Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Iš Lietuvos į Bandžiulį Afrikoje - senutėliu „Passat“ (nuotrau...

Iš Lietuvos į Bandžiulį Afrikoje - senutėliu „Passat“ (nuotraukos, video) (0)

2017-12-17

1986-ieji. Tais metais buvo pagamintas „Volkswagen Passat“ universalas, kuriuo į nepamirštamą nuotykį Afrikoje netrukus leisis jurbarkietis Arūnas Matelis. Su bendraminčiu Tadu Matiejūnu jis dalyvaus legendiniame labdaringame ralyje „Budapeštas–Bamakas“.

Maždaug dešimt tūkstančių kilometrų įveikęs nuotykių ieškotojų duetas automobilį paliks Gambijos sostinėje Bandžiulyje. Anksčiau Vengrijos sostinėje Budapešte startuojantis ralis tradiciškai baigdavosi Malio sostinėje Bamake. Tačiau šiemet organizatoriai dėl saugumo pakeitė maršrutą. Sausio 12 d. Budapešte startuosiančios komandos finišuos sausio 28-ąją jau minėtame Bandžiulyje.

Ralio „Budapeštas–Bamakas“ komandos skirstomos į keletą kategorijų – „Adventure“, „Touring“, „Spirit“. Kokioje grupėje dalyvauja ekipažas, priklauso nuo transporto priemonės.

„Mes būsime „Spirit“ kategorijoje. Joje leidžiama važiuoti automobiliais, kuriems ne mažiau kaip trisdešimt metų“, – pasakojo Arūnas.

Už šių keliautojo žodžių slepiasi ilga istorija, kol mašina tapo tinkama kelionei. Automobilį A. Matelis įsigijo iš kaimyno už 100 eurų ir labai nesigilinęs, kokia „Passat“ būklė – paklausė tik, ar užsikuria.

„Bevarant mašiną namo paaiškėjo, kad neveikia stabdžiai. Tada su gerų žmonių pagalba ir improvizuotais įrankiais atjungėme galinius stabdžius, tačiau pavyko padaryti, kad veiktų priekiniai. Neturėjome stabdžių skysčio, tai panaudojome aušinimo. Taip ir parvažiavome“, – apie automobilį pasakojo A. Matelis.

Fizikos studijas baigęs ir šiuo metu Vilniuje gyvenantis vaikinas ėmėsi darbo – automobilį teko ardyti, pjaustyti surūdijusias vietas, virinti jas, keisti daugybę detalių.

„Pervirinau beveik visą mašiną. Tačiau darbo netrūko ir bandant pasiekti, kad jis važiuotų. Turbūt pakeitėme beveik viską, gal tik pora guolių seni liko. Seni „Passatai“ yra labai paprasti ir beveik bet kokius remonto darbus gali atlikti kelyje. Žinoma, vešimės daug atsarginių dalių“, – tikino keliautojas.

A. Matelis taip pat pakeitė „Passat“ variklį. Silpnesnis 1,6 litro kubatūros dyzelinis agregatas buvo išimtas, o jo vietoje atsirado 1,9 litro variklis.

„Mašina liks Afrikoje, tad dėl lietuviškos techninės apžiūros, kuri lauktų po poros metų, galvos nebesukame. Mums buvo svarbiau, kad automobilio konstrukcija paprasta ir agregatai keičiami labai lengvai. Iš esmės, nieko perdaryti net nereikia“, – sakė A. Matelis.

Iš pradžių duetas planavo kelionei ruošti seną „Volkswagen Golf“ arba važiuoti į antikvarą irgi tinkančiu A. Matelio mikroautobusu „Volkswagen Transporter“. Tačiau dėl erdvaus salono ir galimybės miegoti viduje galiausiai buvo pasirinktas „Passat“.

„Mikroautobuso pagailėjau, jo vertė kyla. Kadangi bijome gyvačių, liūtų ir skorpionų, tai miegojimo vietas nusprendėme įsiruošti mašinos viduje. Tam „Passat“ tinka idealiai“, – tikino keliautojas.

A. Matelis juokauja: kad ir kokie gedimai kelyje ištiktų „Passat“, ekipažas bet kokiu atveju privalės pasiekti Gambijos sostinę Bandžiulį. Būtent iš ten išskris lėktuvas, kuris pargabens keliautojus namo.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook