Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

50-oji „Šviesos“ taurė – „Jurbarkiškio“ rankose (nuotraukos, r...

50-oji „Šviesos“ taurė – „Jurbarkiškio“ rankose (nuotraukos, rungtynių vaizdo įrašai) (1)

2019-12-14

Gruodžio 14-ąją sužaistos jubiliejinės „Šviesos“ krepšinio taurės finalinės rungtynės. Po karštų kovų paaiškėjo geriausiųjų trejetas – auksas teko „Jurbarkiškiui“, sidabras – „Vilkas Juras&Barkus“ komandai, treti – „raudonesfazenda.lt“.

Finalinė kova

Stipri kova vyko ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir tarp komandų fanų. Emocijos liejosi nevaldomai – vienos ekipos gerbėjai iškvietė policiją kitos komandos sirgaliams. Panašu, kad taip galėjo būti atsilyginta už tai, jog jų palaikoma komanda pralaimėjo. Atvykęs policijos ekipažas nutraukė apdovanojimo ceremoniją, ieškodamas esą geriančių, triukšmaujančių ir priekabiaujančių žmonių. Nors policijos pasirodymas kiek trikdė apdovanojimų scenarijų, pergalės džiaugsmo neužgožė.

Finalinės rungtynės tarp „Jurbarkiškio“ ir „Vilko Juras&Barkus“ žiūrovams dovanojo itin gražią kovą – rungtynės beveik iki pat pabaigos vyko taškas į tašką. Didelę ūgio ir svorio persvarą turėjusiam „Jurbarkiškiui“ stipriai įsibėgėti ir ženkliai pasipriešinti nepavyko – susitikimą komanda laimėjo rezultatu 69:60 (16:17, 13:12, 23:22, 17:9).

Čempionams 17 taškų pelnė Žygimantas Krupsius, 16 – Arūnas Lencevičius, 13 – Tadas Rapolavičius. Rezultatyviausi „vilkai“: po 15 taškų įmetę Vladislovas Razumnovas ir Albertas Valiulis. 13 taškų pelnė Elonas Pokanevič.

Pasak vieno iš „Jurbarkiškio“ komandos įkūrėjo Dariaus Kalinausko, finalinė kova nebuvo lengva: koją kišo jaudulys ir atkaklus priešininkų žaidimas.

„Žiūrovai nuo to tik išlošė – pamatė rungtynes taškas į tašką. O mes pergalę užsitikrinome pačioje pabaigoje“, – pasakojo D. Kalinauskas.

Krepšininkas puikiai prisimena, kad 2004-aisiais ekipa susibūrė būtent „Šviesos“ taurės varžyboms. Debiutavusi komanda tuomet ir iškovojo pagrindinį čempionato prizą.

„Kartu su Tomu Kliuku subūrėme komandą, paprašėme įmonės „Manvesta“ paramos ir gavome. Tuomet ekipa ir vadinosi „Manvesta“, tik prieš keletą metų pavadinimą pakeitėme į „Jurbarkiškį“. Smagu, kad nuo tada yra išlikęs komandos branduolys. Tačiau krepšinį žaidžiame jau beveik tris dešimtmečius, reikėtų dairytis pamainos, kurios, deja, nėra. Bet su tuo susiduria visos komandos, todėl Jurbarko krepšinio ateitis yra gan neaiški“, – sakė D. Kalinauskas.

Sidabrinė komanda

„Vilko Juras&Barkus“ treneris Martynas Kursevičius taip pat tvirtina, kad rungtynės buvo sunkios. Dėl komandą išretinusių traumų trūko aukštaūgių krepšininkų.

„Pritrūko mums ir šaltesnių nervų, nepataikėme baudų. Kaip ir rodo rezultatas, kovėmės su tuo, ką turėjome ant suolo, išėjo konkurencingas mačas, kai laimėti galėjo bet kuri iš komandų. Taip, šį kartą pranašesni buvo „Jurbarkiškio“ krepšininkai – sveikiname juos“, – sakė M. Kursevičius.

Treneris pasidžiaugė, kad taurės finale komanda kovoja antrus metus iš eilės. „Sirgaliai sukūrė puikią atmosferą, tai užkuria komandas. Manau, atvykę pažiūrėti rungtynių, nenusivylė. Aš dėkoju savo komandai, kad atstovėjo iki galo ir nenusileido galingam priešininkui“, – kalbėjo M. Kursevičius.

Kaip ir kitos finale žaidusios komandos, taip ir „vilkai“, jau skaičiuoja daugiau nei dešimtmetį. Ekipa startavo antrajame Jurbarko krepšinio lygos sezone. M. Kursevičius dabar juokiasi prisiminęs, kaip pirmas trejas rungtynes pralaimėjo pusšimčio taškų skirtumu.

„Dar kitais metais prisijungė keletas pajėgesnių krepšininkų, atėjo ir iki dabar žaidžiantis Elonas Pokanevič. Tuomet ezoną jau baigėme ne septinti, o ketvirti. Rezultatai vis gerėjo. Realiai aš vienas esu likęs iš tų, kurie sukūrė komandą. Vėliau kasmet prisijungdavo jaunesni krepšininkai ir šiandien turime draugų komandą. Kai prie jos prisijungia keli papildomi žmonės, pasiekiame neblogų rezultatų“, – pasakojo M. Kursevičius.

Bronza iškeliavo į Raudonę

Kovoje dėl bronzos „raudonesfazenda.lt“ visą laiką pirmavo ir neleido pasivyti „Viesului“. Susitikimą raudoniškiai laimėjo rezultatu 78:68 (26:16, 16:14, 19:10, 18:28).

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Giedrius Jevstignejevas, 16 – Andrius Vitkauskas, 13 – Darius Undraitis. Rezultatyviausi „viesulai“ – 20 taškų įmetęs Adomas Kulikauskas, 15 taškų – Aistis Sandaras, 8 – Eduardas Mačiulis.

Pasak „raudonesfazenda.lt“ trenerio Vyto Urbšto, kova dėl turnyro bronzos vyko puikiai – komanda kontroliavo rungtynes ir turėjo tokią persvarą, kad pabaigoje į aikštelę galėjo išleisti antrąjį penketą.

„Jei būtume pusfinalyje žaidę taip, kaip žaidėme paskutines rungtynes, būtume turbūt kovoję dėl „Šviesos“ taurės. Komanda tikrai rungtyniavo gerai. Ypač turint galvoje, kad žaidėme be Valdo Undraičio, o jis yra ekipos variklis. Be to, gyvenimas lemia, kad treniruotis neturime kada“, – sakė V. Urbštas.

Pasak jo, daugiau nei dešimtmetį žaidžiančios komandos ateitis miglota. Gali būti, kad kitą sezoną krepšininkai savo sportinius batelius pakabins ant vinių. „Pamenu, kai subūriau Raudonės jaunimą, pradėjome tuomet žaisti Klausučių lygoje. Po poros metų pamatėme, kad nebeturime ką ten veikti. Todėl pradėjome rungtyniauti Jurbarko krepšinio lygoje. Per tą laiką gal keturis kartus tapome čempionais, esame iškovoję „Šviesos“ taurę. Tačiau laikas bėga, atsiranda šeimos, vaikai, darbai. Gyvena dabar jau kas Vilniuje, kas Kaune. Neturime galimybių ne tik nuolatinėms treniruotėms, bet ir surasti laiko rungtyniauti darosi sunku“, – sakė V. Urbštas.

Komandos strategas mano, jei komanda norėtų išlikti, ją reikėtų suformuoti iš naujo – surasti jaunimo. Tačiau Raudonėje nebelikę krepšinį galinčių žaisti žmonių. „Gyventojų mažėja visur. Pakeisti išeinančių žaidėjų neturime kuo. Su tuo susiduria ir kitos komandos, net ir tos, kurių pagrindas jurbarkiečiai. Blogą situaciją patvirtina tai, kad ir Jurbarko krepšinio lygoje mažėja komandų“, – sakė V. Urbštas.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook