Savivaldybės mero kreipimasis dėl situacijos savivaldybėje

Savivaldybės mero kreipimasis dėl situacijos savivaldybėje

Liepos 30 d. Jurbarko rajono savivaldybės administraciją sukrėtė netikėta žinia apie Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamą tyrimą. Po tokiais atvejais įprastų procesinių veikslų savivaldybės administracijos vadovams pareikšti įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir turto iššvaistymo. Kadangi vyksta ikiteisminis tyrimas, ir nei savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, nei direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis neturi teisės atskleisti jokių šio tyrimo aplinkybių, noriu informuoti Jurbarko rajono bendruomenę, kokios priežastys iššaukė korupcijai prilyginamus kaltinimus.

Jurbarko savivaldybei gavus Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimą, 2018 metų rudenį buvo pradėtas Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimas. Pasiūliusi mažiausią kainą, viešųjų pirkimų konkursą rangos darbams atlikti laimėjo UAB „Voverės namai“. Pagal pasirašytą sutartį sporto aikštyno atnaujinimo darbai turėjo būti baigti iki 2019 metų spalio 2 d. Nors UAB „Voverės namai“ savivaldybės administracijai buvo pateikusi garantinį raštą 2019 metais užbaigti aikštyno atnaujinimą ir dalis pinigų įmonei buvo išmokėta 2018 metų pabaigoje,  ji  duotų įsipareigojimų neįvykdė. Teisėsaugos institucijos nustatys, ar pinigai pervesti dėl savivaldybės darbuotojų neatidumo, klaidų, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, ar tai buvo statybos įmonės gudriai susuktas ir įvykdytas sukčiavimo planas.

Noriu patikinti, jog administracijos direktorė Vida Rekešienė ir direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis dėjo labai daug pastangų, kad aikštyno atnaujinimo darbai šiemet būtų toliau vykdomi: kvietė UAB „Voverės namai“ direktorių, statybos vadovą, siuntė jiems pretenzijas ir reikalavimus vykdyti darbus pagal nustatytą grafiką. Nors šie asmenys atvykdavo į susitikimus, o juose žadėdavo darbus vykdyti pagal grafiką, pažadų netesėjo.

Todėl sutartį su UAB „Voverės namai“ savivaldybės administracija nutraukė, o visą medžiagą dėl paaiškėjusios įmonės vadovų nusikalstamos veiklos administracijos direktorė Vida Rekešienė liepos mėnesį perdavė Kauno apygardos prokuratūrai.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų ikiteisminio tyrimo teisėjos nutartimi abu Jurbarko rajono savivaldybės administracijos vadovai laikinai nušalinti nuo pareigų. Vidai Rekešienei neleidžiama dirbti iki lapkričio 2 d., Dariui Juodaičiui – iki lapkričio 1 d. Vykdydamas teismo nutartį, priėmiau potvarkį nušalinti juos nuo pareigų trims mėnesiams, o administracijos direktoriaus pareigas laikinai eiti pavedžiau Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjai Rūtai Vančienei.

Ar Savivaldybės taryba pasitiki administracijos vadovais, kuriems pateikti kaltinimai, turi spręsti rajono gyventojų išrinkti Savivaldybės tarybos nariai, todėl inicijavau administracijos direktorės ir jos pavaduotojo atleidimo iš pareigų praradus pasitikėjimą procedūrą. Neeilinį tarybos posėdį kviečiu rugpjūčio 13 d. 15 val. Jame Savivaldybės tarybos nariai turės galimybę slaptu balsavimu išreikšti savo nuomonę dėl administracijos vadovų tinkamumo užimti pareigas.

Gyvename civilizuotoje teisinėje valstybėje, todėl neeiliniame tarybos posėdyje turėsime pasverti ir įvertinti visas rizikas. Vida Rekešienė ir Darius Juodaitis turi procesinę teisę apskųsti aukštesniam teismui nutartį dėl laikino nušalinimo. Jei nutartis dėl jų nušalinimo būtų panaikinta ir teismas konstatuotų, jog šios priemonės taikytos nepagrįstai, o ikiteisminis tyrimas būtų nutrauktas reabilituojančiais pagrindais, V. Rekešienė ir D. Juodaitis galėtų pagrįstai reikalauti žalos atlyginimo  Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

Kol kaltė neįrodyta, įstatymai reikalauja laikytis nekaltumo prezumpcijos. Kreipiuosi į visą Jurbarko rajono bendruomenę, Savivaldybės tarybos narius, prašydamas suprasti susidariusią situaciją, ir neskubėti smerkti ar kaltinti direktorės ir jos pavaduotojo, o leisti teisėsaugos institucijoms dirbti savo darbą.

Kurstoma nuolatinė įtampa trukdo savivaldybės administracijos darbuotojams tinkamai atlikti savo pareigas, todėl noriu visų paprašyti rimties ir  atidumo teikiant gyventojams viešąsias paslaugas. Jurbarko savivaldybė į tokią padėtį patenka pirmą kartą ir mums visiems tai gali tapti gyvenimiška pamoka atsargiau vertinti sutartis pasirašančias įmones ir jų dalinamus pažadus.

Skirmantas Mockevičius,

Jurbarko rajono savivaldybės meras  

Užsak. Nr. 908.

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook