Rajoną terorizuoja paauglys: vagia ir daužo automobilius (papi...

Rajoną terorizuoja paauglys: vagia ir daužo automobilius (papildyta, nuotraukos) (6)

2019-11-25

L. Pilecko nuotr.

Pirmadienį policija sulaikė septynis automobilius nuvariusį paauglį. Septyniolikmetis siaubą mašinų savininkams varė jau seniai – vogė automobilius, o pasivažinėjimas jais dažniausiai baigdavosi nepataisomai sudaužius transporto priemones.

Nebaudžiami nepilnamečio nuotykiai kėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą. Ypač aštrios reakcijos sulaukta praėjusį savaitgalį. Per tris dienas jaunasis vagis nuvarė net keturis automobilius – du sudaužė, o vieną sugadino. Ketvirtąjį policijai pavyko surasti sveiką.

Pirmadienio rytą Jurbarko r. policijos komisariato pareigūnai pradėjo paieškomis. Policija šukavo rajoną, ieškodama Dainių I k. (Jurbarkų sen.) vogto automobilio „Suzuki Vitara“.

Mašina buvo pasisavinta naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Netrukus paaiškėjo, kad ją nuvarė jau minėtas septyniolikmetis. Tai jis padarė po to, kai tame pačiame Dainių I kaime ant kelio paliko sudaužytą „Citroen“. Šį automobilį vaikinas taip pat buvo pavogęs.

Minimos vagystės – ne vienintelės siejamos su šiuo paaugliu. Lapkričio 23-ąją rajone taip pat buvo pavogti du automobiliai. Vieną jų nusikaltėlis sugadino, kitą – nepataisomai sudaužė.

Apie pirmąją vagystę buvo pranešta 7.38 val. Į pareigūnus pagalbos kreipėsi šalia Girdžių esančio Bendžių kaimo gyventojas. Iš jo kiemo buvo nuvarytas „Ford Focus“. Tą patį rytą policija netoli Rotulių k. pastebėjo nuo kelio nuvažiavusį automobilį „Ford Focus“ – tai buvo tas pats pavogtas automobilis.

Netrukus buvo sulaikytas nepilnametis, pas kurį rasti minėto automobilio rakteliai. Dėl nuo kelio nuvažiavusio automobilio įformintas eismo įvykis, paauglys sulaikytas.

Tą pačią dieną buvo pasigesta dar vieno automobilio – „Nissan X-Trail“. Mašina stovėjo viename K. Donelaičio gatvės, Jurbarke, kiemų. Šeimininkas nerakintame automobilyje buvo palikęs užvedimo raktelius. Tą pačią dieną mašina buvo rasta netoli Girdžių. Automobilis išoriškai buvo neapgadintas, tačiau neveikė pavarų dėžė. Šio nusikaltimo vykdytojas nustatinėjamas, tačiau tikėtina, kad tai – taip pat šio jaunuolio darbas.

Policija pradėjo tyrimus dėl visų automobilių vagysčių.

Paauglys ir anksčiau yra vogęs automobilius ir jais lakstydamas kėlė didžiulę grėsmę visuomenei. „Šviesa“ jau rašė apie spalio 19-ąją Eržvilke veiksmo filmo scenarijaus vertus įvykius. Iš privačių dirbtuvių buvo pavogtas automobilis „Volkswagen Golf“, o sprunkantys nusikaltėliai ar nusikaltėlis mašinos nesuvaldė ir trenkėsi į bažnyčios tvorą.

Nuo smūgio tvora išvirto, o automobilis buvo smarkiai apgadintas. Eržvilko bažnyčios tvora – kultūrinio paveldo objektas. Nuo nesuvaldytų automobilių ji nukenčia ne pirmą kartą.

Jaunuolis pasižymėjo ir naktį iš spalio 15-osios į 16-ąją, apie 3 val. vieno Jurbarke, Kauno g., daugiabučio gyventojus pažadino didžiulis triukšmas. Pro langus pažvelgę žmonės pamatė jų automobilius daužantį pusnuogį paauglį.

„Pagalvojau, kad per pratybas šaudo. Tačiau paskui supratau, kad triukšmas kitoks. Pažiūrėjau per langą ir pamačiau jauną vaikiną, kuris daužė mažiausiai tris mašinas. Daužė buteliu, kojomis, trankė su galva. Manau, jis tikrai buvo nuo kažko smarkiai apsvaigęs“, – tuomet pasakojo minėtame name gyvenanti moteris.

Paauglį bandė tramdyti kaimynai, tačiau galiausiai įsisiautėjusį ir kruviną chuliganą teko išsivežti policijai. „Mūsų automobiliui jis perbrėžė šoną. Taip pat įlenkė sparną. Kitos mašinos taip pat sulaukė smūgių krušos. Kažkas neįtikėtino. Darosi baisu į lauką išeiti“, – sakė jurbarkietė.

Tuomet siautėjęs paauglys jau buvo puikiai žinomas policijai – prieš keletą dienų buvo Jurbarke įkliuvęs su vogtu automobiliu, kurį nuvarė viename rajono kaimų. Vaikinas yra turėjęs ir nemažai kitokių bėdų su teisėsauga.

Iš viso septyniolikmetis yra kliuvęs dėl septynių automobilių vagysčių. Ar tai visi atvejai, kai paauglys nuvarė automobilius – lieka neaišku.

Su redakcija susisiekę skaitytojai domėjosi, kodėl ikiteisminius tyrimus ir baudžiamąsias bylas tarsi kolekcionuojantis paauglys lieka laisvėje ir toliau daro didžiulius nuostolius gyventojams, kelia grėsmę niekuo dėtiems žmonėms.

Vaikinui teismas jau anksčiau buvo skyręs kardomają priemonę – namų areštą, tačiau paauglys spjovė į nurodymą būti namuose. Teisėsauga greitai nesureagavo ne tik į tai, kad paauglys nesilaiko kardomosios priemonės, bet operatyvumo galimai pritrūko aiškinantis penktadienį ir šeštadienį įvykdytas vagystes. Kreiptis į teismą dėl paauglio suėmimo galėję prokurorai nusprendė to nedaryti.

Laisvėje likęs automobilių vagis tuo pasinaudojo – pavogė dar du automobilius.

„Vyksta tyrimas. Asmuo nepilnametis, todėl daug nieko komentuoti negaliu. Kai bus atliktas ikiteisminis tyrimas, įvertinti nauji duomenys, tuomet bus sprendžiama dėl kardomosios priemonės griežtinimo“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Valentinas Jakštys.

Policijos teigimu, septyniolikmetis yra laikinai sulaikytas. Tikimasi, kad antradienį buvo kreiptasi į teismą dėl paauglio suėmimo. Ikiteisminis tyrimas turėtų atsakyti ir į kitus kylančius klausimus. Kai kurie nukentėjusieji, vaikiną ir jo aplinką pažįstantys žmonės mano, kad automobilius jis galėjo vogti ne vienas.

Lukas PILECKAS

Taip pat skaitykite:

Prie Rotulių – „Ford“ kūlvirsčiai (nuotraukos) 

Veiksmo filmas Eržvilke: vogtu automobiliu išvertė bažnyčios tvorą

Pavogė automobilį, įkliuvo, o paleistas niokojo mašinas« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook