Prisiminė žuvusius rajono keliuose (nuotraukos)

Prisiminė žuvusius rajono keliuose (nuotraukos) (0)

2021-11-21

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) kartu su partneriais – Lietuvos policija ir jaunųjų kelininkų klubu „Kelelis“ – šį sekmadienį minėjo Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Jurbarke tradicinė akcija taip pat vyko. Ji buvo skirta atminti 81 rajono keliuose nuo 2000-ųjų iki dabar žuvusiam žmogui.

Renginys prasidėjo trijų tarnybų – policijos, ugniagesių ir medikų automobilių sirenų gausmu. Kaip sakė renginio organizatorius, Jurbarko r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Ramūnas Budrius, išgirdę sirenas žmonės paprastai žino, kad nutiko nelaimė. Todėl keliuose reikia elgtis atsakingai ir gerbti vieniems kitus, nes iki nelaimė gali nutikti per akimirką.

„Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti – tai diena, skirta dar kartą prisiminti žuvusiuosius eismo įvykiuose ir pažadėti kelyje būti dėmesingiems ir atsakingiems ir už save, ir už kitus eismo dalyvius. Net ir vienas kelyje žuvęs eismo dalyvis yra daug. Prisidėti prie saugių kelionių galime kiekvienas ir tai padaryti nėra sunku – svarbu visada laikytis Kelių eismo taisyklių“, – sako Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Pasauline diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti primenama, kad didžiausia vertybė yra žmogaus gyvybė. Žmogaus, kuris yra eismo sistemos dalis ir kuriam tenka didžiausias vaidmuo dalyvaujant eisme. Kaip pažymima LAKD pranešime, daugiau nei 90 proc. eismo įvykių įvyksta dėl žmonių kaltės – jų daromų Kelių eismo taisyklų pažeidimų, todėl kiekvienas eismo dalyvis, dalyvaudamas eisme, negali elgtis taip, kaip nori, ir privalo laikytis Kelių eismo taisyklių.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, iki šių metų lapkričio 19 d. mūsų šalyje eismo nelaimėse jau netekome 132 eismo dalyvių, t. y. 11,4 proc. mažiau nei 2020 m. Pernai per tą patį laikotarpį Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 149 žmonės. Nors žuvusiųjų keliuose skaičius mažėja, beprasmių aukų skaičių dar labiau galėtų sumažinti atsargesnis vairavimas, Kelių eismo taisyklių laikymasis. Kad išvengtume skaudžių nelaimių keliuose, mums visiems reikia būti atsakingesniems, saugoti save ir kitus. Pėstieji į tamsų kelią turėtų išeiti su atšvaitais, vairuotojai ir keleiviai segėti saugos diržus, o vairuotojai visada rinktis saugų greitį

„Mes, jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones, į kiekvieno žmogaus asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, kasmet prisidedame prie Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti minėjimo. Matome, kad statistinė eismo įvykių kreivė kasmet leidžiasi žemyn ir mes tampame vis sąmoningesni. Tikime, kad ši akcija padeda skleisti žinią apie opią visuomenės problemą ir prisideda prie situacijos keliuose gerėjimo. Kelyje būkime budrūs, saugokime save ir aplinkinius“, – jaunųjų kelininkų vardu kalbėjo klubo prezidentas Gustas Mensevičius.

2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurių nariai, artimieji, draugai, pažįstami žuvo eismo įvykiuose. Minint šią dieną taip pat siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook