Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Seimas svarstys, ar griežtinti atsakomybę už vairavimą neturin...

Seimas svarstys, ar griežtinti atsakomybę už vairavimą neturint tam teisės (0)

2021-11-17

Seimas svarstys siūlymą griežtinti atsakomybę už vairavimą transporto priemonės, neturint teisės vairuoti.

Už pakartotinai padarytą tokį nusižengimą siūloma bausti nuo 600 iki 1200 eurų. Taip pat siūloma nustatyti, kad už tokius administracinius nusižengimus galėtų būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Antradienį parlamentarai bendru sutarimu pritarė tokiam Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Stasio Šedbaro pateiktam Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimų projektui.

Jeigu Seimas pritartų, griežtesnė atsakomybė būtų taikoma už pakartotinai padarytus administracinius nusižengimus – transporto priemonės vairavimą neturint teisės ją vairuoti ar neturint teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones arba, kai vairuojančiam asmeniui sustabdyta ar atimta teisė vairuoti transporto priemones, arba transporto priemonių vairavimą, kai nesilaikoma draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.

„Asmenys, ne kartą padarę šiuos nusižengimus, pagal dabartinį reglamentavimą negali būti baudžiami griežčiau, nes kodeksas nenumato baudimo už tokio nusižengimo pakartotinį padarymą, taip pat nėra numatytos galimybės už minėtus nusižengimus skirti transporto priemonės konfiskavimo“, – projekto aiškinamajame rašte sako S. Šedbaras.

Jis pastebi, kad vairavimas neturint teisės vairuoti yra pavojingas ir eismo saugumui grėsmę keliantis nusižengimas, o šiuo metu numatytos sankcijos asmenims, kurie pakartotinai vairuoja transporto priemones neturėdami teisės jų vairuoti, yra neefektyvios ir neatgrasančios.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse yra nustatyta atsakomybė – bauda nuo 300 iki 450 eurų už transporto priemonės vairavimą neturint teisės ją vairuoti ar neturint teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones arba, kai vairuojančiam asmeniui sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones.

Taip pat nustatyta atsakomybė už transporto priemonių vairavimą, kai vairuojančiam asmeniui atimta teisė vairuoti transporto priemones, arba transporto priemonių vairavimą, kai nesilaikoma draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, ir numatyta bauda nuo 450 iki 700 eurų.

Griežtesnės atsakomybės už tokių administracinių nusižengimų pakartotiną padarymą šiuo metu nėra įtvirtinta. Taip pat nėra nustatytos galimybės už atitinkamus pažeidimus taikyti transporto priemonės konfiskavimą.

 ELTA inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook