Vyriausybės posėdyje – Nemuno atgaivinimo ir pritaikymo pramog...

Vyriausybės posėdyje – Nemuno atgaivinimo ir pritaikymo pramoginei ir pramoninei laivybai klausimai

Lapkričio 25 d. Lietuvos Vyriausybės rūmuose vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo svarstoma laivybos Nemunu dabartinė situacija ir ateities perspektyvos. Posėdyje dalyvavo Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, Finansų, Vidaus reikalų, Aplinkos viceministrai, verslo atstovai, savivaldybių, kurių teritorijoje teka Nemunas, merai, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos vadovai. Posėdį pradėjęs Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius informavo, kad Nemuno upės ruožą nuo Kauno iki Atmatos upės žiočių numatoma modernizuoti, užtikrinant reikiamą jo gylį ir plotį bei pagerinant sąlygas laivybai. Taip siekiama vidaus vandenų kelyje E41 užtikrinti galimybę plaukioti keleiviniams laivams ir krovininėms baržoms. Projektas, kurio vertė – 28,3 mln. eurų, susisiekimo ministro įsakymu įtrauktas į Europos Sąjungos investicijomis finansuojamų projektų sąrašą.

 Ministro Pirmininko patarėjas Giedrius Surplys, Saulius Skvernelio vardu atsiprašęs dėl negalėjusio posėdyje dalyvauti Premjero,  pabrėžė, kad tai vienas iš pirmųjų Vyriausybės posėdžių, kai iš esmės pradedama kompleksiškai spręsti laivybos Nemunu klausimas.

Jurbarko rajono savivaldybės meras posėdžio dalyviams pristatė Jurbarko rajono, Tauragės, Šilalės ir Pagėgių savivaldybių bendrą iniciatyvą pritaikyti Jurbarko krovinių uosto infrastruktūrą krovininiams laivams švartuotis. Atkūrus Jurbarko krovinių uostą, juo naudotųsi tiek Tauragės regiono, tiek Šakių rajono verslininkai. Meras atkreipė dėmesį, kad Jurbarko rajono savivaldybė bei verslininkai suinteresuoti vystyti ir pramoginę laivybą, kuri tenkintų vis didėjančius vietos gyventojų ir turistų poreikius. Vėliau kalbėjęs Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pritarė, jog Nemuno upės naudojimas pramoginei laivybai yra itin perspektyvus. Neringos meras Darius Jasaitis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pateikė pavyzdžius, kai sukūrus tinkamą uostų infrastruktūrą, poreikis ja naudotis didėja ne procentais, o kartais.

Baigdamas posėdį, Giedrius Surplys apibendrino, kad laivybai Nemunu atnaujinti reikia ir politinio Vyriausybės ir savivaldybių palaikymo ir įsipareigojimo bei verslo suinteresuotumo ir įsipareigojimų vežti krovinius ir įsigyti laivus ir pažadėjo šio posėdžio dalyvius pavasarį kviesti į Vyriausybės posėdį aptarti tolesnius laivybos atnaujinimo veiksmus.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook