Spalio 1 d. bus įjungiamos sirenos gyventojų perspėjimui, vyks...

Spalio 1 d. bus įjungiamos sirenos gyventojų perspėjimui, vykstant valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėms pratyboms

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – departamentas) informuoja, kad dėl šių metų spalio 1 – 4 d. vyksiančių valstybinio lygio civilinės saugos funkcinių pratybų „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“, perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas vyks šių metų spalio 1 d., vadovaujantis departamento direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punkto nuostata: „PSS patikrinimas, kai įjungiamos sirenos (toliau – PSS patikrinimas), yra atliekamas du kartus per metus, balandžio ir spalio mėnesio trečią trečiadienį, atlikus techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūrą. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus sprendimu PSS patikrinimas gali būti vykdomas kitą dieną ir kitu laiku valstybinio lygio CS pratybų metu, iš anksto pranešus apie tai atsakingiems už perspėjimą subjektams. Informacija apie patikrinimą ir prireikus rekomendacijos, kurios leistų imtis priemonių, siekiant išvengti galimos žalos arba ją sušvelninti, perduodamos gyventojams, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, kitoms įstaigoms ir ūkio subjektams per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, kitus nacionalinių, regioninių ir vietinių programų transliuotojus. Šių patikrinimų metu gyventojai perspėjami ir informuojami taip pat ir trumpaisiais pranešimais per GPIS.“

Šio patikrinimo metu, spalio 1 d.nuo 10 val. 15 min. iki 10 val. 17 min. (dviem minutėms) visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos sirenos, tai pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai.

Kviečiame gyventojus pasitikrinti, ar savo mobiliuosiuose telefonuose jie yra įsidiegę perspėjimo pranešimų gavimo funkciją. Kaip aktyvuoti šią funkciją savo telefone, galite rasti užsukę į LT72 svetainę, skirtą Lietuvos pasirengimui ekstremalioms situacijoms – (https://www.lt72.lt/go.php/lit/Telefonu-modeliai-ir-ju-nustatymai).

                                                                              

 Savivaldybės administracija

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook