Naujas kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų renovacijai

Naujas kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų renovacijai

Pirmieji daugiabučiai Jurbarko rajono savivaldybėje buvo renovuoti 2012 metais, tam buvo panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos ir 15 proc. gyventojų lėšų. Šiame etape buvo renovuota 12 Jurbarko miesto namų. Vėliau daugiabučių gyventojai gana aktyviai teikė paraiškas pagal Aplinkos ministerijos Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Iš viso jau turime per 40 renovuotų arba šiuo metu renovuojamų namų. Praėjus keleriems metams, galima konstatuoti, kad šilumos suvartojimas iki renovacijos ir po renovacijos  daugiabučiuose namuose skiriasi po kelis kartus. Visuose modernizuotuose  namuose  sutaupoma 50 ir daugiau proc. šilumos energijos, o tai tiesiogiai įtakoja gyventojų mokamus mokesčius. Tuo pačiu palengvėja namo eksploatacija, sumažėja namo priežiūros išlaidos. Renovuotuose namuose akivaizdžiai didesnė butų vertė. Moderniai sutvarkyti daugiabučiai pagražino Jurbarko miesto centrą.

Jurbarko mieste yra 25 daugiabučiai namai, kuriems 2013–2014 m. buvo parengti investicijų planai, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių gyventojai iki šiol nemodernizavo savo namų.

Aplinkos ministerija rugpjūčio 14 d. paskelbė septintąjį kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Šiame etape gali dalyvauti visi dar nerenovuoti daugiabučiai namai. Iš viso šio kvietimo metu Valstybė numato daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės. Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams Valstybė 100 proc. apmokės arba kompensuos projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Taip pat Valstybė visiškai padengia visas nepasiturintiems gyventojams tenkančias išlaidas.

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintos paraiškos bus teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA), kuri šio kvietimo paraiškas priims iki 2020 metų sausio 31 d.

Jurbarko rajono savivaldybės administracija 2019 m. spalio 3 d. 17.30 val. savivaldybės didžiojoje salėje (Dariaus ir Girėno g. 96, II a.) organizuoja  nerenovuotų daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų ar jų atstovų, pageidaujančių ar svarstančių apie galimybę renovuoti savo namus, susirinkimą. Jo metu bus aptartos Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos naujo kvietimo įgyvendinimo sąlygos. Susirinkime dalyvaus ir programos įgyvendinimo sąlygas pristatys bei atsakymus į Jums rūpimus klausimus pateiks atstovai iš Būsto energijos taupymo agentūros (BETA), finansinio tarpininko AB Šiaulių banko, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos ir projekto įgyvendinimo administratoriaus UAB „Jurbarko komunalininkas“.

Daugiau informacijos apie daugiabučių namų renovaciją galite rasti Būsto energijos taupymo agentūros interneto svetainėje  http://www.betalt.lt/apie-naujienos   ir AB „Jurbarko komunalininkas“ interneto svetainėje http://www.jurbkom.lt/?q=node/26.

Jei iškils klausimų dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo), galite kreipkitės į savivaldybės administracijos  Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiąjį specialistą Gediminą Šaltinį el. p. gediminas.saltinis@jurbarkas.lt, tel (8 447) 70 171. 

Parengė

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook