Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į kalėjimą už ridos klastojimą sodins ir dėl sukčiaus iš Jurbarko

Į kalėjimą už ridos klastojimą sodins ir dėl sukčiaus iš Jurbarko (10)

2015-10-24

Seimas, papildęs Baudžiamąjį kodeksą, įteisino atsakomybę už transporto priemonės ridos suklastojimą. Įdomi detalė - prie tokio sprendimo prisidėjo sukčius iš Jurbarko, kuris projekto autoriui konservatoriui Kęstučiui Masiuliui pardavė automobilį su vos veikiančiu varikliu.

K. Masiulio projektą patvirtinęs Seimas nusprendė, kad tas, kas suklastojo transporto priemonės ridą, bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Už tokią veiką atsakys ir juridinis asmuo.

Priimti kodekso pataisą paskatino tai, kad dauguma Lietuvoje parduodamų naudotų automobilių yra atsuktais odometrais ir nurodyta mažesne rida. Skelbimuose siūloma ne tik pakeisti esamus parodymus, bet ir gedimo atveju atstatyti esamus parodymus "pagal poreikius". 

Parlamentarų teigimu, automobilis su nurodyta mažesne rida yra ne paprastas pirkėjo apgavimas, bet ir kelia realią grėsmę juo važiuojant.

Už Baudžiamojo kodekso papildymą antradienį balsavo 67 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 4 parlamentarai. 

Projekto autorius konservatorius Kęstutis Masiulis neslėpė pats prieš daugelį metų įkliuvęs į automobilių prekeivio pinkles. „Prieš daug metų, dar dirbdamas dėstytoju, nuvažiavau į Jurbarką ir nusipirkau automobilį. Su niekuo nesitariau, pasiklioviau tik savo nuomone. Bet automobilis ryte nebeužsivedė. Teko daryti kapitalinį variklio remontą, jis kainavo 3 tūkst. litų. Vėliau pardaviau automobilį, bet patyriau didžiulių nuostolių“, – prisimena jis.

K.Masiulis tvirtino priėmęs šį įvykį kaip pamoką, bet atkreipė dėmesį, kad ir daugiau vairuotojų nukentėjo nuo sukčių. Todėl sužinojęs apie užsienyje taikomą baudžiamąją atsakomybę odometrų klastotojams nusprendė, kad to reikia ir Lietuvai.

"Lietuvos ryto", ELTA ir "Šviesos" inform. « AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook