Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lietuviško Dakaro trasa suks pro Jurbarką

Lietuviško Dakaro trasa suks pro Jurbarką (0)

2014-06-10

Ketvirtadienį per Jurbarką skries tradicinio bekelės maratono „4x4 Perimetras“ dalyviai. Ketvirtus metus vykstantis renginys subūrė visureigių entuziastus iš Lietuvos ir užsienio 60 val. trukmės išbandymui mūsų šalies pasieniu. Kelios dešimtys ekipažų bandys įveikti ilgiausias šalyje – 2095 km – automobilių lenktynes.

Organizatoriai daugiau nei 2000 kilometrų visureigių lenktynes Lietuvos pasieniu vadina lietuviškuoju Dakaru. Didžioji dalis trasos drieksis ne bendro naudojimo keliais, o tik pasieniečių pravažiuojamais keliukais, iš kurių ranka pasiekiama kitos valstybės teritorija, todėl visi dalyviai patekti į trasą galės tik gavę specialius leidimus važiuoti draudžiamomis zonomis.
Du kartus Dakarą įveikęs lenktynininkas Benediktas Vanagas pripažįsta, kad šio dykumų ralio genų bekelės maratonas turi.
„Aš tikrai manau, kad dalyviai turės šansą apvažiuoti Lietuvą sienos pakraščiais ir pamatyti ją tokią, kokios jos niekas nėra matęs. Mes automobilių sporte turim galimybę pamatyti šalis ne sostinėse, o visur kitur. Tai labai smagu“, – teigia B. Vanagas.
Šių metų bekelės maratone numatyti aštuoni specialūs greičio ruožai. Būtent juos ketvirtą kartą vyksiančių lenktynių organizatoriams sudaryti sunkiausia.
„Sportininkams reikia greičio ruožų. Išspausti iš tų greičio ruožų tiek, kiek jiems reikėtų, yra pakankamai sudėtinga. Lyginant, kas buvo pirmais metais ir kas yra dabar, tai faktas, kad ralis tapo sportiškesnis. Jeigu pirmaisiais metais buvo važiavimas nuo taško iki taško pagal GPS, tai dabar žmogiškasis faktorius lemia daug, nes didžioji dalis trasos yra važiuojama pagal popierinę legendą ir technologijos neturi įtakos“, – sako varžybų organizatorius Gediminas Grigaitis.
Per mažiau nei tris paras įveikti ilgiausią šalies automobilių lenktynių trasą, atkartojančią Lietuvos kontūrą, užsiregistravo 22 ekipažai iš Lietuvos ir Latvijos. Jie varžysis trijose klasėse.

"Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook