Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Panaikino skirtą baudą

Panaikino skirtą baudą (6)

2017-02-12

Sausio 11 d. prieš vidurnaktį „Ventus“ degalinėje, esančioje jurbarkiečių vadinamame Trikampyje, kilo konfliktas tarp policininkų ir vairuotojo. Pastarasis pareigūnų nemalonę užsitraukė pastatęs automobilį prieš pat degalinės duris. Šioje vietoje nubrėžta geltona linija, draudžianti statyti transporto priemones.

Nubrėžta neteisėtai

„Šviesa“ jau rašė, kad pareigūnai vairuotojui skyrė 15 eurų baudą, tačiau šis nė neketino su tuo sutikti, nes nuo pat pradžių buvo įsitikinęs, kad geltona linija degalinėje nubrėžta neteisėtai.

„Tikrai sukonfliktavome su policininkais. Bet jie tik privažiavo, išlipo ir iškart ėmė fotografuoti ma- šiną. Aš jų paprašiau, kad įrodytų, kad ta linija legali. Už tai ir mašiną nutempti grasino, ir protokolą dvi valandas pildė“, – iškart po įvykio pasakojo vairuotojas.

Nuomonės išsiskyrė

Tuomet vyro poelgį pasmerkė Jurbarko r. policijos komisariato vadovas Aivaras Dumčius. Viršininkas mano, kad vairuotojai turėtų vadovautis kelio ženklinimu nesiaiškindami, ar šis įteisintas, ar ne.

Pareigūnas įsitikinęs, kad ženklinimas įrengiamas ne veltui, ypač tose vietose, kurios gausiai lankomos žmonių, ir stebėjosi, kad dėl to dar kyla diskusijų. A. Dumčius nuolaidų čia daryti buvo nenusiteikęs, nes vairuotojo pareiga – laikytis kelių eismo taisyklių. Tačiau Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys laikėsi kitokios nuomonės. Pasak pareigūno, nusta- čius, kad linija degalinėje neteisėta, administracinė teisena privalo būti nutraukta.

Vargo savivaldybėje

Baudą gavęs vairuotojas savo tiesa nedvejojo – kreipėsi į savivaldybę prašydamas pateikti dokumentus, ar ženklinimas degalinėje teisėtas.
„Man iš pradžių aiškiai pasakė, kad dėl man skirtos 15 eurų baudos kelti archyvų niekas nenorės. Todėl teko rašyti oficialų raštą. Laukiau atsakymo keletą dienų, nors nesuprantu, ką ten tiek ruošti reikėjo. Ką jie ten tiek dirba? Juk pažiūrėjai, ir viskas. Yra arba nėra. Terminą valdininkai nusimatę net 20 dienų, per tiek laiko man paskirta bauda įsigaliotų“, – lėtai veikiančia biurokratija stebėjosi jurbarkietis.
Vis dėlto vairuotojas atsakymo sulaukė. Paaiškėjo, kad jis buvo teisus. Savivaldybėje nerastas joks dokumentas, kuris įrodytų, kad minėta geltona linija nubrėžta turint leidimą. Oficialų savivaldybės atsakymą jurbarkietis pateikė policijai. Šiai neliko nieko kita, kaip nutraukti administracinę teiseną ir panaikinti baudą.
„Administracinio nusižengimo bylos teisena buvo nutraukta, nes vyras pristatė raštą iš savivaldybės administracijos apie tai, kad peržiūrėjus nuo 2003-iųjų iki 2017-ųjų kelių eismo saugumo komisijos posėdžių protokolus, duomenų apie kreipimąsi dėl geltonos linijos minėtoje degalinėje nerasta. Dėl ženklinimo teisėtumo informacija bus perduota Jurbarko rajono savivaldybės saugaus eismo komisijai“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Giedrė Česnakienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.

„Šviesos“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook