Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į medžioklę – specialiai įrengtoje būdoje

Į medžioklę – specialiai įrengtoje būdoje (0)

2016-11-04

Klausučiuose gyvenantis Vytautas Saltonas medžioklinio namelio ant ratų konstravimui skyrė dvi vasaras.

Ketvirtadienį minėtas šv. Hubertas – medžiotojų globėjas. „Dubysos“ medžiotojų būrelio narys Vytautas Saltonas nusprendė kolegas į medžioklę gabenti patogiai, pigiai ir saugiai. Vyras per dvi vasaras sukonstravo neįprastą specialią priekabą. Ji tinka ne tik kelionėms į mišką, bet ir saugiai išdoroti ir parvežti sumedžiotus žvėris.

Pirko pagal skelbimą

Namelio ant ratų pagrindas – sena sovietinės armijos sunkve- žimio būda, kurioje buvo ryšių mazgas. Pasak Vytauto, viduje viskas buvo įrengta taip tvirtai, kad išardyti apdailą ir baldus reikėjo daugybės laiko.

„Mediena buvo priklijuota taip tvirtai ir kokybiškai, kad lupant medis plyšo, tačiau klijai laikydavo. Kaip tarnavęs sovietinėje armijoje sakau – ta būda padaryta taip tvirtai, kad ją su kareiviais galima nuridenti nuo Ararato kalno, kuris aukščiausias Turkijoje, ir jie visi liks gyvi“, – tikino V. Saltonas.

Būdą klausutiškis rado pirkti pagal skelbimus. Pamatęs, kad kažkas parduoda ne bet kokią, o karinę, iškart apsisprendė įsigyti. Kariškiams skirtos būdos ne tik ypač tvirtos, bet ir turi karščio ir šalčio nepraleidžiančią izoliaciją.

„Šita būda buvo atvežta iš buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos. Nežinau, kokiais keliais ji atsirado Lietuvoje, bet mes suradome, kaip ją tinkamai panaudoti“, – džiaugėsi vyras.

Įrengė kraną

Panašu, kad 45-erius metus medžiojantis konstruktorius pagalvojo apie viską, ko reikia patogiai medžioklei. Priekabos priekyje įrengta platforma, ant kurios įtaisytas hidraulinis kranas, telpa trys plastikiniai konteineriai ir didžiulė uždaroma nerūdijančio plieno vonia.

„Kraną įrengėme tam, kad būtų galima pakelti sumedžiotą gyvūną. Itin svarbu saugiai elgtis su šernais ir užkirsti kelią afrikinio maro plitimui. Dabar galime pakelti šerną aukštyn, jį išdarinėti tiesiai į sandarų konteinerį. Tuomet patį šerną sandariai uždarome vonioje. Kadangi transporto priemonė viena, tai ir dezinfekuoti bei išvalyti viską labai paprasta ir nebrangu. Kur vieną priekabą su traktoriumi sutvarkyti, o kur kokį dešimt ar penkiolika visureigių“, – įsitikinęs Vytautas.

Konstruktorius pasirūpino ir tuo, kad medžiotojams į priekabą nereiktų keberiotis. Gale įrengta platforma su atlenkiamu laipteliu, todėl patogu įlipti. Platforma didelė, todėl ten galėtų važiuoti keletas medžioklinių šunų bei varovų.
Galės ir pamiegoti
Vytautas skaičiuoja, kad tempiamoje traktoriaus būdoje į medžioklę gali vykti apie 30 medžiotojų. Mobiliame namelyje jie tilps susėsti, o po suolais įrengtose specialiose vietose susidės kuprines ir kitus daiktus.
„Įrengėme tris suolus – po vieną iš kraštų ir platų per vidurį. Padariau paminkštinimus, kad būtų patogu sėdėti, yra pakaba rūbams, apšvietimas. Manau, kad tikrai vyrai galės patogiai važiuoti“, – sakė medžiotojas.
Tačiau įrenginys skirtas ne tik transportavimui. Vytautas įsitikinęs, kad ant suolų pasnausti laisvai galės iki šešių medžiotojų. Vyrams pailsėti ir sušilti gali prireikti per medžiokles kai tykoma žvėrių. 
„Ateis, pasnaus, pailsės, o paryčiais – vėl tykoti žvėrių. Būdoje sausa, šilta, joks uodas į vidų neįskris“, – įsitikinęs konstruktorius.
Rūpestis – registracija
Kad Vytauto sukonstruotas namelis ant ratų galėtų legaliai išvažiuoti į kelią, jį dar reikės užregistruoti ir atlikti techninę apžiūrą. Būtent šios procedūros labiausiai baugina medžiotoją.
„Tikiuosi, kad viskas bus gerai, nes priekabos pagrindas – gamyklinis, visa važiuoklė – nuo gamykloje pagaminto ūkio padargo“, – svarstė klausutiškis ir vylėsi, kad jo sukonstruotam įrenginiui registracija nesutrukdys išriedėti į miškus.
Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook