KVIEČIAME NAUDOTIS SAVIVALDYBĖS TEIKIAMOMIS ELEKTRONINĖMIS PAS...

KVIEČIAME NAUDOTIS SAVIVALDYBĖS TEIKIAMOMIS ELEKTRONINĖMIS PASLAUGOMIS

2020 m. kovo mėn. prasidėjęs karantinas buvo priežastis, paskatinusi gyventojus aktyviau naudotis elektroninėmis paslaugomis. Daugiau kaip 5 kartus išaugo prašymų dėl administracinių paslaugų suteikimo elektroninėmis priemonėmis skaičius, tiek pat kartų daugiau suteikta ir elektroninių paslaugų.

Siekdami pagerinti paslaugų prieinamumą, savivaldybės interneto svetainėje meniu punktą „E. PASLAUGOS“ papildomai iškėlėme į pagrindinę meniu eilutę puslapio kairėje pusėje.

Čia rasite visas savivaldybės teikiamas administracines paslaugas, kurios yra patogiai sugrupuotos ir aprašytos.

Kiekvienos paslaugos aprašyme yra pateikta visa informacija apie pasirinktą paslaugą, paslaugos vadovas, paslaugos teikėjas, jų kontaktai.

Kilus klausimų, bet kada galima pasiskambinti paslaugą teikiančiam specialistui, susipažinti su paslaugą reglamentuojančiais teisės aktais.

Prisijungę prie Jurbarko rajono savivaldybės interneto svetainės, Jūs turėsite galimybę pasinaudoti ne tik ELEKTRONINĖMIS PASLAUGOMIS, bet ir E.DEMOKRATIJOS teikiamomis galimybėmis.

Gyventojo tapatybės nustatymas vyksta „Elektroninių valdžios vartų“ pagalba Jūsų norimu būdu: elektroninės bankininkystės, mobilaus parašo, asmens tapatybės kortelės, elektroninio parašo USB laikmenoje priemonėmis.

Atkreiptinas dėmesys, kad ne visos savivaldybės paslaugos dėl savo specifikos gali būti teikiamos elektroniniu būdu.

Jeigu prie paslaugos yra užrašas „Užsakyti informaciją“, reiškia, šią paslaugą galima gauti elektroniniu būdu. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos teikiamas elektronines paslaugas galima užsisakyti tik per svetainę www.jurbarkas.lt.

Taip yra todėl, kad Jurbarko rajono savivaldybės administracija dalyvavo pilotiniame projekte ir šias paslaugas savo interneto svetainėje įsidiegė anksčiau už kitas savivaldybes.

2018 m. diegiant elektronines paslaugos centralizuotai visose šalies savivaldybėse, Vilniaus, Klaipėdos ir Jurbarko rajono savivaldybės, kurios jau anksčiau buvo susikūrusios savo e. paslaugų sistemas, nebuvo integruotos į bendrą Elektroninių valdžios vartų sistemą.

Dėl šios problemos ne kartą buvo kreiptasi į projektą įgyvendinusią Lietuvos savivaldybių asociaciją, taip pat į Vidaus reikalų ministeriją, bet sąsają sukurti nerasta galimybių.

Vartotojai, ieškantys elektroninių paslaugų per svetainę www.epaslaugos.lt, šioje sistemoje tiesiog randa nukreipimą į Jurbarko rajono savivaldybės svetainę.

Tai nėra didelė problema, kadangi savivaldybės svetainėje rasti ir užsisakyti norimą paslaugą yra patogiau ir paprasčiau negu visas šalies elektronines paslaugas apimančioje informacinėje sistemoje.

Vis daugiau žmonių kasdien naudojasi elektronine bankininkyste, Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“ ir kitų institucijų teikiamomis e. paslaugomis.

Kviečiame rajono gyventojus jungtis ir prie savivaldybės teikiamų elektroninių paslaugų, aktyviai išnaudoti šį patogų įrankį.

Danutė MATELIENĖ, Dokumentų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook