JURBARKAS IR LICHTENBERGAS APSIKEIS DRAUGYSTĖS SUOLELIAIS

JURBARKAS IR LICHTENBERGAS APSIKEIS DRAUGYSTĖS SUOLELIAIS

2020 metais Lichtenbergo (Berlynas) taryba nusprendė, kad būtina atkreipti visuomenės dėmesį į miestus partnerius, ir suorganizavo konkursą, kurį laimėjo menininkai Robertas Patcas (Robert Patz) bei Hansas Jorgas Pochmanas (Hans-Jörg Pochmann). Jie pasiūlė septyniems su Lichtenbergu susigiminiavusiems miestams (Hajnuvkai (su kuria ir Jurbarkas 2019 metais pasirašė sutartį), Hanojui (Vietnamas), Jurbarkui, Karaliaučiui (Kaliningradui), Maputo (Mozambikas), Varšuvai ir Vienai) apsikeisti suoleliais. 

Visi į Berlyną atvežti suoleliai šventinio renginio metu bus eksponuojami prie savivaldybės rotušės. Vėliau jie bus pastatyti savo nuolatinėje vietoje lichtenbergiečių poilsio zonose.  Įdomus ir originalus vienas privalomas reikalavimas – visi suolai turi būti panaudoti, tai yra – kurį laiką vietos gyventojai ant jų turėjo būti sėdėję. Tai tarsi praktinis įrodymas, kad dėvėti ir naudoti daiktai gali atgimti ir turėti naują gyvenimą. Tai taip pat simbolinis ir vizualus savęs padovanojimas kitiems, savo kultūros ir praeities dvasios perdavimas. O drauge ir ženklas, kviečiantis praeivius sustoti ir apmąstyti, kur yra tie miestai ir kraštai, kaip gyvena jų žmonės.

 
Projektu siekiama sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, suartinti partnerių miestų žmones ir įrodyti, kad jokios epidemijos negali nugalėti žmogiškųjų jausmų ir draugystės.

Rugpjūčio 15 dieną į Jurbarką atvyksta Lichtenbergo delegacija – menininkų grupelė, kuri perduos Jurbarkui Lichtenbergo suolelį ir perims mūsiškį. Rugpjūčio 16 dieną 16.30 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parkelyje įvyks oficiali suolelių apsikeitimo ceremonija. Jos metu bus galima pabendrauti, apžiūrėti parodą apie Berlyną  ir sužinoti, iš kur paimti tie suoleliai bei kas ant jų užrašyta.

Drauge mums tai bus labai gražus prisiminimas bei pagerbimas istorinio fakto – prieš 30 metų – 1991 m. rugpjūčio 27 d. – Vokietijos Federacinė Respublika pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos Respubliką ir tų pačių metų rugpjūčio 28 d. užmezgė diplomatinius santykius. Džiugu, kad šiam išskirtiniam įvykiui itin didelės įtakos turėjo jurbarkiškis Antanas Račas ir Jurbarko garbės pilietis Volfgangas Hermanas fon Štetenas. O ir ši suolelių apsikeitimo ceremonija tarsi simbolizuoja, kad tarptautinės bendrystės dvasia, sutarimas ir pripažinimas yra svarbus bei brangus visiems.

Jurbarkiečiai ir miesto svečiai labai nuoširdžiai kviečiami dalyvauti renginyje ir maloniai praleisti pirmadienio pavakario valandą. 

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook