvėje į rankas paimate saldainių dėžutę, perskaitote gaminio sudėtį. Saldainius padedate atgal į lentyną, nes nenorite saldumynų su palmių aliejumi ar maisto priedais, kurių net pavadinimų nesuprantate. Jūsų teisė rinktis.

(Plačiau...)

Papasakojo, ko Lietuvos vairuotojai nemoka, kai prisireikia kažką lenkti (0)

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiemet sausio-rugsėjo mėnesiais keliuose iš viso žuvo 132 eismo dalyviai. Įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą bei lenkimo taisyklių pažeidimai sudaro 6 proc. visų avarijų, pareikalavusių aukų. Draudimo bendrovės „Ergo Lietuvoje“ Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius įsitikinęs – pavojingi lenkimai išlieka opia problema Lietuvos keliuose, o dažniausiai ją lemia neatsakingas vairuotojų elgesys prie vairo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

(Plačiau...)

Įvyko smulkus eismo įvykis – kaip teisingai užpildyti deklaraciją? (0)

Draudimo bendrovė ERGO Lietuvoje kasdien fiksuoja dešimtis smulkių eismo įvykių, kurių metu padaroma nedidelė žala automobiliams. Kaip pažymi Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas, ypač dažnai tokių incidentų pasitaiko rytinio bei vakarinio piko metu, kai keliuose suintensyvėja eismas. Nepaisant nedidelių nuostolių, tokios avarijos gali smarkiai sugadinti nuotaiką, ypač – jei vėliau neteisingai užpildoma eismo įvykio deklaracija. Ekspertas pataria, kaip minėtose situacijose išvengti nesklandumų.

(Plačiau...)

Siūlomas atnaujintas automobilių taršos mokestis: mokėti tektų mažiau ir ne visiems (0)

Trečiadienį Seime registruotas motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymas, kuriuo remiantis mokestį tektų mokėti automobiliams, pirmą kartą registruojamiems Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre. Kitaip nei anksčiau siūlyta, mokestį tektų mokėti ne kaskart pasikeitus automobilio savininkui, o tik pirmą kartą įregistravus jį Lietuvoje.

(Plačiau...)

10 dalykų, kuriuos prieš žiemą turi žinoti visi vairuotojai (0)

Iškritęs pirmasis sniegas ir ledo gremžtukų vairuotojus privertęs ieškoti naktinis šaltukas – aiškus signalas, jog jau būtina automobilį visapusiškai paruošti žiemai. Draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis perspėja, kad vien padangų pasikeisti toli gražu nepakaks, o viena rimčiausių techninių grėsmių įvardija neprižiūrėtą stabdžių sistemą, sakoma pranešime žiniasklaidai.

(Plačiau...)

Imasi automobilių techninės apžiūros kainų: paslaugos brangtų jau kitąmet (0)

Susisiekimo ministerija iki šių metų pabaigos žada užbaigti ruošti naują metodiką, kuria būtų apskaičiuotos automobilių techninės apžiūros kainos. Pagal naują metodiką būtų atsižvelgiama ir į darbo užmokestį, tad, tikėtina, kad paslaugos brangtų. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija idėją palaiko, nes šiuo metu nėra galimybių didinti algų darbuotojams.

(Plačiau...)

Įsigaliojus pokyčiams sankryžose prasidėjo suirutė: atsakė į svarbiausią klausimą (0)

Įsigalioję sankryžų eismo reguliavimo pakeitimai kelia nemažą sumaištį. Vairuotojai nežino, kada galima sukti į dešinę, o kai kurie netgi įsitikinę, kad nebegalioja lentelės su žaliomis rodyklėmis.

(Plačiau...)

Prasideda prašymų dėl kompensacijų už taršaus automobilio atsisakymą teikimas (0)

Nuo pirmadienio vairuotojai gali teikti prašymus tūkstančio eurų kompensacijoms, jei seną taršų automobilį keis į mažiau taršų.

(Plačiau...)

Perspėja: į gatves išriedės krūva nežymėtų policijos automobilių, o baudas gausite akimirksniu (0)

Pastaruosius metus daugiau policijos pajėgų buvo mesta gaudant neblaivius vairuotojus, o greičio kontrolė buvo kiek susilpnėjusi. Tačiau dabar greičio mėgėjai sulauks išskirtinio dėmesio – į gatves greitu metu išriedės krūva naujų nežymėtų policijos automobilių.

(Plačiau...)

Pirmadienį ir antradienį Lietuvos keliais judės karinė technika: kaip elgtis ją sutikus? (0)

Lapkričio 4 dieną prasideda tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2019-II“, jose dalyvaus beveik 4000 karių iš 11 NATO šalių. Į Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vyksiančius mokymus jų dalyviai atsiveš apie 1000 karinės technikos vienetų. Didžiausias judėjimo intensyvumas Lietuvos keliuose numatomas lapkričio 4 ir 5 dienomis, rašoma pranešime.

(Plačiau...)

Iškritus sniegui paaiškino, kokios padangos tinkamiausios lietuviškai žiemai (0)

Prasidėjus padangų montavimo sezonui dalis vairuotojų sprendžia dilemą: kokias pasirinkti? Kietesnio europinio mišinio ar minkštesnio „Nordic“ tipo, o gal – dygliuotas? Patikimoje naujų padangų parduotuvėje dirbantys specialistai gali tikslingai pakonsultuoti šia tema, tačiau pirkėjui rekomenduojama turėti ir savo nuomonę. Ją susidaryti leis atsakymai į kelis žemiau esančius klausimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

(Plačiau...)

Ištyrė benzininio ir dyzelinio variklių taršą: rezultatai patvirtino dyzelinio automobilio privalumus (0)

Dyzelinis naujo automobilio variklis ne tik sunaudoja mažiau degalų, bet ir mažiau į aplinką išmeta šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų nei artimiausias analogiškas tokio paties automobilio modelio benzininis variklis. Tokią išvadą priėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakulteto tyrėjai, atlikę bandymus su 2019-ųjų metų automobiliais.

(Plačiau...)

Žiemiški reiškiniai atslenka į Lietuvą – bus pavojinga (0)

Trečiadienio naktį eismo sąlygas sunkins rūkas ir plikledis, įspėja Automobilių kelių direkcija.

(Plačiau...)

Vairuoti teks kitaip (0)

Nuo lapkričio 1 d. vairuotojai Lietuvoje turėtų atsižvelgti į eismo pasikeitimus: įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, mažėja maksimalus keliuose leistinas greitis, iki lapkričio 10 d. automobilių padangas reikės pakeisti į žiemines.

(Plačiau...)

Ką savo automobiliuose prieš šalčius pamiršta patikrinti vairuotojai (0)

Atvėsus orams vairuotojai turėtų imtis automobilio paruošimo šaltajam metų laikui darbų. Prieš pirmuosius šalčius savo automobilio neparuošę vairuotojai gali ne tik susidurti su techninėmis problemomis, bet ir sukelti eismo įvykį.

(Plačiau...)

Suskaičiavo: persukus laikrodžius avaringumas šokteli 25 proc. (0)

Savaitgalį Lietuva laikrodžius pasuko viena valanda atgal ir kaip kasmet perėjo į žiemos laiko režimą. Draudikai atkreipia dėmesį į įdomią detalę: laiko persukimas ne tik subjektyviai paveikia žmonių savijautą, bet ir atsispindi avaringumo statistikoje.

(Plačiau...)

Policija: nepažeidinėkite kelių eismo taisyklių ir išvengsite daugumos bėdų (5)

Spalio 20-ąją, maždaug 12.50 val., Jurbarke esančioje Kęstučio ir Lauko g. sankryžoje neprasilenkė du automobiliai. Smūgio būta stipraus – smarkiai aplamdytas „Mercedes-Benz“ liko ant kelio, o „Volkswagen Sharan“ kelias dešimtis metrų nuskriejo į laukus.

Nors iškart po įvykio pasipylė vairuotojų vertinamai, kad dėl nelaimės kaltas prastas matomumas, kurį apriboja šalia sankryžos statomi automobiliai, policija mano kitaip.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook