Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kontrabandą gabeno bepiločiu lėktuvu

Kontrabandą gabeno bepiločiu lėktuvu (0)

2014-05-23

Auksarankis iš Šilutės rajono sukėlė tarptautinį skandalą, kai jo pagamintas bepilotis lėktuvas buvo sučiuptas gabenantis kontrabandą, rašo „Klaipėda“. Kontrabandininką rusai sulaikė gavę informaciją iš Pagėgių pasieniečių.

Rusijos pasieniečiai, sučiupę kontrabandines cigaretes gabenusį 31 metų lietuvį Andrių Pakštį, trimitavo apie precedento neturintį atvejį. Kone politine provokacija buvo vadinamas šio Šilutės rajono gyventojo sulaikymas dėl jo sukonstruoto bepiločio lėktuvo, kuriuo buvo ruošiamasi oru per Nemuną perskraidinti 50 blokų cigarečių. Aviakonstruktoriui pavyko perskraidinti 1,5 tūkst. pakelių cigarečių, tiek pat buvo paruošta antram skrydžiui. Rusijos pasieniečiai neslėpė nuostabos apžiūrinėdami savadarbį oro kurjerį. Specialiu pultu valdomas lėktuvas jį valdančiam žmogui realų skrydžio vaizdą perduodavo aukštos raiškos mini kamera.

„Kažin, ar jį gamino savamokslis?“ – pristatydamas sulaikymo operaciją kalbėjo Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Pasienio tarnybos atstovas spaudai Olegas Džurajevas.

„Tačiau kolegos pamiršo vieną niuansą. Ogi tikslias koordinates, kur bus lėktuvo pilotas ir kada bus mėginama gabenti cigaretes, rusai gavo iš mūsų. O visa sulaikymo operacija kažkodėl įgavo net politinį atspalvį ir buvo pateikta kone kaip Lietuvos provokacija. Na, reikia suprasti, kokios šiuo metu tvyro nuotaikos. Tačiau visas pagrindinis darbas juk buvo nuveiktas čia“, – pastebėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas Gintautas Šarauskas.

Paaiškėjo, kad šilutiškio sportinių lėktuvėlių gamintojo A. Pakščio pėdomis operatyvininkai ėjo kone metus. Konstruktorius įtariamas mažiausiai trijų bepiločių lėktuvų, kuriais galėjo būti gabenama kontrabanda, pagaminimu.

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook