Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dviratis – Olandijos kultūros dalis

Dviratis – Olandijos kultūros dalis (0)

2014-05-23

Nors Danija nenusileidžia savo dviračių mylėtojų gretomis, būtent Olandija yra linksniuojama kaip labiausiai šią transporto priemonę mylinti ir populiarinanti šalis.  Daugiau nei 60 proc.  Olandijos gyventojų renkasi dviratį kaip efektyviausią ir patogiausią kelionės priemonę. Dviratis olandams – joks pasididžiavimas ar nemažai investicijų reikalaujantis aksesuaras, o neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Labai dažnai vietinius čia galima išgirsti sakant, kad jie nėra dviratininkai ar dideli važinėjimo entuziastai – jie tiesiog olandai.

Dviratis – palydovas nuo vaikystės

Juokaujama, kad olandai pirmiau nei vaikščioti išmoksta važiuoti dviračiais, ir tame yra nemaža dalis tiesos. Maži vaikai visuomet keliauja kartu su suaugusiaisiais, o kiek paaugę gauna ir  nuosavą dviratį. Važiuoti dviračiu Olandijoje leidžiama nuo 18 metų, tad pilnametystė vienaip ar kitaip reiškia ir nepriklausomybę, ir laisvę pedalus minti be niekieno priežiūros.

   Pagarba savo transportui

Neretai turistams iš  pat pradžių būna sudėtinga suvokti kelių eismo taisykles, kuriose, kaip bebūtų keista, dviratis teikiama pirmenybė. Neretai teigiama, jog važiuojantysis ant dviračio visuomet teisus – kuomet norintieji apvažiuoti miesto žiedus vairuotojai gerokai užstringa spūstyse, dviratininkai be vargo reikiamus taškus pasiekia greičiau, nes jiems teikiama pirmenybė. Daugelyje vietų kelio ženklai griežtai nurodo, kur automobiliams važiuoti negalima, tuo tarpu dviračių takų infrastruktūra toliau sėkmingai plėtojama. Nesvarbu, kur reikėtų prisiglausti, dviratis mieste ar atokiau visuomet ras jam specialiai pritaikytas stovėjimo aikšteles tiek mokyklų, universitetų, tiek biurų zonose. O tie, kurie atsainiai prirakins ar, priešingai, nepasirūpins savo transporto priemone, mokės ir baudą.

Kaip bebūtų keista, Olandijoje niekas nevažinėja su šalmais – visa tai dėka itin išvystytos dviračių infrastruktūros, kelio ženklų bei abipusės vairuotojų pagarbos. Jei pastebėsite dviratininkų su apsaugine įranga, greičiausiai tai bus turistas ar profesionalus sportininkas. Dviratis neapsaugo nuo galimų eismo nelaimių, tačiau statistiškai jos pasitaiko itin retai -  bet kokiu nelaimės atveju,dviratininkai už savo prasižengimus ar netvarką kelyje baudžiami kaip ir automobilių savininkai. Tad bet koks atsainus, taisyklėms nepavaldus važiavimas netoleruojamas.

Galima neabejoti ir tuo kad Olandijoje nėra paplitęs reiškinys dviračius rinktis pagal kainą ar vaikytis brangiausių modelių. Kuo dviratis senesnis – tuo greičiausiai bus ir patvaresnis bei patikimesnis, kuriuo ne tik saugiai važiuosite, - jis kalbės ir apie šeimos tradicijas bei gražią praeities ir šiuolaikinės kultūros sąsają. Visgi Lietuvoje patikimą seną dviratį įsigyti sudėtinga, todėl rekomenduojama pirkti naujus dviračius iš specializuotų parduotuvių ar elektroninės prekybos vietų, tokių kaip 1a.lt« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook