Ratai

Ratai

Siurprizas dėl automobilių taršos mokesčio: pasikeitė sumos, kurias reikės mokėti (0)

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį Seime pristatys automobilių taršos įstatymo projektą. Prieš tai buvo atlikti nedideli pakeitimai, po kurių pasikeitė mokamos sumos. Maksimalus mokestis už dyzelinius automobilius sumažėjo, o už varomus benzinu ir dujomis – padidėjo.

(Plačiau...)

Kęstučio ir Lauko gatvių sankryžoje – avarija (nuotraukos) (3)

Sekmadienį, maždaug 12.50 val., Jurbarke esančioje Kęstučio ir Lauko g. sankryžoje neprasilenkė du automobiliai.

(Plačiau...)

Svarbi žinia vairuotojams: nuo lapkričio 1-osios keisis eismo tvarka sukant į dešinę (0)

Nuo lapkričio 1-osios nebeliks Kelių eismo taisyklių (KET) punkto, pagal kurį buvo draudžiama sukti į dešinę, jei degant žaliam šviesoforo signalui nešviečia papildoma rodyklė. 

(Plačiau...)

Paspirtukų vairuotojai sukėlė dvigubai daugiau avarijų (0)

Lietuvoje vis gausėja alternatyvių transporto priemonių, sparčiai populiarėja ir elektriniai paspirtukai. Vis dėlto besirenkantys šią susisiekimo priemonę turėtų galvoti ne tik apie patogumą, pramogas ar ekologiją, bet ir apie saugumą. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad paspirtukų vairuotojai šią vasarą daugiau nei dvigubai dažniau pateko į draudiminius įvykius.

(Plačiau...)

Kodėl padangas keisti verta per grįžusią bobų vasarą (0)

Po vėsių rudeniškų orų į Lietuvą porai savaičių atėjo bobų vasara, o su ja – šilti, sausi orai. Draudikai šalies vairuotojus ragina iki paskutinio momento neatidėlioti ir bent susiplanuoti privalomą vasarinių padangų keitimą į žiemines. Tuo labiau, kad pagal preliminarias sinoptikų prognozes pastebimai atvėsti gali kaip tik per ilgąjį Vėlinių savaitgalį pačioje lapkričio pradžioje.

(Plačiau...)

Įsigaliojo skatinimo tvarka: kada bus galima gauti už mašiną 1000 eurų? (0)

Spalio 12 d. įsigaliojo tvarka, pagal kurią kiekvienam nustatytus kriterijus atitinkančiam fiziniam asmeniui, įsigijusiam mažiau taršų automobilį, bus skiriama 1000 eurų kompensacinė išmoka. 

(Plačiau...)

Į Vilnių važiuosime greičiau (0)

Viena labiausiai apkrautų Lietuvos valstybinės reikšmės transporto arterijų – magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožas nuo 10,000 iki 95,000 km pradėtas rekonstruoti pagal automagistralėms keliamus reikalavimus. Po rekonstrukcijos minėtu ruožu bus galima važiuoti 130 km/h greičiu vasarą ir 110 km/h greičiu žiemą.

(Plačiau...)

Lietuvos ir Estijos vairuotojų svajonių automobilis – visureigis, penktadalis lietuvių neabejingi elektromobiliui (0)

Baltijos šalių vairuotojai svajoja apie skirtingus automobilius ir, turėdami galimybę įsigyti naują transporto priemonę, rinktųsi skirtingus jų modelius. Tyrimas parodė, kad daugiausia Lietuvos ir Estijos vairuotojų norėtų įsigyti visureigį, o dauguma latvių – šeimos automobilį. Beveik dvigubai daugiau lietuvių nei latvių ar estų rinktųsi elektromobilius. Mūsų šalies vairuotojai dažniau nei kaimynai norėtų pirkti kompaktinės klasės automobilį.

(Plačiau...)

Policija siūlo būdus išvengti baudų (3)

Lietuvoje per šių metų 8 mėnesius už greičio viršijimą baudas gavo beveik 157 tūkst. vairuotojų. Ar žinote, kad yra būdas išvengti baudų? Jis ne tik genialus savo išradingumu, bet ir veikia bet kurioje pasaulio šalyje, taip pat ir Lietuvoje!

Tokį pranešimą šiandien išplatino Lietuvos policija. Iš tiesų, pareigūnai atskleidžia, kaip galima išvengti bėdų su teisėsauga.

(Plačiau...)

Padangų keitimas į žiemines: penkios dažniausios klaidos (0)

Jau po keleto savaičių prie automobilių servisų tradiciškai nusidrieks eilės – vairuotojai skubės iki lapkričio 10-osios pasikeisti automobilio padangas į žiemines. Šia proga, ekspertai primena dažniausias su padangų keitimu susijusias klaidas ir dalijasi patarimais, kaip jų išvengti.

(Plačiau...)

Rotuliečius tramdys „Stop“ ženklais (balsavimas) (5)

Savivaldybė skelbia, kad bus įrengti pirmumo kelio ženklai ties išvažiavimais iš Rotulių gyvenvietės.

(Plačiau...)

Estijos pavyzdžiu žavisi šalies pareigūnai: pirmą kartą viršijus greitį – moki baudą arba stovi šalikelėje (0)

Estijos policija kelyje iš Talino į piečiau esančią Raplą testuoja bandomąjį projektą: pirmą kartą viršijus greitį galima rinktis arba mokėti baudą, arba stovėti šalikelėje. Viršijus mažiau negu 20 km, stovėti reikia iki 45 min., nuo 20 iki 40 km – iki valandos.

(Plačiau...)

Pavojingos rudeninio vairavimo kombinacijos – nenuvertinkite prikritusių lapų (0)

Sinoptikams prognozuojant pirmąsias snaiges, draudikai perspėja ruoštis ekstremalioms vairavimo sąlygoms. Kiekvieną rudenį avaringumas, draudikų skaičiavimu, išauga dvigubai, o viena tinkamai neįvertintų rizikų – šlapios kelio dangos ir nukritusių lapų kombinacija, kuri tiek pat pavojinga, kiek ir pirmasis sniegas.

(Plačiau...)

Paskelbė automobilių taršos mokesčio skaičiuoklę: pasitikrinkite, kiek teks mokėti (2)

Aplinkos ministerijos paruoštas automobilių taršos mokesčio projektas sukėlė nemenką ažiotažą. Už senų dyzelių registravimą nuo kitų metų tektų mokėti gerokai didesnes sumas, nei buvo žadėta. Patiems taršiausiems automobiliams jos siekia net 1400 eurų.

(Plačiau...)

Automobilių mokestis: mokėti teks gerokai daugiau? (0)

Aplinkos ministerija siūlo įvesti vienkartinį automobilių taršos mokestį ir jį tiesiogiai susieti su išmetamu anglies dvideginio kiekiu.

(Plačiau...)

Pašalinė veikla - tarsi raištis ant akių (0)

Minint keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Susisiekimo ministerija atkreipia vairuotojų dėmesį, kad bet kokia pašalinė veikla vairuojant yra pavojinga. Saugaus eismo ekspertai pataria nepamiršti, kad sėdint prie automobilio vairo, pagrindinis ir vienintelis darbas turi būti vairavimas.

(Plačiau...)

Siūlo saugotis nelaimių ir šventinti automobilius (0)

Paskutinį rugsėjo sekmadienį minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena, todėl rugsėjo 29 d. po 8, 10 ir 12 val. šv. Mišių automobilių aikštelėje prie Švč. Trejybės bažnyčios kunigas Darius Auglys šventins tikinčiųjų automobilius, o po Sumos šv. Mišių su gyventojais bendraus ir mažas dovanėles dalys policijos pareigūnai.

(Plačiau...)

Instruktorius: jei nedarysite šių klaidų - vairavimo egzaminą išlaikysite (video) (0)

Vairavimo egzaminai – tarsi gyva legenda. Kiekvienas būsimas vairuotojas į juos ateina su savo išankstiniu nusistatymu bei požiūriu į egzaminuotojų vertinimą. Tai lemia iš lūpų į lūpas perduodama informacija, kuri virsta mitais, dažnu atveju neatitinkančiais realybės. Todėl „Regitros“ egzaminuotojai dalijasi informacija apie praktikos egzaminų vertinimą bei pataria, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų.

(Plačiau...)

Tyčia eismo įvykius sukeliančių sukčiautojų nemažėja (0)

Avarijas tyčia sukeliantys sukčiautojai aukų dažniausiai ieško didžiuosiuose miestuose ir turi mėgstamiausias vietas, kuriose „dirba“. Išaiškinti piktavališkus nesąžiningų vairuotojų veiksmus yra sudėtinga, tačiau su policija bendradarbiaujantys draudimo žalų ekspertai išnarplioja vis daugiau sukčiavimo schemų ir įspėja klientus – šiemet jau atskleista daugiau galimų „pakišinėtojų“ negu pernai.

(Plačiau...)

Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą? (0)

Dėl itin sparčiai populiarėjančių įvairių buitinių ir pramoninių elektronikos prietaisų Europos ir tuo pačiu Lietuvos keliuose kasdien keliauja vis daugiau įvairių kategorijų pavojingų krovinių (ADR), kurie, nesilaikant reikalavimų, gali sukelti itin skaudžių pasekmių. Todėl tiek draudikai, tiek teisininkai atkreipia įvairius pavojingus krovinius siunčiančių verslų ir siuntų bendrovių dėmesį į kuo atsakingesnį jų vertinimą ir transportavimą, mat į reikalavimus numojus ranka gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook