Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Policija linki saugių kelionių ilgąjį Vėlinių savaitgalį

Policija linki saugių kelionių ilgąjį Vėlinių savaitgalį (0)

2021-10-29

Artėjantį ilgąjį savaitgalį, spalio 30–lapkričio 2 d., minėsime Visų Šventųjų dieną, Vėlines. Daugelis žmonių vyks pas gimines, lankys artimųjų kapus, todėl visuose šalies keliuose transporto priemonių srautai, palyginti su įprastais savaitgaliais, bus gerokai intensyvesni. Policija įspėja eismo dalyvius – keliuose prasidėjo pavojingas eismui laikas, nes rudeniški orai keičia važiavimo sąlygas, tamsusis paros metas prasideda anksčiau, matomumą blogina krituliai, o prasidėjus šalnoms keliuose gali būti slidu. Būkime itin atidūs, kantrūs ir tolerantiški vieni kitiems.

Ilgąjį savaitgalį policija, siekdama tinkamai užtikrinti eismo dalyvių saugumą, viešąją tvarką, teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją, skirs papildomas policijos pareigūnų pajėgas dirbti keliuose. Policijos pareigūnų viešasis ir neviešasis patruliavimas bus sustiprintas žmonių susibūrimo vietose, patruliavimo maršrutai bus nukreipiami į tas vietas, kuriose dažniausiai įvyksta teisės pažeidimų. Ypatingas dėmesys bus skirtas patruliavimui prie kapinių, eismo reguliavimui ir viešosios tvarkos priežiūrai, taip pat darbui tamsiuoju paros metu. Pažymime, kad bus organizuojami ir kelių policijos reidai. Daugiausiai dėmesio bus skiriama į atšvaitų ar šviesą atspindinčių elementų dėvėjimą, taip pat bus vykdomos blaivumo patikrinimo ir greičio kontrolės priemonės.

Policija akcentuoja abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų atsakomybę dėl saugaus dalyvavimo eisme ir pabrėžia, kad vairuotojai turi laikytis jiems privalomų reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas. Pėstieji, norėdami užtikrinti savo saugumą ir matomumą, turėtų laikytis nustatytų Kelių eismo taisyklių reikalavimų, judėti pėsčiųjų takais, šaligatviais, jei jų nėra – kelkraščiais prieš automobilių judėjimo kryptį, o per gatvę ar kelią eiti tik leistinose vietose, gerai įsitikinę, kad tai daryti yra saugu. Vairuotojams ypatingo atidumo priemonių būtina imtis vietose, kur į kelią gali įžengti pėstieji – gyvenvietėse, prie pėsčiųjų perėjų, gyvenamųjų namų kiemuose ir kitur. Svarbu, kad eismo dalyviai papildomo dėmesio skirtų savo matomumui kelyje užtikrinti, segėtų kitiems eismo dalyviams matomus atšvaitus, dėvėtų ryškiaspalvius drabužius (liemenes, diržus) su šviesą atspindinčiais elementais, naudotų šviečiančius žibintus (žibintuvėlius).

Policija kartu įspėja gyventojus pasirūpinti savo turto saugumu: nepalikti automobiliuose vertingų daiktų (rankinių, telefonų, dokumentų), išlipus iš automobilio – iš spynos ištraukti užvedimo raktelius ir užrakinti, išvykstant iš namų nepalikti atidarytų langų, užrakinti duris, paprašyti kaimynų, kad pasidomėtų, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).

Nepamirškime laikytis ir dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įvestų ribojimų bei rekomendacijų.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook