Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lietuva įvertinta už pagerintą eismo saugą

Lietuva įvertinta už pagerintą eismo saugą (0)

2015-04-19

Penktadienį su susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi susitikęs Pasaulinės kelininkų organizacijos (PIARC) prezidentas Oskaras de Buenas Rikardejus įvertino Lietuvą už pagerėjusią eismo saugą.

PIARC prezidentas labai gerai įvertino Lietuvos pažangą mažinant žuvusiųjų keliuose skaičių. Jo teigimu, nuo 2007 m. šalyje beveik tris kartus sumažėjęs žūčių keliuose skaičius yra didelis pasiekimas, todėl Lietuvos patirtį tikslinga atspindėti ir PIARC naujai rengiamose saugaus eismo gairėse.
"Lietuvos patirtis gerinant eismo saugą - tai sėkmės istorija, kuri būtų vertinga ir kitoms šalims", - sakė O. de Buenas Rikardejus.
Iki šiol šios gairės daugiausia dėmesio skyrė techniniams infrastruktūros sprendimams ir iš esmės rėmėsi Didžiosios Britanijos ir Vokietijos patirtimi. Nauja jų versija, pasak svečio, turėtų apimti ir sveikatos apsaugos, švietimo aspektus, taip pat atspindėti didelę pažangą padariusių šalių patirtį.
Anot R. Sinkevičiaus, per porą pastarųjų dešimtmečių Lietuvos keliuose įvyko dideli pokyčiai - eismas tapo intensyvesnis, gerokai padaugėjo krovininių transporto priemonių, keliams tenka žymiai didesnė apkrova.
"Tai nemažas iššūkis siekiant užtikrinti kokybišką kelių infrastruktūrą ir spręsti eismo saugos problemas. Specialistų pastangomis ir remiantis tarptautine patirtimi pavyko pasiekti tų rezultatų, kuriuos šiandien turime", - sako ministras.
PIARC prezidentas R. Sinkevičių pakvietė dalyvauti šių metų lapkritį Seule vyksiančiame 25-ajame Pasauliniame kelininkų kongrese ir susipažinti su pasaulinėmis transporto sistemos aktualijomis ir perspektyvomis, pasidalinti ekspertų patirtimi.
1909 m. įkurta Pasaulinė kelininkų asociacija vienija valstybines kelininkų organizacijas 129 valstybėse. Tai nepolitinė ir ne pelno asociacija, nuo 1970 m. turinti konsultacinį statusą prie Jungtinių Tautų Ekonominės ir socialinės tarybos.
Lietuva PIARC nare tapo 1994 m. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook