Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Informacija bičių ir kitų ūkinių gyvūnų laikytojams

Informacija bičių ir kitų ūkinių gyvūnų laikytojams (0)

2022-02-01

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius informuoja, kad bičių laikytojai duomenis apie laikomų bičių šeimų skaičių Ūkinių gyvūnų registrui privalo teikti mažiausiai vieną kartą per metus. Bičių laikytojai, siekiantys gauti valstybės paramą (už papildomą bičių maitinimą ir kt. atvejais), Ūkinių gyvūnų registrui turėtų pateikti duomenis apie jų laikomas bičių šeimas prieš teikdami paraišką valstybės paramai gauti.

Siekdami apsaugoti savo laikomas bites nuo kenksmingo augalų apsaugos produktų poveikio, bičių laikytojai Ūkinių gyvūnų registre turi pažymėti registruoto bityno laikymo vietas, o prieš 3 kalendorines dienas apie būsimą registruoto bityno bičių perkėlimą ar naujų bičių avilių pastatymą, registruoto bityno bičių perkėlimo ar naujų bičių avilių pastatymo vietą turi pažymėti Ūkinių gyvūnų registre.

 
Bičių laikytojai, nebelaikantys bičių, privalo išsiregistruoti ir Ūkinių gyvūnų registro.
 
Pažymėję bityno vietą, bitininkai, kurių bityno bičių laikymo vieta yra iki 2,5 km atstumu nuo vietų, kuriose bus vykdomas žydinčių augalų purškimas profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ar augalų (rapsų, rapsukų, garstyčių ar kitų), kuriuos lanko bitės, sėja ir tokių darbų atšaukimas, gaus reikiamą informaciją.
 
Primename, kad kiaulių laikytojai bent vieną kartą per einamųjų metų kiekvieno ketvirčio pirmąjį mėnesį (sausio, balandžio, liepos ir spalio mėn.) privalo Ūkinių gyvūnų registrui pateikti duomenis apie laikomų kiaulių skaičių.
 
Valstybės paramos siekiantys ir (ar) ją gaunantys laikytojai bandomis registruojamų ūkinių gyvūnų, už kuriuos siekiama gauti ir (ar) gaunama parama, išskyrus kiaulių ir bičių, duomenis apie laikomų ūkinių gyvūnų skaičių turi teikti ne rečiau kaip 2 kartus per metus (sausio ir liepos mėn.) ir prieš teikdami paraiškas gauti valstybės paramą.
 
Primename, kad kiekvienas laikytojas privalo registruoti galvijų, avių, ožkų, kiaulių, arklinių šeimos gyvūnų laikymo vietas ir jose laikomus galvijus, avis, ožkas, kiaules, arklinių šeimos gyvūnus. Dažniausiai tai privaloma padaryti per 7 kalendorines dienas nuo ūkinių gyvūnų kaitos (prieauglio atsivedimo, skerdimo, gaišimo) ar perkėlimo (išvežimo / atvežimo į laikymo vietą), o dėl vėlavimo užregistruoti gali būti pritaikytos sankcijos ir galima patirti nenumatytų finansinių nuostolių.
 
Taip pat pažymėtina, kad laikomus ūkinius gyvūnus užpuolus vilkams, žala atlyginama tik už Ūkinių gyvūnų registre registruotus ūkinius gyvūnus.
 
Duomenis apie savo laikomus ūkinius gyvūnus galima pateikti savo seniūnijos žemės ūkio specialistui arba Žemės ūkio skyriaus specialistėmis: Vijoletai Tamulytei, tel. 8 614 21 756, el. paštas vijoleta.tamulyte@jurbarkas.lt ir Nijolei Karopčikienei, tel. 8 698 85 461, el. paštas nijole.karopcikiene@jurbarkas.lt.

jurbarkas.lt inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook