Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rotuliams – diskriminacija dėl eismo saugumo

Rotuliams – diskriminacija dėl eismo saugumo (5)

2017-07-17

Kelio atkarpoje ties Rotuliais dažnas vairuotojas nevengia spustelėti akceleratoriaus labiau, nei leidžia kelių eismo taisyklės. L. Pilecko nuotr.

Kaip apsaugoti save ir kitus? Toks klausimas jau ne pirmus metus kamuoja Rotulių gyventojus. Šalia iš Jurbarko į Kauną vedančio kelio gyvenantys žmonės prašo greitį ribojančių ženklų. Tai, kad lėktuvų pakilimo tako tiesiąją primenančiu keliu dalis vairuotojų smarkiau spusteli akceleratorių, o kasmet įvyksta bent po porą skaudžių įvykių – niekam ne paslaptis. Tačiau savivaldybė gyventojų skundų girdėti nenori, esą kelią administruoja Automobilių kelių direkcija ir tik jos valia spręsti, kaip reguliuoti eismą.

Saugumo trūksta

Rotulių kaimo bendruomenės pirmininkė Viktorija Aranauskienė tikina, kad rotuliškiai ne tik kalba apie būtiną greičio ribojimą, bet ir keletą kartų yra kreipęsi į įvairias institucijas. Moteris įsitikinusi, kad ties gyvenviete transporto priemonės turėtų judėti lėčiau. Dabar leistinas greitis – 90 kilometrų, realiai automobiliai pralekia gerokai greičiau. Jei greitis būtų ribojamas iki 70 kilometrų, vairuotojai sugaištų vos keliolika sekundžių daugiau, tačiau visiems būtų kur kas saugiau.

„Į bendruomenės prašymus niekas nekreipia dėmesio. Tačiau čia tikrai pavojinga atkarpa. Kasmet įvyksta po vieną ar dvi skaudžias avarijas. Esame ne kartą pastebėję, kaip nuo žiedo įsibėgėja motociklai ar mašinos ir pralekia didžiuliu greičiu pro Rotulius“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Vairuotojai ne tik greitai skrieja, bet ir nepaiso, kad sankryžose kelių eismo taisyklės draudžia lenkti. „Kartą vos nenutiko nelaimė, kai sukau iš šalutinio kelio. Pagrindiniu keliu važiuojantį automobilį lenkė kitas ir vos nesusidūrėme. Tikrai reikia mažinti leistiną greitį šioje vietoje“, – tikino moteris.

Tam pritaria ir Rotulių seniūnaitis Marius Bastys.

Šalia kelio gyvenantis vyras tikina kasdien matantis didžiuliu greičiu prašvilpiančius automobilius.

„Suprantu, kad kelio ženklas netramdys tų, kuriems į viską nusispjaut. Bet bent jau keletas prilėtins. Dabar, būkim atviri, čia yra gera tiesioji, todėl kai nuo Jurbarko pakyla, nusileidžia tik ties Skirsnemune. Lekia tikrai labai greitai“, – sakė T. Bastys.
Pasak vyro, pavojų didina ir tai, kad iš gyvenvietės į pagrindinį kelią yra net keturi išsukimai. Dar keletas keliukų yra kitoje kelio pusėje, kur arčiau Nemuno įsikūrusios sodybos.
Kad iki nelaimės minėtoje kelio atkarpoje – vos vienas žingsnis, yra patyręs ir pats T. Bastys. Kartą žiemą iš Rotulių į Jurbarką važiavęs vyras iš šalutinio kelio įslydo į pagrindinį.
„Pasitaikė, kad sankryžoje buvo labai slidu, nespėjau sustoti. Gerai, kad tuo metu pro šalį nešvilpė nė vienas automobilis. Kiek bevažiuodamas Lietuvoje matau panašaus dydžio miestelių, daugumoje vienaip ar kitaip ribojamas greitis. Tik pas mus niekaip neišsprendžiamas klausimas“, – įsitikinęs T. Bastys.
Padėti negali
Rotuliai priklauso Jurbarkų seniūnijai, tačiau seniūnas Audronis Kačiušis tvirtina niekuo gyventojams padėti negalintis – kelią prižiūri valstybės įmonė „Tauragės regiono keliai“.
„Situacija man žinoma, tačiau esame ne įgyvendintojų, o prašytojų pozicijoje. Buvo apie šią problemą kalbėta su „Tauragės regiono keliais“, tačiau jie nemano, kad prie Rotulių reikėtų greitį ribojančių ženklų“, – sakė A. Kačiušis.
Gyventojų paguosti negali net Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius. Eismo saugumą turinti užtikrinanti institucija šįkart bejėgė. „Šis klausimas buvo svarstytas savivaldybės Saugaus eismo komisijoje, tačiau sprendimą dėl ženklų pastatymo šio kelio pakraščiuose priima Automobilių kelių direkcija“, – sakė A. Dumčius.
Pats viršininkas visiškai sutinka su gyventojų nuomone dėl greičio viršijimo ties Rotuliais. „Per pastaruosius metus ten įvyko du eismo įvykiai, žuvo ar buvo sužeisti žmonės. Priežastys – leistino greičio viršijimas ir reikalavimo duoti kelią nevykdymas“, – tikina A. Dumčius.
Rotuliškiai kalba, kad kelias pro gyvenvietę lyg užkeiktas, ir prisimena ne tik pastarųjų metų nelaimes. Žmonių atmintyje iškyla ne vienas apraudotas žuvusysis.
Riboti neplanuoja
Seniūno ir pareigūno žodžius patvirtina laikinai „Tauragės regiono kelių“ vadovo pareigas einantis Stasys Būrė. Pasak jo, pasvarstymų apie greitį ribojančius ženklus buvo dar prieš keletą metų. Tačiau įmonės specialistai įsitikinę – greičio vien ženklais neapribosi ir saugumo neužtikrinsi. Tai padaryti būtų galima tik kompleksiškai pažiūrėjus į problemą ir jos sprendimą – reiktų įrengti ne tik ženklus, bet ir įvairių inžinerinių kelio statinių – saugumo salelių ir pan. Tačiau investuoti ir įrengti saugumo priemonių artimiausiu metu čia neketinama.
„Ženklas nebūtų veiksminga priemonė. Ne visi supras, kodėl tokiame kelyje ribojamas greitis ir tiesiog pažeidinės taisykles. Tai neveiksminga priemonė. Be to, mūsų planuose nuo Jurbarko iki Rotulių yra numatytas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, kuris padidins saugumą. Tiesa, kada tai bus, kol kas pasakyti negaliu“, – sakė S. Būrė. 
Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook