Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Partrenkė moterį (nuotraukos)

Partrenkė moterį (nuotraukos) (0)

2014-07-01

Antradienio popietę, apie 14 val., Vytauto Didžiojo ir K. Donelaičio gatvių sankryžoje automobilis partrenkė į pėsčiųjų perėją įėjusią moterį. Nors šįkart greičiausiai kaltas liks vairuotojas, policijos pareigūnai ragina pėsčiuosius atidžiau saugoti save ir nepulti po automobilių ratais.

Liudininkų teigimu, automobilio vairuotojas bandė sustabdyti transporto priemonę ir išvengti susidūrimo, tačiau stabdymo kelias buvo per ilgas. Automobilis moterį nubloškė. Nors po smūgio nukentėjusioji kurį laiką nejudėdama gulėjo ant asfalto, atvykus medikams paaiškėjo, kad rimtų sužalojimų ji nepatyrė.
„Įvykis tiriamas, moteris, pirminiais duomenimis, patrenkta pėsčiųjų perėjoje. Vairuotojui už tai teks atsakyti, tačiau noriu perspėti pėsčiuosius, kad vairuotojai nėra visagaliai net ir laikydamiesi taisyklių. Jei žmonės patys nesisaugos, jų niekas apsaugoti negalės. Ir šiuo atveju galbūt susidėjo dvi aplinkybės – vairuotojas per vėlai pradėjo stabdyti, o moteris neįvertino atstumo iki automobilio ir greičio“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Kostas Kuzminskas.
Pareigūnas pėsčiuosius perspėja per gatves eiti perėjose tik įsitikinus, kad vairuotojai spės sustabdyti automobilį ir primena, kad pėstieji taip pat privalo laikytis Kelių eismo taisyklių. Įvertinti vairuotojo galimybes išvengti susidūrimo taip pat yra pėsčiųjų pareiga.
„Deja, tenka pripažinti, kad jurbarkiečiai užmiršta ne tik gerai apsidairyti, bet net į šviesoforus nepasižiūri. Ypač pavojinga miesto centre, Dariaus ir Girėno bei Vytauto Didžiojo gatvių sankryžoje, čia žmonės dažnai per gatvę eina nekreipdami dėmesio ar dega žalia, ar raudona šviesa. Taip sukeliama itin daug pavojingų situacijų. Šioje vietoje dažnai nubaudžiame pėsčiuosius, bet padėtis negerėja“, – apgailestavo K. Kuzminskas.
Dar viena vieta Jurbarke, kurioje nuolat piktnaudžiauja pėstieji – atkarpa Dariaus ir Girėno gatvėje ties kultūros centru. Nors netoliese yra perėja, jurbarkiečiai nardo tarp šalikelėje sustatytų automobilių, bandydami patekti į kitoje gatvės pusėje esančią parduotuvę, bankus bei įstaigas, skuba rizikuodami pakliūti po automobilių ratais.
Viešosios policijos skyriaus viršininkas tikina, kad rajono gyventojai iš visos Lietuvos pėsčiųjų neišsiskiria ir yra linkę vilkėti su aplinka susiliejančius rūbus. Jei šiltuoju metų laiku, kai šviesu, ši problema menkesnė, rudenį ir ankstyvą pavasarį dėl tamsių rūbų ir darganotų orų nelaimės tikimybė smarkiai padidėja.
Tuo tarpu jaunimui pavojų kelia polinkis visur ir visada naudotis mobiliaisiais telefonais ir muzikos grotuvais, kurie nukreipia dėmesį. Abejojantiems šiuo faktu reiktų prisiminti, kad automobilis mieste per sekundę nuvažiuoja 14 metrų. Per 5–10 sekundžių eismo padėtis gatvėje gali kardinaliai pasikeisti. O šios kelios sekundės trunka tiek pat, kiek pasakyti kelis žodžius draugui ar parašyti SMS žinutę.

Lukas PILECKAS

Daugiau skaitykite laikraštyje.

"Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook