Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Izraelyje aptartos bendradarbiavimo perspektyvos

Izraelyje aptartos bendradarbiavimo perspektyvos

Vasario 18–22 dienomis kartu su Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) delegacija – penkių Lietuvos savivaldybių merais bei asociacijos vadovais – Izraelio savivaldybių federacijos vadovo Haim Bibas kvietimu lankiausi Izraelyje, Tel Avive vykusioje Izraelio, Europos bei Amerikos šalių savivaldybių konferencijoje-parodoje „Muni World 2020“ („Municipalitetų pasaulis“), skirtoje patirties mainams miestų planavimo, transporto, aplinkosaugos, darnios plėtros srityje. 

Šią konferenciją organizuoja Izraelio savivaldybių federacija. Dalyvavimas konferencijoje Lietuvos delegacijos atstovams buvo nemokamas, o kelionės ir viešbučio išlaidas (apie 750 eurų) padengė kiekvienas delegacijos narys.

Konferenciją atidaręs Izraelio savivaldybių federacijos atstovas Shlomo Dolberg pabrėžė, kad visos pasaulio šalių savivaldybės – tiek rytuose, tiek vakaruose – susiduria su panašiomis problemomis, todėl labai svarbu ieškoti bendrų sprendimų ir sutarimo, ypač kibernetinio saugumo bei darnios plėtros srityse. Jis pasidžiaugė, kad pirmą kartą konferencijoje dalyvauja ir Lietuvos savivaldybių asociacijos delegacija, o LSA prezidentas, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius skaitys pranešimą „Saugus ir atsparus miestas dabar ir ateityje“. Kibernetinio saugumo, asmens duomenų apsaugos svarbą itin akcentavo Rafael Franko, Izraelio kibernetinio saugumo direktorato atstovas. Jis atkreipė dėmesį, jog absoliuti dauguma gyventojų naudojasi išmaniaisiais telefonais bei programėlėmis, kurios kaupia asmens duomenis, ir dėl to kyla didelis pavojus šių duomenų saugumui, jei nėra laikomasi saugumo priemonių. Tačiau siekiant savivaldybių gyventojus informuoti apie savivaldybių įmonių ir įstaigų teikiamas paslaugas perduodant informaciją apie savivaldybėse priimamus sprendimus Izraelyje labai plačiai naudojamas gyventojų informavimas mobiliosiomis programėlėmis. Tema „Silpniausia grandis: žmogaus kibernetinio saugumo veiksniai vietos vyriausybėje“ kalbėjo buvusi Vokietijos federalinė teisingumo ir ekonomikos ministrė Brigitte Zypries, Izraelio nacionalinio kibernetinio direktorato generalinio direktoriaus pavaduotojas Rafaelis Franco, JAV Floridos valstijos Geinsvilio miesto meras Lauren Poe.

Labai įdomi diskusija vyko tema „Mėlynoji ekonomika: turizmas, klimato pokyčiai ir tvarumas“. Diskusijoje dalyvavę Andro Kristulovic Opara, Kroatijos Splito miesto meras, David Andre, Seišelių salų sostinės Viktorijos meras, bei Moshe Fadlon, Izraelio Herzliya miesto meras, pristatė iššūkius, su kuriais susiduria pajūrio miestų savivaldybės ir kokių veiksmų imasi savivaldybės, siekdamos pritraukti turistų srautus.

Konferencijos metu įvyko iš anksto planuotas ir ilgai derintas susitikimas su Izraelio savivaldybių federacijos vadovu Haim Bibas. Jame Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, LSA direktorė Roma Žakaitienė pristatė Lietuvos savivaldybių asociacijai priklausančias savivaldybes, LSA veiklą. Kartu aptarėme Lietuvos savivaldybių bei Izraelio savivaldybių bendradarbiavimo perspektyvas bei pakvietėme Haim Bibas atvykti į Lietuvą. Susitikimo metu pristačiau Jurbarko rajono savivaldybės iniciatyva kartu su Izraelyje gyvenančia skulptoriaus Dovydo Zundelovičiaus šeima sukurtą Sinagogų aikštės memorialą, įamžinantį bendrą Jurbarko žydų ir lietuvių istoriją, ir išreiškiau norą jaunimo mainų bei kitose srityse bendradarbiauti su viena iš Izraelio savivaldybių.

Konferencijos metu vykusioje parodoje susipažinome su Izraelyje sukurtais autobusų laukimo stotelių pavyzdžiais, poilsio, sporto zonų įranga, vaizdo stebėjimo sistemomis, užtikrinančiomis stebimos gyvenamosios ar viešos vietos saugumą.

Vizito metu Lietuvos Respublikos ryšių su Palestina biuro vadovas Artūras Gailiūnas surengė susitikimus Ramalos, Beit Sahour, Betliejaus savivaldybėse su šių savivaldybių merais, taip pat buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Palestinos savivaldybių asociacijos.

Delegacijos narius visą viešnagės Izraelyje laiką globojo Lietuvos Respublikos ambasadorė Lina Antanavičienė bei ambasados darbuotojai, ir už tai jiems nuoširdžiai dėkoju.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook