Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Smalininkuose – karinės aviacijos ir motociklų šventė

Smalininkuose – karinės aviacijos ir motociklų šventė (0)

2019-05-28

Birželio 8 d., šeštadienį, Smalininkuose vyks „Motojurginės 2019“ – motociklų šventė, skirta Lietuvos karo aviacijos 100 metų sukakčiai paminėti. Skraidys sraigtasparniai, lakstys plieniniai žirgai, bus demonstruojama karinė technika bei įranga.

Lietuvos karo aviacija ir motociklizmo tradicijos neatsiejamos. Lakūnai buvo vieni motociklizmo judėjimo Lietuvoje iniciatorių. Steponas Darius, Pranas Hiksa, Antanas Stašaitis, Jaronimas Garolis, Juozas Jankauskas ir kiti buvo prisiekę motociklininkai, motoralių dalyviai. Lakūnai motociklais važinėjo tarnybos metu ir laisvalaikiu, tai daro  daugelis lakūnų ir dabar. Motociklininkai iš lakūnų yra perėmę ir aprangą.

Šiems ryšiams paminėti birželio 8 d., šeštadienį, Smalininkų kartodrome vyks „Motojurginės 2019“.

Renginys nemokamas!

 Programa:

8.00 – 12.00: Motociklininkai individualiai kviečiami aplankyti tarpukario lakūno – partizano Juozo Kasperavičiaus tėviškę (Juknaičių km. Jurbarko r.), sustoti prie Romualdo Marcinkaus gimtojo namo, įmušti įvartį garsaus tarpukario lakūno ir futbolininko Romualdo Marcinkaus vardo stadione, nusipirkti atsigerti kavos Jurbarke, Dariaus ir Girėno g., įsikūrusioje kavos ir saldumynų parduotuvėje „Tavo skoniui“, užsukti į Smalininkų Lidijos Meškaitytės mokyklą, kurioje karinių oro pajėgų Sraigtasparnių eskadrilės lakūnai organizuoja stovyklas moksleiviams „Sakale, lėk”. Papildomai kviečiame aplankyti partizanų vado generolo Jono Žemaičio bunkerį.  Aplankydami šias vietas ne tik sužinosite rajono istoriją, bet įgysite galimybę dalyvauti aviacinėje loterijoje popietinėje renginio dalyje.

12.30 – 14.00: Motociklininkų paradas Smalininkai – Jurbarkas – Viešvilė – Smalininkai. 

Jurbarke motociklininkai trumpai sudalyvaus lakūno Romualdo Marcinkaus vaikų futbolo  turnyro uždaryme, o Viešvilėje motociklininkus ir jų plieno žirgus palaimins Viešvilės parapijos klebonas.

Nuo 14.30: Smalininkų kartodrome vyks linksmos motociklininkų varžybos, bus demonstruojamos dviratės, triratės ir keturratės technikos galimybės, renkamas Motojurginių plieno žirgas.

Pamatysite netradicines kartingų lenktynes, kuriose varžysis mėgėjas, sportininkas - vaikas ir suaugęs profesionalas. Šventės dalyvius sveikins parašutininkai,  savo technikos gebėjimus demonstruos Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubas „Skrydis“, išvysite Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnių parodomąją programą. Esant palankiomis sąlygomis sraigtasparnius bus galima apžiūrėti iš arčiau.

Šventės metu bus galima susipažinti su  oro gynybos bataliono ginkluote, pamatyti (bet ne išbandyti) katapultavimo kėdę, karinėse oro pajėgose naudojamą gelbėjimo įrangą, parasparnio 3D simuliatorių.

Šventėje gros Karinių oro pajėgų orkestras, roko grupė „Floki“, šoks Jurbarko kultūros centro merginų šokių kolektyvas „Dona“. Bus galima atsigaivinti gėrimais, pavalgyti karšto maisto, o vaikams - pašokinėti ant batutų.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook