Į automobilių bakus pilsime daugiau biodegalų

Į automobilių bakus pilsime daugiau biodegalų (2)

2020-01-01

Nuo 2020 metų pradžios į dyzeliną bus įmaišoma daugiau biodegalų kovo ir lapkričio mėnesiais.

„Tai ne tik prisidės mažinant oro taršą ir gerinant aplinkos kokybę, bet ir sukurs ekonominę vertę šalies ūkiui, kadangi biodegalų gamyboje gali būti naudojamos vietinės žaliavos“, – pranešime anksčiau sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Dyzelino atveju, kaip pranešė ministerija, nuo 2020 metų bus pakoreguoti šiuo metu galiojantys įpareigojimai dėl biodegalų įmaišymo. Nuo balandžio 11 dienos iki lapkričio 9 dienos išliks ta pati tvarka – į dyzeliną turės būti įmaišoma ne mažiau nei 7 proc. biodegalų.

Tačiau pereinamaisiais laikotarpiais – nuo lapkričio 10 iki 20 dienos bei nuo kovo 10 iki balandžio 10 dienos – dyzeline turės būti įmaišyta ne mažiau kaip 5 proc. biodegalų. Siekiant sklandžiai pereiti prie sezoniškumui reikalingų dyzelino klasių, biodegalų dalis dyzeline lapkričio 21–30 dienomis ir kovo 1–9 dienomis galės būti mažesnė nei 5 proc. tūrio.

Žiemos laikotarpiu išliks dabar galiojanti tvarka, kuri neįpareigoja į dyzeliną maišyti biodegalų.

Šiuo įsakymu nuo 2020-ųjų sausio 1 dienos, kaip teigiama pranešime, taip pat bus sugriežtinti biodegalų, įmaišomų į mineralinės kilmės dyzeliną, kokybės rodikliai.

Kovo mėnesį Seimas priėmė įstatymo pakeitimus, kurie numato, kad į benziną visų rūšių transporte ištisus metus turės būti įmaišoma 10 proc. bioetanolio – iki šiol visus metus į šiuos degalus buvo leidžiama įmaišyti nuo 5 iki 10 proc. biodegalų.

ELTA inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook