Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pristatytas neįgaliesiems skirtas projektas

Pristatytas neįgaliesiems skirtas projektas

Kovo 3 d. Jurbarko r. savivaldybėje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Socialinės globos įstaigų skyriaus vedėjas Darius Pauliukonis ir šios ministerijos Socialinių paslaugų skyriaus patarėja Rasa Genienė pristatė SADM rengiamą investicinį projektą „Bendruomeninių apgyvendinimo ir užimtumo paslaugų asmenims su proto bei psichikos negalia plėtra Tauragės regione“ (projektas skelbiamas www.pertvarka.lt). 

Pristatyme dalyvavo savivaldybės vadovai, tarybos nariai, skyrių vedėjai, socialinių paslaugų teikėjų atstovai.

Projekto tikslas – sukurti sąlygas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų.

SADM prašo įgyvendinant Adakavo socialinių paslaugų namų pertvarką Jurbarko r. savivaldybei iki 2020 m. kovo 16 d. pateikti projektinį pasiūlymą investiciniam projektui finansuoti.

SADM siūlo Jurbarko r. savivaldybės administracijos projektiniame pasiūlyme numatyti įkurti vienas socialines dirbtuves ir tris grupinio gyvenimo namus asmenims su proto ir (ar) psichikos negalia, o šiam tikslui įgyvendinti būtų skiriama 1 108 115 eurų finansavimas iš ES fondų.

Grupinio gyvenimo namai būtų statomi Jurbarko mieste savivaldybei priklausančiuose maždaug 20 arų sklypuose.

Namai bus pritaikyti neįgaliesiems, vieno jų plotas bus apie 230 kv. m., kiekviename jų socialinės globos paslaugas gaus apie 10 darbingo amžiaus asmenų su proto ir (ar) psichikos negalia.

Grupinio gyvenimo namų gyventojai visą parą bus prižiūrimi socialinių darbuotojų.

Socialinių darbuotojų padedami, grupinio gyvenimo namuose neįgalieji gamins sau maistą, tvarkys buitį ir namų aplinką, eis apsipirkti, o pageidaujantieji ir galintieji dirbs socialinėse dirbtuvėse.

Savivaldybės meras informavo, kad artimiausiu laiku bus sprendžiama, kurioje miesto dalyje šie namai būtų statomi, o dėl galutinio sprendimo bus diskutuojama ir tariamasi su Jurbarko bendruomene.

Socialinės paramos skyrius

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook