Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lietuvos Respublikos ūkio ministro vizitas Jurbarke

Lietuvos Respublikos ūkio ministro vizitas Jurbarke

Liepos 27 d. Jurbarke su darbo vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Ministrą ir jo patarėją Egidijų Jurgelionį savivaldybėje priėmė meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir jos pavaduotojas Darius Juodaitis. Susitikime su ministru taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška ir žiniasklaidos atstovai.

Ūkio ministras buvo maloniai nustebintas savivaldybės pasirengimu potencialių investuotojų paieškai ir pritraukimui, nes tam suformuota ir suderinta net 18 žemės sklypų Jurbarko mieste. Ministro teigimu, savivaldybė atliko labai didelį darbą, sukurdama palankią aplinką ūkinei komercinei veiklai bei sudarydama sąlygas privačioms investicijoms pritraukti. „Pusantrų metų užtrukę derinimai – atlikti. Esame nusiteikę žemės sklypų neparduoti, bet juos išnuomoti su tam tikrais saugikliais. Turime ir pirmąjį tokio nuomos konkurso laimėtoją, kurio prisistatymą netrukus išgirsite bei pamatysite“, – pristatydamas ministrui savivaldybės parengtą naujienlaiškį su investuotojams siūlomais žemės sklypais, akcentavo meras Skirmantas Mockevičius.

Po susitikimo su meru UAB „Naujos mintys“ ir naujai kuriamos įmonės „Amber Cell“ (www.ambercell.eu) generalinis direktorius Evaldas Gražys ir finansų direktorius Donatas Daujotas ministrui, savivaldybės vadovams, administracijos skyrių vedėjams ir specialistams pristatė įmonės investicinius planus Jurbarke statyti medicinos pramonės reikmenų gamyklą ir sukurti iki 150 darbo vietų per artimiausius penkerius metus. Šią gamyklą numatoma statyti savivaldybės suformuotame žemės sklype (Paulaičio g. 17A, Jurbarkas), kuris šiai įmonei buvo išnuomotas aukciono būdu 99 metams. Įmonės atstovai apžvelgė regiono situaciją, pristatė savo tikslus ir idėjas, gaunamą naudą bei finansavimo galimybes, pateikė vizualizaciją, kaip ši gamykla turėtų atrodyti. Pasak E. Gražio, šios gamyklos atsiradimui Jurbarke reikalingos 11 milijonų eurų investicijos. 2 milijonus eurų sudarytų privačios lėšos, 5 milijonus eurų – banko paskola, tačiau atviras klausimas išlieka dėl likusių 4 milijonų eurų, kuriuos tikimasi gauti iš valstybės arba per ES programų paramą.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius supažindino ministrą su Jurbarko rajono savivaldybės pastangomis ir bandymais pritraukti investicijas į Raudonės pilies ir 25 ha parko komplekso pritaikymą turizmui ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu.

Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo organizacijos „Global Shapers“ narių iniciatyva lėšų pritraukimui į Raudonės pilį pasitelkti minios finansavimo blokų grandinės (angl. blockchain) technologiją, ministro nuomone, paskatintų ypatingą susidomėjimą šiuo objektu visame pasaulyje. „Tokenizuoti („įsigyti, pritraukiant lėšas per virtualių vertybinių žetonų pardavimą“ – red. pastaba) pilį yra didžiulė galimybė. Ji ateina su vienomis ar kitomis rizikomis, bet tai padėtų bent jau kelioms dienoms, savaitėms ar mėnesiams ją išpopuliarinti. Tai būtų neturintis analogų pasaulyje projektas, kuris padėtų suvienyti pasaulio lietuvius ir kartu jiems įgyti moralinę teisę į šią pilį. Manau, kad tą galimybę reikia išnaudoti maksimaliai ir ūkio ministerija tikrai prisidės. Tai būtų ir visai Lietuvai skirta žinutė, kiek mūsų šalis yra inovatyvi“, – sakė Lietuvos Respublikos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kurį sužavėjo ši jaunimo idėja, jų patriotizmas ir noras būti, viena ar kita forma, šeimininkais. Tačiau ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad būtina apsispręsti ir aiškiau potencialiems investuotojams įvardinti, iš kokios veiklos bus generuojamos pajamos ir garantuojamas investicijų į šį objektą atsiperkamumas.

Susitikimo su ministru metu Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas pristatė 2014 metais atliktą galimybių studiją, kuri įvertino Jurbarko ir Šakių rajonų savivaldybių teritorijose esančius lankytojams patrauklių Panemunės pilies ir Gelgaudiškio dvaro objektų sujungimo beveik 2 km ilgio „Lynų keliu“ per Nemuno upę galimybes. S. Lapėnas priminė šios idėjos atsiradimo ir raidos istoriją nuo 2012 metų ir neišsipildžiusius lūkesčius iki 2014 metų pabaigos, nepasinaudojus 2007–2013 m. ES paramos Lietuvai finansiniu laikotarpiu. Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jurevičienė pristatė 2014 m. atliktos Lynų kelio įrengimo galimybių studijos techninius parametrus ir išvadas dėl galimų finansavimo būdų, tačiau kartu atkreipė dėmesį, kad ši studija iš esmės neatitinka studijoms keliamų reikalavimų 2014–2020 metų finansavimo laikotarpiui ES paramai gauti.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pristatė jau nuo 2015 metų vykusius susitikimus ir nerezultatyvius bandymus rasti šios idėjos įgyvendinimui būtinus finansavimo šaltinius. Susitikime dalyvavusi Šakių rajono savivaldybės atstovė – mero patarėja Violeta Simonavičienė išsakė ir mero poziciją: „Šakių rajono savivaldybės mero ir administracijos vadovų nuomonė yra nepasikeitusi – jie norėtų, kad Lynų kelias jungtų abu Nemuno krantus“.

„Reikia atlikti naują galimybių studiją, nes kitaip nežinosite, koks šio projekto atsiperkamumas, kokios yra galimybės. Bet ar Lynų kelias būtų lygus Lajų takui, aš negaliu į tai atsakyti. Tam reikia galimybių studijos. Man atrodo, geriausias sprendimas būtų koncesija. Manau, kad be privačios partnerystės savivaldybei tai būtų labai sudėtinga“, – sakė Lietuvos Respublikos ūkio ministras.

Po susitikimo savivaldybėje, ministras, savivaldybės meras ir Lietuvos Respublikos Seimo narys susitikę su UAB „Jurmelsta“ direktoriumi Kęstučiu Naujoku bei statybos darbų vadovu Antanu Andriukaičiu apžiūrėjo miesto centre šiais metais kompleksiškai sutvarkytą daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalą, esantį tarp Dariaus ir Girėno, P. Cvirkos, K. Donelaičio ir Vytauto Didžiojo gatvių. Rangos darbus šiame kvartale atliko UAB „Jurmelsta“. Tikimasi, kad artimiausiu metu šis objektas bus priduotas eksploatavimui.

Kompleksinis šio kvartalo sutvarkymas buvo atliktas Jurbarko rajono savivaldybės administracijai įgyvendinant projektą „Gyvenamųjų namų kvartalų kompleksinis sutvarkymas Jurbarko mieste“. Projekto vertė – 364031,13 Eur (iš šios sumos: ES fondų lėšos – 309426,46 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 27302,33 Eur, savivaldybės biudžeto lėšos – 27302,34 Eur). Pasidžiaugta, jog praplatinti įvažiavimai į kvartalo kiemus, maksimaliai praplėstos automobilių parkavimo aikštelės, įrengtos neįgaliesiems skirtos automobilių stovėjimo vietos, rekonstruoti pėsčiųjų takai (šaligatviai), atsirado vaikų žaidimo bei pagyvenusių žmonių poilsio aikštelės, teritorija apželdinta ir apsodinta gėlėmis, sutvarkytas apšvietimas, pastatyti mažosios architektūros elementai.

Vėliau Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pakvietė ministrą aplankyti šalia kvartalo esančią užkandinę „Juras&Barkus“ (UAB „Greito maisto vizija“). Tai jaunų jurbarkiečių, grįžusių į gimtąjį miestą, įkurta įmonė. Susitikime su šios įmonės direktoriumi Karoliu Jonušu ministras domėjosi užkandinės veikla, sukurtomis darbo vietomis, aptarė iškylančias problemas bei būsimą plėtrą.

Ministro vizitas tęsėsi UAB „Scanstatyba“. Komercijos direktorius Ramūnas Patašius supažindino ministrą su 2005 metais Jurbarke įkurtos įmonės, kuri orientuota į karkasinių namų statybą, veikla Lietuvoje ir Norvegijoje.

Po apsilankymo įmonėse, VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salėje įvyko susitikimas su verslo bendruomene.

Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriatas

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook