Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Prisiminė žuvusius rajono keliuose (nuotraukos)

Prisiminė žuvusius rajono keliuose (nuotraukos) (0)

2019-11-17

Kiekvienais metais (nuo 2005 metų) lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena - lapkričio 17-oji. Specialiosios tarnybos Jurbarke sekmadienį taip pat pakvietė prisiminti žuvusiuosius.

Policijos duomenimis, nuo 2000-ųjų iki dabar rajono keliuose žuvo 79 žmonės. Dalis avarijų buvo itin skaudžios. Per jas žuvo po keletą žmonių. Dalis įvykių sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą, juos padarė girti, eismo taisyklių nepaisę ir didžiuliu greičiu lėkė vairuotojai.

Jurbarko pareigūnai žmones kvietė kartu uždegti atminimo žvakeles. Atėjusiųjų laukė ir speciali paroda, kurioje – ne tik nuotraukos iš avarijų, bet ir per eismo įvykį sumaitotas automobilis.

Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas kartu su policijos bendruomene kviečia visus Lietuvos žmones dvasiniam susitelkimui, susikaupimui ir apmąstymui. „Žmogaus gyvenimas neretai toks trapus, o širdies skleidžiama šviesa ir šiluma nors ir didžiulė, bet ji dėl neatsakingo elgesio kelyje gali netikėtai užgesti& Maldoje prisiminkime tuos, kurie žuvo eismo nelaimėse, ir saugokime tuos, kurie esame gyvi", - sako A. Toliatas.

Kas gerbia savo gyvastį, laikosi įsakymo; nesirūpinti savo elgesiu yra mirtina klaida. (Saliamono Patarlių knyga (Pat 19, 16).

Nuoširdžiai mylėkite vieni kitus broliška meile; lenktyniaukite tarpusavio pagarba. (Biblija, Rom 12, 10).

Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti pradėta minėti nuo 2005 metų, jos iniciatoriai - Jungtinių Tautų Organizacija ir Pasaulio sveikatos organizacija. Buvo priimta rezoliucija, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiems eismo įvykiuose paminėti.

Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas - solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose eismo įvykiuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų. Kartu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Pasaulyje kiekvienais metais eismo įvykiuose žūsta daugiau nei vienas milijonas žmonių, 50 milijonų sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs, per parą netenkame po 3 500 eismo dalyvių. 2018-aisiais Europos keliuose žuvo 25 300 žmonių, Lietuvoje - 173. Šiais metais (iki lapkričio 13-osios) mūsų šalyje eismo nelaimėse jau žuvo 159 žmonės, deja, tarp jų - ir 8 nepilnamečiai (4 berniukai, 4 mergaitės): jauniausiam buvo 6-eri, vyriausiam - 16-a.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook