Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Girtas vaikų vos nepražudęs vairuotojas vėl prisidirbo, autobu...

Girtas vaikų vos nepražudęs vairuotojas vėl prisidirbo, autobusu nulėkė nuo kelio (papildyta liudininko pasakojimu, nuotraukos) (12)

2014-04-21

delfi.lt nuotr.

Antrą Velykų dieną į Jurbarką iš Kauno grįžtančio keleivinio mikroautobuso kelionė baigėsi smūgiu į medį. Medikai po avarijos į Kauno ligonines išvežė dešimt žmonių. Pagalbos prireikė ir mikroautobuso vairuotojui Antanui Ivaškevičiui.

Panašu, kad ši istorija gali turėti itin nemalonių pasekmių įmonei R. Alksnio autobusai. Dar kovo mėnesį tas pats vairuotojas sukėlė didelį pasipiktinimą, kai neblaivus su pilnu vaikų autobusu rėžėsi į kelio atitvarus prie Seredžiaus. Tuomet įmonės direktorius Gediminas Eiza viešai prisiekinėjo, kad vairuotojas bus atleistas. Tačiau pirmadienio avarija rodo, kad įmonės vadovas arba persigalvojo, arba sakė netiesą – nutilus triukšmui A. Ivaškevičius vėl buvo pasodintas prie autobuso vairo.
Primename, kad kovo 8 d. porą dešimčių mokinių vežęs autobuso vairuotojas A. Ivaškevičius prie vairo sėdo neblaivus ir bevažiuojant užmigo. Tuomet ties Seredžiumi į kelio atitvarus atsitrenkusį autobusą ir vaikus nuo didesnės nelaimės išgelbėjo šalia vairuotojo sėdėjusi jo žmona, kuri spėjo pagriebti vairą. Nelaimė įvyko šiek tiek po 8 val. ryto.
Nuo smūgio atsipeikėjęs vairuotojas reikalavo, kad niekas nekviestų policijos, ir apsisukęs paliko įvykio vietą. Su vaikais į Jurbarką grįžtantį autobusą sustabdė į avarijos vietą skubėję policijos patruliai, kuriuos iškvietė autobusu važiavusių vaikų tėvai.
„Labai išsigandome, tikrai visi patyrėme šoką. Jei ne ta moteris, nežinau, kaip viskas būtų pasibaigę. Mus visus galėjo užmušti“, – po nelaimės pasakojo viena iš autobusu važiavusių moksleivių.

Moksleivių tėvai stebėjosi, kaip įmonė galėjo į darbą išleisti vairuotoją jo nepatikrinusi alkotesteriu.
Pareigūnai vairuotojui nustatė 0,24 promilės girtumą ir nubaudė pagal įstatymą – skyrė piniginę baudą, tačiau vairuotojo pažymėjimą privalėjo grąžinti.
Tik po įvykio kalbintas UAB R. Alksnio autobusų įmonės vadovas G. Eiza prisiekinėjo, kad vairuotojas bus atleistas, o nukentėjusius vaikus įmonė nuveš į dvi ekskursijas bet kur Lietuvoje. Tačiau, pasirodo, realybė su pažadais prasilenkė.
Nelaimė Raudondvaryje Kauno r. įvyko pirmadienį apie 11 val. Bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad J. Naujalio gatvėje ties greičio matuokliu mikroautobusas rėžėsi į medį.

„Sėdėjau kairėje pusėje, pamačiau, kad važiuojame ne asfaltu, o žvyru, spėjau pasilenkti ir galvą užsidengti. Per avariją susitrenkiau galvą, veidą, nosį, prie smakro įkirsta. Tačiau kartu važiavusios moterys nukentėjo labiau. Kiek girdėjau, joms lūžo kojos, šonkauliai, išnarinti klubai“, – pasakojo avariją patyrusiu autobusu važiavęs jurbarkietis.
Pasak vaikino, po smūgio prasidėjo chaosas, keleiviai šaukė iš išgąsčio ir skausmo. Sužeistuosius ištraukti iš sulamdyto automobilio padėjo pro šalį ėję žmonės.

„Medikai atvyko labai greitai, per keletą minučių. Dalis keleivių jau buvo žmonių išnešti iš autobuso ir suguldyti ant žemės. Vairuotojas sėdėjo savo vietoje, nejudėjo, niekam nepadėjo, tik kartojo, kad nieko neatsimena“, – sakė avarijos liudininkas.
Pirminiais duomenimis, vairuotojas nepasirinko saugaus greičio ir dėl to nulėkė nuo kelio. Ne paslaptis, kad mikroautobusų vairuotojai keleiviams bilietus parduoda jau važiuodami – tai irgi gali būti nelaimės priežastis. Įvykio aplinkybes aiškinasi policija, kuriai teks atsakyti ne į vieną klausimą. Kas nutiko Raudondvaryje, svarbu ir įmonės savininkams, tačiau bendrovės direktorius G. Eiza buvo nekalbus ir į klausimus atsakinėti nepanoro. Direktorius pasiūlė kreiptis į darbo biržą, iš kurioje registruotų bedarbių vairuotoju buvo pasirinktas A. Ivaškevičius.
Toks įmonės direktoriaus pasiūlymas nustebino Tauragės darbo biržos Jurbarko skyriaus vadovę Ritą Kliukienę. Ji tikino negalinti suprasti, kodėl G. Eiza visur mini darbo biržą, kai su įdarbintu žmogumi įmonę sieja paprasčiausi darbo santykiai, kuriuos reguliuoja darbo kodeksas.
„Prasižengęs vairuotojas gali būti atleistas iš darbo kaip ir visi kiti darbuotojai. Tai, kad jis į įmonę nuėjo iš darbo biržos, jo neišskiria iš kitų darbuotojų“, – tikino R. Kliukienė.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook