Žiema pastatų savininkams siunčia dar vieną išbandymą - gausia...

Žiema pastatų savininkams siunčia dar vieną išbandymą - gausiai apsnigus pastatų stogus ir drėsmingai nuo jų nutįsusius varveklius

Esant staigesniam temperatūrų pasikeitimui ar tiesiog veikiant tiesioginiams saulės spinduliams net ir šaltą dieną ant namų stogų ir atbrailų susiformavę varvekliai ar sniego dangos gabalai gali staiga kristi žemyn ir sužaloti žmones arba sugadinti jų turtą.

Ant stogų susidarius dideliam sniego sluoksniui, ypač prasidėjus lijundrai ar šlapdribai, stogo konstrukcijos gali neatlaikyti, todėl patartina ieškoti galimybių juos nuvalyti.

Didesnį dėmesį turėtų atkreipti mažą nuolydį turinčių stogų savininkai, nes ant jų gausiai kaupiasi sniegas, o atšilus – ledas ir vanduo.

Siekdami išvengti nelaimingų atsitikimų bei užtikrinti praeivių saugumą, gyvenamųjų namų ir kitų statinių savininkai ir prižiūrėtojai privalo laiku pašalinti varveklius ir susikaupusį sniegą, pavojingas vietas aptverti ar kitais būdais užtikrinti praeivių saugumą.

Gyventojams patartina nevaikščioti arti aukštų pastatų, nestatyti prie jų bei apsnigtų medžių automobilių.

Daugiabučius namus administruojančios bendrijos ar pastatus administruojančios įmonės turėtų nedelsiant pasirūpinti gyventojų ir jų turto saugumu, nudaužyti varveklius, nukasti sniegą nuo stogų, kur gali susidaryti pavojingos sniego nuošliaužos.

Infrastruktūros ir turto skyrius

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook