Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Policijoje – nekokybiško automobilio detektyvas

Policijoje – nekokybiško automobilio detektyvas (0)

2017-02-01

Sausio 25 d. į policiją kreipėsi Kupiškio r. gyventoja. Moteris pareiškė, kad sausio 3 d. Jurbarke pirko automobilį „Opel Zafira“, kurio pardavėjas garantavo, kad mašina yra idealios būklės ir techniškai tvarkinga. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad automobilis netinkamas važiuoti.

„Panašių atvejų yra pasitaikę, tačiau tai pirmas kartas, kai pradėtas ikiteisminis tyrimas. Paprastai užtekdavo, kad mūsų pareigūnai pardavėjui paaiškintų įstatymus ir numatytą atsakomybę. Tuomet žmonės susitardavo. Kol kas negaliu vertinti, tačiau manau, kad šitą situaciją žmonėms teks spręsti ne su policijos, o su teismo pagalba. Policija tikrai nenustatys, ar mašina naudoti tinkama, ar ne“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius.
Pasak Marijampolės apskr. VPK komunikacijos grupės specialistės Sigitos Šatienės, moters kreipimasis – pirmasis toks apskrityje, kai pradėtas ikiteisminis tyrimas. „Pareigūnai tiria įvykį, bus priimti sprendimai. Kol kas tolesnius veiksmus vertinti sunku, nes neturime tokios praktikos. Greičiausiai bus pripažinta, kad tai civiliniai santykiai, ir moteris turi kreiptis į teismą civiline tvarka“, – sakė S. Šatienė.
Atgauti pinigus – įmanoma
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tauragės skyriaus vedėjas Rimantas Knyzelis tikina su žmonių skundais dėl automobilių susiduriantis nuolat. Tiesa, dažniau skundžiamasi dėl netinkamo remonto nei dėl įsigytų transporto priemonių.
„Sausio pradžioje buvo istorija, kai į servisą garbaus amžiaus vyras atgabeno automobilį, kad būtų pakeistas velenas. Servisas grąžino sugadintą, nevažiuojančią mašiną ir dar paprašė sumokėti 290 eurų. Be šio buvo dar keletas kreipimųsi, tačiau tos situacijos išsisprendė. Keista, kad tokios situacijos apskritai pasiekia mus. Būtų sąžininga, jei nekokybiškai darbus atlikę servisai tiesiog atsiprašytų ir viską ištaisytų arba kompensuotų nuostolius“, – sakė R. Knyzelis.
R. Knyzelio manymu, beveik dvejus metus galiojantis įstatymas, kuris įpareigoja pardavėją nurodyti automobilio trūkumus, gina būtent pirkėją. „Kartais ir pardavėjus reikia suprasti. Jei mašina iš kažkur parvežta perparduoti, juk jos visos neišardysi, neįlįsi į vidų ir nepatikrinsi, ar niekas nesuges“, – svarstė vedėjas. Pasak jo, jei žmogus mano, kad buvo apgautas, yra keletas veiksmų, kuriuos reikia atlikti, kad neteisybė būtų ištaisyta.
„Pirmiausia reikia raštu kreiptis į pardavėją ir prašyti spręsti problemą. Būtina turėti dvi dokumento kopijas – vieną sau, kitą pardavėjui. Jei pardavėjas rašto nepriima, jį reiktų išsiųsti registruotu paštu būtinai pasiliekant kvitą kaip įrodymą. Jei ir tai nepadeda, tuomet reikia kreiptis į mūsų tarnybą, mes padėsime“, – sakė vedėjas.
Jei konfliktas neišsprendžiamas taikiai, paprastai kreipiamasi į nepriklausomus ekspertus, kurie nustato prekės trūkumus. Tuomet brokuotą daiktą pardavėjas, pagal pirkėjo pasirinkimą, arba turi pakeisti kitu, arba suremontuoti, arba apmokėti remonto sąskaitą, arba pasiimti atgal ir grąžinti pinigus.
Pasisavino įmonės pinigus
Sausio 24 d. Jurbarke iš individualios įmonės buhalterės sukčiai išviliojo kelių banko sąskaitų prisijungimo duomenis ir pavogė pinigus. 
Paskambinusiam nepažįstamam asmeniui įmonės buhalterė padiktavo dviejų bankų sąskaitų prisijungimo vardus, kodus. Sukčiai netruko į kitų asmenų sąskaitas pervesti 4400 eurų. Dėl nusikaltimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Atvejis, kai apgaunama įmonės buhalterė, rajone pirmas. Anksčiau tokių nusikaltimų nėra pasitaikę. Tačiau žvelgiant bendrai, aišku, kad nusikaltėliai taiko naują schemą ir bando apgaudinėti ne paprastus žmones, o būtent įmones“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas A. Dumčius.
Pareigūnas įspėja, kad sukčiai veikia itin išradingai. Vienas iš bandymų apgauti gretimame rajone esančią įmonę buvo itin gudrus. Buhalterei nusikaltėliai iš įmonės direktorės elektroninio pašto atsiuntė paliepimą į nurodytas sąskaitas pervesti tam tikras pinigų sumas.
„Pareigūnai aiškinasi, ar į įmonės vadovo paštą buvo įsilaužta, ar sukurtas panašus paštas. Apgauti nepavyko, tačiau tokie bandymai kartojasi. Todėl perspėjame įmones, kad gavus tokius laiškus pavedimai iškart nebūtų daromi, o nurodymus buhalterės patikrintų susisiekusios su vadovais“, – patarė A. Dumčius.
Pasak pareigūno, rajono gyventojų apgaudinėjimų šiuo metu nepasitaikė.
„ŠVIESOS“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook