Kviečiame visus į Sinagogų aikštės memorialo atidarymo šventę

Kviečiame visus į Sinagogų aikštės memorialo atidarymo šventę

Liepos 19 dieną 12 valandą Jurbarke, Kauno gatvėje, bus iškilmingai atidarytas daugiau nei trejus metus kurtas Sinagogų aikštės memorialas. „Šį memorialą kuriame ne vien Jurbarkui, kuriame visiems Lietuvos gyventojams, nes galvojame, kad vieną kartą reikia pasakyti – tai yra bendra mūsų istorija, mes turime ką atminti ir ką saugoti, ko gėdytis ir kuo didžiuotis“, – teigia memorialą kuriantis iš Lietuvos kilęs Izraelio skulptorius Dovydas Zundelovičius.

Skulptorius ir jo vadovaujama „Naujoji menininkų kolegija“ („CAN New Artists Collegium”), Grigorijus bei Anna Zundelovičiai projektu įamžins medinę Jurbarko sinagogą, Jurbarke gyvenusių žydų bei juos gelbėjusių žmonių vardus ir pavardes.

Pagrindinis memorialo motyvas – grindinys ir banguojančios granito juostos – Nemuno upės įvaizdis. Granitinėse bangose surašytos tūkstančio žydų šeimų, gyvenusių Jurbarke, pavardės. Jos surašytos jidiš ir anglų kalbomis. Virš granitinių bangų iškilęs centrinis memorialo elementas, primenantis senąją medinę Jurbarko sinagogą.

Šis kūrinys – tai iš Jurbarko kilusių žydų ir jų palikuonių bei jurbarkiečių ir Jurbarko krašto bičiulių dovana miestui. Projektas sukurtas už suaukotas lėšas. Įgyvendinimą iš dalies finansavo Geros valios fondas.

„Jurbarkas vienas iš pirmųjų Lietuvoje įamžino keturis šimtus metų kartu gyvenusių lietuvių ir žydų istoriją. Neabejoju, kad memorialas garsins Jurbarko kraštą ir bus lankomas jurbarkiečių ir svečių“, – kviesdamas visus į atidarymo šventę džiaugėsi Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Šventės programa:

12.00 Sinagogų aikštės memorialo atidarymo šventės ceremonija (Sinagogų aikštėje, Kauno g.)

14.30 Klaipėdos choro „Aukuras“ koncertas (Jurbarko krašto muziejaus Parodų ir koncertų salėje, Vydūno g. 21A)

15.30 Projekto „Sinagogų aikštės memorialas“ retrospektyva (V. Grybo memorialiniame muziejuje, Vydūno g. 31; dalyvaus projekto autoriai)

16.30 Susitikimas su Sinagogų aikštės memorialo kūrėjais (Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vilniaus g.4)

Tarybos ir mero sekretoriatas

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook