Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pristatė jurbarkiečius fiksuosiančius radarus (video, nuotraukos)

Pristatė jurbarkiečius fiksuosiančius radarus (video, nuotraukos) (0)

2020-01-10

Lietuvos policija jau kurį laiką naudoja naujus radarus. Šią įrangą penktadienį pristatė ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policija. Apskrities pareigūnai gavo tris įtaisus, kurių vietą galės keisti kelis kartus per dieną, o apie tokią kontrolę neįspės jokie ženklai.

Iš viso Lietuvos policija įsigijo 37 tokius radarus. Jei jie pasiteisins, planuojama įrangos pirkti daugiau.

Išsisukti nepavyks

Pasak Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininko Rolando Gylio, radaras veikia dideliu atstumu – iki 300 metrų. Todėl jei vairuotojas viršijo greitį, privažiavus prie aparato stabdymas nepadės.

Naujieji įrenginiai geba registruoti greitį nuo 10 iki 320 km/val. – pažeidimus fiksuoja dvi skaitmeninės kameros, o sistema pasirenka, kuri kamera geriausiai atkuria vaizdą ir ją naudoja pažeidimui užfiksuoti.

Policija šiuo metu nustačiusi itin mažą pažeidimų tolerancijos ribą – tris kilometrus greičiau iki 100 kilometrų greičio ir tris procentus atvejams virš 100 kilometrų greičio.

„Tai, kad radaras nufotografuoja automobilį, nereiškia, kad būtent tuo metu buvo fiksuotas pažeidimas. Pažeidimas galėjo būti fiksuotas visoj atkarpoje. Taip pat jei nesuveikė blykstė, nereiškia, kad nebuvo nufotografuota. Dieną blykstės beveik nereikia, nes ir be jos gauname labai detales nuotraukas. Bandėme radarus ir sningant – nei tamsa, nei dargana jų darbo kokybei poveikio neturi“, - sakė viršininkas.

Pažeidėjų gyvenimą apsunkins ir tai, kad mobiliems radarams nereikia apie juos įspėjančių ženklų. Todėl, kai vairuotojai pastebės prietaisą, šis jau bus išmatavęs jų greitį, patikrinęs tokius automobilio duomenis, kaip galiojantis civilinis draudimas ar techninė apžiūra.

„Jie turi galimybę fiksuoti ir pažeidimus sankryžose, važiavimą per raudoną šviesą“, - sakė R. Gylys.

Baudą gaus iškart

Pažeidimą įrodanti nuotrauka ir kiti pažeidimo duomenys bus automatiškai siunčiami Administracinių nusižengimų registrui. Įvertinus duomenis protokolas pažeidėją pasieks elektroniniu paštu arba įprastu laišku.

Perspėja neniokoti

Kiekvieną radarą nuolat prižiūrės atokiau nuo įrangos dirbsiantis pareigūnas. R. Gylys perspėja žmones nebandyti piktybiškai gadinti įrangos, nes teks už ją atlyginti ir tai bus – didžiulės sumos.

„Na, kaip dviejų kambarių butas Marijampolėje – daugiau, nei 30 tūkst. eurų“, - įspėjo pareigūnas.

Daugiau skaitykite laikraštyje.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook