Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vairavimo ypatumai neigiamai veikiantys automobilio būklę

Vairavimo ypatumai neigiamai veikiantys automobilio būklę (0)

2020-11-23

Tam tikri vairavimo įpročiai yra paprasčiausiai siejami su nedrausmingu elgesiu kelyje, tačiau svarbu žinoti, kad kai kurie jų gali turėti neigiamą poveikį ne tik eismo dalyvių saugumui, bet taip pat ir transporto priemonės būklei, todėl svarbu pasirūpinti, kad vairavimo įpročiai garantuotų maksimalų saugumą. Nesvarbu, kur nuspręstumėte keliauti, pirmiausia visada turėtumėte įsitikinti, kad jūsų transporto priemonė yra pakankamai saugi. Jei prireiktų atlikti tam tikrus automobilio remonto darbus, Trodo parduotuvėje tikrai galėsite rasti jus dominančios produkcijos, kurios  užsakymui prireiks ne daugiau nei kelių laisvų minučių.

Kokių automobilių vairuotojai yra patys nedrausmingiausi?

Nors įprasta manyti, kad BMW vairuotojai yra didžiausi „kelių ereliai“, tačiau tai – ne visai tiesa. Žinoma, šių transporto priemonių vairuotojai tikrai patenka į penketuką (ir net puikuojasi antroje vietoje), tačiau pačiais nedrausmingiausiais yra laikomi „Audi“ vairuotojai, kurie kelyje neretai sukelia tikrą sumaištį. Į pavojingiausių vairuotojų penketuką taip pat patenka „Range Rover“ , „Mercedes“ savininkai ir... 80-ųjų metų automobilių vairuotojai. Nors tai gali atrodyti gana neįprasta, tačiau vyresnio amžiaus žmonės kartais nusiperka tokius automobilius, apie kuriuos svajojo jaunystėje, ir tampa tikrai pavojingais kelių chuliganais. Žinoma, jei turite vieną šių išvardintų automobilių, automatiškai netampate prastu vairuotoju – tą lemia būtent tam tikri vairavimo įpročiai, kuriuos išvardinsime žemiau. Pasitikrinkite, ar kelyje nedarote šų klaidų!

Važiavimas su įjungta laisva pavara

Dalis vairuotojų mano, kad toks važiavimas gali padėti sutaupyti degalų, tačiau praktikoje tenka pastebėti, kad šis vairuotojų įprotis padeda sutaupyti tik labai nedidelį kiekį kuro (dažnai – vos kelis lašelius) Įjungta laisva pavara gali pridaryti gana nemažai žalos: pavyzdžiui, jei oro sąlygos kelionei nebus pakankamai palankios, transporto priemonė paprasčiausiai gali tapti nevaldoma, todėl labai svarbu įsivertinti riziką ir pasirūpinti, kad kelyje būtumėte saugūs. Ekspertai rekomenduoja naudojant laisvą pavarą pariedėti likus keliolikai metrų iki sustojimo, tačiau svarbu pasirūpinti, kad riedančios transporto priemonės greitis nebūtų didesnis nei trisdešimt kilometrų per valandą. Iškilus ekstremalioms situacijoms važiavimas laisva pavara gali būti tikrai labai pavojingas, todėl tokiu būdu tikrai nereikėtų taupyti degalų.

Vairavimas vairą laikant tik viena ranka

Jei automobilis yra su mechanine pavarų dėže, dalis vairuotojų vieną ranką laiko ant vairo, o kitą – ant pavarų svirties. Važinėjant miesto ribose toks vairavimo būdas kartais tikrai pasiteisina, tačiau važiuojant autostrada to tikrai nereikėtų daryti. Jei patektumėte į ekstremalią situaciją, suvaldyti transporto priemonę gali būti pernelyg sunku ar net neįmanoma, todėl  ekspertai rekomenduoja ant vairo laikyti abi rankas.  Kartais vairavimas viena ranka yra susijęs ir su tam tikra pašaline veikla: kelionės metu vairuotojai užkandžiauja, geria kavą ar kalbasi telefonu.  Jei kalbėsite telefonu vienoje rankoje laikydami mobilųjį įrenginį, o kita – vairą, natūralu, kad susidarius tam tikrai situacijai galite nespėti tinkamai sureaguoti. Jei kelionės metu tenka atsiliepti į skambučius, naudokite laisvų rankų įrangą – ji gali garantuoti kur kas didesnį saugumą. Nereikėtų pamiršti, kad kelyje esate ne vieni, tad tuomet, jei nebūsite pakankamai atidūs, galite sukelti eismo įvykį.

Muzikos klausymas

Nors muzikos klausymas  dažnai asocijuojasi tiesiog su garsiniu fonu, tačiau atlikti tyrimai parodė, kad klausantis tam tikros muzikos vairuojama prasčiau. Išanalizavus tyrimo rezultatus paaiškėjo, kad prasčiausiai vairuojama klausantis techno muzikos, tad tuomet, jei esate šio stiliaus gerbėjas, turėtumėte gerai pagalvoti, ar kelionės metu tokia muzika yra tikrai tinkama. Dar viena blogybė – tai įprotis garsiai klausytis muzikos. Nors dažnai teigiama, kad garsiai grojanti muzika suteikia jėgų  ir padeda prasiblaškyti ilgos kelionės metu, tačiau turėtumėte įvertinti, kad galite neišgirsti, jei automobilis ims skleisti tam tikrus garsus. Niekam ne paslaptis, kad į automobilio skleidžiamus neįprastus garsus būtina tinkamai reaguoti, todėl muzikos klausymas paprasčiausiai neleidžia laiku pastebėti tam tikrų transporto priemonės darbo sutrikimų.  Svarbu žinoti, kad negalima ignoruoti net ir menkiausių pašalinių garsų: čirpimo, girgždėjimo, braškėjimo, ir t.t. Jei  pastebėsite ką nors neįprasto, nedelsdami kreipkitės pagalbos į meistrus, kurie atliks diagnostiką ir nustatys gedimų priežastį.

Dažnas stabčiojimas

Vairavimo mokyklose įprastai yra mokoma laikytis saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių, tačiau dažniausiai nutylima tai, kad dažnas stabčiojimas gali turėti poveikį greitesniam stabdžių diskų ir trinkelių dėvėjimuisi. Žinoma, tai anaiptol nereiškia, kad turėtumėte nesilaikyti saugos atstumo: jei elgsitės priešingai, priekyje esančiam vairuotojui galite sukelti įtampą, arba paprasčiausiai galite nespėti suvaldyti automobilio. Jei tenka dažnai stabčioti, ypatingai svarbu nuolatos stebėti stabdžių skysčio kiekį ir stabdžių žarnelių būklę, nes priešingu atveju kelyje gali tekti susidurti su gana nemaloniomis staigmenomis. Jei prireiktų pakeisti stabdžių detales ar įsigyti specialaus skysčio, šių prekių galėsite rasti internetinėje parduotuvėje Trodo, kurioje automobilių prekių pasiūla yra tikrai labai gausi.

Neįjungiama žemesnė pavara

Greitkelyje neretai tenka priartėti prie gerokai lėčiau riedančio sunkvežimio, todėl kyla pagundų kuo greičiau jį aplenkti. Atlikdami šį „manevrą“ vairuotojai dažnai neįjungia žemesnės pavaros, nes paprasčiausiai mano, kad tai nėra reikalinga. Vis dėlto, ekspertai teigia, kad taip elgtis yra labai žalinga: jei to nepadarysite, galite rimtai pakenkti savo transporto priemonei ar net sutrumpinti jos eksploatacijos trukmę. Jei tiesiog nuspausite akceleratoriaus pedalą prie žemų variklio sūkių, tokiu atveju iš savo transporto priemonės variklio reikalausite gerokai daugiau nei ji gali padaryti. Tuo atveju, jei įjungsite žemesnę pavarą, galėsite sutaupyti degalų ir išvengti pernelyg didelės automobilio mazgų apkrovos.

Nesaugių padangų naudojimas

Nors kiekvienam vairuotojui yra puikiai žinoma, kaip svarbu laiku pasikeisti padangas, tačiau šios saugumo taisyklės laikosi anaiptol ne visi. Atlikti tyrimai parodė, kad tikrai nemažai vairuotojų stengiasi „pribaigti“ senas padangas, ir tik tada perka naujas, o tai, žinoma, turi didelį poveikį eismo dalyvių saugumui. Statistika rodo, kad daugiau nei trečdalis vairuotojų važinėja su netinkamomis naudoti padangomis, ir kiek daugiau nei trečdalis visų vairuotojų laiku nepasikeičia žieminių ar vasarinių padangų. Prieš kelerius metus didžiuosiuose Lietuvos miestuose vasaros metu buvo patikrinta daugiau nei 1500 automobilių, ir paaiškėjo, kad net 590 jų vis dar yra su dygliuotomis padangomis. Ekspertų teigimu, toks vairuotojų įprotis tikrai nepadeda sutaupyti: jei su žieminėmis padangomis bus važinėjama visą šiltąjį sezoną, atėjus rudeniui padangas neišvengiamai teks pakeisti naujomis. Trodo parduotuvėje padangos visada yra siūlomos tikrai palankiomis kainomis, taigi, nėra jokios svarbios priežasties atidėlioti padangų keitimą.

Greičio viršijimas

Statistika rodo, kad greičio viršijimas yra būdingas maždaug kas trečiam mūsų šalies vairuotojui. Nors greičio matavimo ruožuose vairuotojai dažniausiai susilaiko nuo pagundų važiuoti greičiau negu leidžia kelių eismo taisyklės, tačiau kitose kelio atkarpose šių taisyklių tikrai ne visada yra paisoma. 2019 metų duomenimis, greičio viršijimas lėmė net 35 procentus visų eismo įvykių, todėl toks vairavimo įprotis kelia tikrai nemažą pavojų. Reikėtų įvertinti tai, kad staigus stabdymas tikrai ne visada padeda išvengti nelaimės: jei važiuotumėte 50 km/h greičiu, stabdydami automobilį pariedėsite maždaug 13 metrų, taigi, ne visada galėsite išvengti kelyje pasitaikiusių kliūčių.

Elementarių saugumo taisyklių nesilaikymas

Šiandien galime pasidžiaugti, kad vis mažiau vairuotojų ignoruoja transporto priemonėje esančius saugos diržus, tačiau jų nenaudojimas vis dar yra ganėtinai opi problema. Kai kurie vairuotojai kartais teigia, kad saugos diržas paprasčiausiai sukelia pernelyg daug nepatogumų, tačiau įvertinkite tai, kad staigaus stabdymo metu toks įprotis gali būti tiesiog pražūtingas. Saugos diržų naudojimas yra svarbus ne tik vairuotojams, bet taip pat ir kitiems keleiviams, o tuomet, jei automobilyje vežami gyvūnai, taip pat vertėtų pasirūpinti jų saugumu bei pasistengti, kad jie neblaškytų vairuotojo dėmesio.

 Užsak. Nr. 1195.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook