Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Su gera nuotaika – apie saugų eismą

Su gera nuotaika – apie saugų eismą (0)

2016-04-13

Nuo 2006 metų, kai balandžio 6-oji paskelbta Saugaus eismo diena, kasmet  ši data pažymima įvairiais renginiais. Ne išimtis ir praėjęs trečiadienis. Visoje Lietuvoje vyko įvairios akcijos, švietėjiški renginiai, kuriuose gyventojams primintos saugaus eismo taisyklės.

VĮ „Tauragės regiono keliai“ kartu su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko r. policijos komisariato (PK) darbuotojais surengė akciją jurbarkiečiams. Gatve skubančius miestiečius stabdė smagiai nusiteikę policijos darbuotojai. Pareigūnai klausė žmonių, ar žino kelių eismo taisykles, paaiškindavo jas, patardavo, kaip saugiai elgtis gatvėje ir įteikdavo dovanų.
Gyventojai apdovanoti pakabinamais ir juostiniais atšvaitais, kalendoriukais, vinjetėmis ir lankstinukais su saugaus elgesio kelyje taisyklėmis. Šiomis dovanomis pasirūpino akcijos organizatorius VĮ „Tauragės regiono keliai“.
Šios įmonės darbuotojai švietėjiškas akcijas vykdė ne tik Jurbarke, bet ir Tauragės, Pagėgių, Šilalės miestų gatvėse. Jurbarke lankęsis įmonės saugaus eismo inžinierius Jaunius Vilimas sakė, kad šventinę dieną į akciją įsijungia ne tik darbuotojai, atsakingi už saugų eismą, bet ir dirbantys kituose įmonės skyriuose.
„Situacija keliuose gerėja, ir tokios akcijos – vienas iš veiksnių dėl ko tai vyksta“, – sakė J. Vilimas.
Statistika rodo, kad iki 2007 m. Lietuvos keliuose kasmet žūdavo 700–800 žmonių. Vėliau vykdant įvairias priemones, šviečiant žmones žuvusiųjų kasmet mažėdavo. Praėjusiais metais žuvo 240 žmonių. Nors skaičiai gražėja, dirbti dar yra ką – Europoje vienam milijonui gyventojų tenka 50 žuvusiųjų per metus, o Lietuvoje šis skaičius siekia 80.
VĮ „Tauragės regiono keliai“ kartą per ketvirtį išleidžia naujus lankstinukus įvairiomis temomis: primena kelių eismo taisykles, aiškina, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, kokios dviratininkų pareigos ir teisės.
„Pastebime, kad po atšvaitų dalijimo akcijų jų gatvėse padaugėja, bet vėliau vėl sumažėja. Tačiau žmonės jau suprato atšvaitų reikšmę, be jų vakare į gatvę išeina retas. Ypač pavyzdingai ant savo rankinių juos segasi moterys“, – gyventojus gyrė saugaus eismo inžinierius.
Kad akcijos pasiektų reikiamų tikslų, labai svarbus bendradarbiavimas. „Tauragės regiono kelių“ specialistai glaudžiai bendradarbiauja su policijos komisariatais, mokyklomis.
„Be policijos pagalbos neišsiverstume“, – teigė J. Vilimas, stebėdamas Jurbarko pareigūnų ir praeivių nuoširdų bendravimą.
Atšvaitą ar lankstinuką gauti iš pareigūno rankų kur kas smagiau, iškilmingiau ir šventiškiau. Apdovanotieji nevengė pabendrauti su policininkais, paklausti patarimo ar išklausyti taisyklių priminimo. Nors ne vienas praeivis tvirtino, kad taisyklių visada laikosi, o atšvaitą tik dabar namie paliko, naujo atšvaito neatsisakydavo ir žadėdavo jį padovanoti artimiesiems. Tikriausiai iš jaudulio iš policininko gavus ne baudos kvitą, o dovanų, ne vienas bandydavo žengti į gatvę degant raudonam šviesoforo signalui, ir tik draugiški pareigūnų perspėjimai sulaikydavo nuo taisyklių pažeidimo.
Pasak Jurbarko r. PK Viešosios policijos skyriaus kelių policijos grupės vyresniosios specialistės Giedrės Česnakienės, trečiadienio akcijoje dalyvavo net 12 Jurbarko r. PK pareigūnų – ne tik eismo priežiūrą vykdančių pareigūnų, bet ir Prevencijos bei Kriminalinės policijos skyriaus darbuotojų.
Pareigūnai lankstinukus, atšvaitus, kalendorius dalijo keliose vietose – Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje, prie Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos, taip pat centrinėje miesto gatvėje prie judriausių pėsčiųjų perėjų.
„Esminis faktorius, siekiant išvengti nelaimių kelyje – žmogus, jo atsakomybė už savo elgesį kelyje. Svarbiausia nepamiršti, kad kelyje esame ne vieni ir norėdami būti saugūs privalome nepamiršti savo pareigų. Visų policijos pareigūnų vardu noriu palinkėti, kad Saugaus eismo diena tęstųsi visus metus“, – sako G. Česnakienė.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook