Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bibliotekai - dovana iš Kralsheimo

Bibliotekai - dovana iš Kralsheimo (0)

2022-01-27

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuolat pildo savo fondus skaitytojų laukiama literatūra. Džiugu, kad vertingų leidinių kartais padovanoja ne tik pačių knygų autoriai, bet ir bibliotekos bičiuliai, todėl literatūros čia – pagal kiekvieno skonį. Sausio 26 d. įstaigos fondą papildė dar viena vertinga knyga apie vilko vaikus – Karaliaučiaus krašto vokiečių kilmės našlaičius, kurie po Antrojo pasaulinio karo nepalankiomis sąlygomis keliavo po sovietų okupuotus kraštus ir ieškojo savo artimųjų bei stengėsi išgyventi. 

O taip pat tai knyga apie Lietuvos ir Vokietijos politikų bei visuomenės norą išsaugoti istorinę atmintį ir tikrąją tapatybę. Tai naujojo Jurbarko komiteto Krailsheime pirmininko, ilgamečio Jurbarko krašto draugo Frydricho Liudvigo (Friedrich Ludwig) dovana bibliotekai.

 
Knygą „Wolfskinder - Glücksmomente. 30 Jahre deutsch-litauische Begegnungen“ (liet. „Vilko vaikai. Laimės akimirkos. 30 metų lietuvių ir vokiečių susitikimams“) parašė Lietuvos garbės konsulas Vokietijos Federacinės Respublikos Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje, Jurbarko rajono Garbės pilietis, Lietuvos vilko vaikų bendrijos draugas, baronas prof. dr. Volfgangas Hermanas fon Štetenas (Wolfgang Hermann Freiherr von Stetten), bendraujantis su vilko vaikais ir jų artimaisiais, kuriuos jis visokeriopai remia.
 
Knyga vokiečių kalba išleista 2021 metais minint Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atnaujinimo 30-metį. Joje prof. dr. Volfgangas Hermanas fon Štetenas aprašo sudėtingą pokario vilko vaikų likimą, susieja jį su Lietuvos išsivadavimo iš sovietų okupacijos istorija ir savo asmeniniais prisiminimais apie pastangas, kad Vokietijos Federacinė Respublika pripažintų nepriklausomą Lietuvą.

jurbarkas.lt inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook