Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gyventojai piktinasi skriejančiais motociklais

Gyventojai piktinasi skriejančiais motociklais (8)

2018-05-13

Asociatyvi nuotr.

Atšilus orams į kelius išrieda motociklai. Jurbarkas – ne išimtis. Tiesa ir tai, kad tarp motociklininkų, automobilių vairuotojų ir pėsčiųjų pasitaiko nesusipratimų. Kol pirmieji tikina nieko blogo nedarantys, kiti į juos bado pirštais ir kaltina sukeliant grėsmę.

Gyventojai piktinasi chuliganišku motociklininkų vairavimu – lakstymu dideliu greičiu mieste, važiavimu ant vieno rato. Kliuvo ir motorolerių vairuotojams. Pastarieji kritikos sulaukė dėl važinėjimo pėsčiųjų take palei Imsrę.

Prasidėjus motociklų sezonui nepasitenkinimo strėlės lekia ir policijos pusėn. Esą pareigūnai per mažai dėmesio skiria tokių transporto priemonių kontrolei.

Drausmina chuliganus

Su tokiais priekaištais Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius nesutinka. Pasak pareigūno, policija stengiasi kuo geriau valdyti situaciją su motociklininkais.

Kadangi šių transporto priemonių valstybinius registracijos numerius kartais sunku pastebėti, o kai kurie motociklininkai juos specialiai slepia, policija sukūrė duomenų bazę, kurioje daugumos rajone važinėjančių motociklų ir motociklininkų duomenys.

„Turint šią informaciją lengviau vien iš motociklo išvaizdos, motociklininko aprangos ir kitų požymių nustatyti galimą pažeidėją“, – sakė A. Dumčius.

Tačiau pareigūnas atkreipia dėmesį, kad be gyventojų pagalbos policija dažnai yra ir bus bejėgė. Tramdyti pažeidėjus, kuriuos pastebėjo visuomenė, pareigūnai gali tik tuomet, jei pažeidimai fiksuoti filmuotoje medžiagoje ar nuotraukose.

„Visuomenės pagalba mums reikalinga, nes kiekvienoje gatvėje patrulių nepastatysi. O tuo metu, kai jie važiuoja, eismo dalyviai, įskaitant ir motociklininkus, elgiasi pagal taisykles. Todėl raginu visus pranešti apie pastebėtus pažeidimus. Tačiau vien pasakius, kad vienas ar kitas pažeidė taisykles, nubausti negalime ir negalėsime. Visad reikia įrodymų, kuriuos vien žodžiais pagrįsti sunku“, – sakė A. Dumčius.

Pareigūnas taip pat prašo pačių motociklininkų važinėti atsakingai. Lėkti didžiuliu greičiu ar važinėti ant vieno rato reikėtų uždarose teritorijose. „Reikia suprasti, kad miestas – pati pavojingiausia zona, kur bet kada į kelią gali išeiti žmogus, išbėgti vaikas ar gyvūnas, iš šalutinio kelio išvažiuoti automobilis“, – tvirtino A. Dumčius.

Per paskutinius porą mėnesių nubaustas tik vienas motociklininkas. Jis važiavo be šalmo. Dar vienas įkliuvo stipriau, tačiau tai labiau primena chronišką pažeidėją, o ne motociklų gerbėją. Pažeidėjas važiavo girtas, bandė bėgti nuo policijos, motociklas buvo be numerių, neturėjo draudimo ir techninės apžiūros. Šis kelių gaidelis dėl savo elgesio ne tik privalėjo gerokai patuštinti piniginę, bet ir neteko transporto priemonės – motociklas buvo konfiskuotas.

Kviečia pasivažinėti

Nuomonei, kad motociklininkai kelia pavojų miestiečiams, prieštarauja Jurbarko motociklininkų klubo vadovas Evaldas Buitkus. Pasak vyro, reikia vadovautis ne emocijomis, o statistika – šiemet rajone nebuvo nė vieno eismo įvykio, kurio priežastimi būtų buvęs motociklas.

„Pernai įvyko vienas įvykis, kai motociklininkas stabdydamas paslydo ant šlapios kelio dangos. O automobiliai nuolat sukelia įvairių eismo įvykių. Todėl toks pasakymas yra neteisingas stereotipas“, – sakė E. Buitkus.

Be to, toli gražu ne kiekvienas praeivis sugeba teisingai įvertinti motociklo greitį. Pašnekovas tvirtina, kad motociklai ne ką didesni už dviratį, tačiau kur kas greitesni. Todėl tai sukelia netikrą įspūdį, kad važiuojama labai greitai. Prie to prisideda ir motociklų garsas, bet tai nereiškia, kad greitai įsibėgėti galinti transporto priemonė viršija greitį.

E. Buitkus tikina, kad klubo nariai mieste stengiasi važinėti labai gražiai ir mandagiai. Tačiau kiekvienoje bendruomenėje pasitaiko visko. Motociklininkai – ne išimtis, ir dėl to tenka apgailestauti.

„Visada stojame prie pėsčiųjų perėjų. Tai kartais sukelia pėsčiųjų nuostabą. Kita vertus, nėra jokios prasmės lėkti mieste, nes kitaip juk žmonės, jaunimas, merginos, mūsų gražiųjų metalinių „žirgų” nepamatys“, – pusiau juokais sakė E. Buitkus.

Pasak motociklininko, klube jie paprastai sprendžia palakstyti norinčių kolegų problemą – visi važiuoja į Kauno r. esančią „Nemuno žiedo“ lenktynių trasą. Ten galima saugiai ir greitai važinėti. Iš ten motociklininkai grįžta ramūs ir iki valiai išbandę savo „žirgus“.

„Mes daug keliaujam po Lietuvos miestus ir miestelius. Todėl mūsų pasirodymas mieste retas ir trumpalaikis. O norinčius visu tuo, kas parašyta šiame straipsnyje įsitikinti realiai, mielai kviečiame pas mus. Mes jus mielai pavešime per miestą ir pakeisime pesimistišką nuomonę“, – kvietė motociklininkas.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook