Albenos kurorte žaidė už Lietuvą

Albenos kurorte žaidė už Lietuvą (0)

2018-08-14

Tarptautiname stalo teniso turnyre Albenos kurorte Bulgarijoje dalyvavę smalininkiečiai Jolita ir Arūnas Štrimai medalių neparsivežė, tačiau gražiai atstovavo Lietuvai, pasisėmė ir žaidimo, ir turnyrų organizavimo patirties. Be to, varžybas suderino su atostogomis.

Jubiliejinis 20-asis atviras tarptautinis stalo teniso festivalis (International  Tabke Tenis Festival) liepos 24-31 d. į Albenos kurortą prie Juodosios jūros sutraukė 500 dalyvių iš 22 šalių. Lietuvai atstovavo 12 žaidėjų, tarp kurių ir smalininkiečiai stalo teniso entuziastai Štrimai.

„Tie dvylika žaidėjų vykome kaip Lietuvos atstovai, bet savo iniciatyva ir savo lėšomis. Informavom Lietuvos stalo teniso asociaciją, kad vykstam – prašė, kad turėtume vėliavą ir aprangą su užrašu ir vėliavos logotipu. Žaidėme kiekvienas už save, valstybių bendrų įskaitos taškų neskaičiavo ir vietų neskirstė“, – pasakojo Jurbarko stalo teniso klubo „Pirmasis setas“ prezidentas Arūnas Štrimas.

Nors lietuviai vyrai kovėsi negailėdami savęs, reikšmingesnių rezultatų, pasak A. Štrimo, pasiekti nepavyko. O moterys už gražų žaidimą ne tik dažnai pelnydavo žiūrovų ovacijas, bet užėmė ir aukštų vietaų. J. Štrimienė, pogrupyje nugalėjusi rumunę, vengrę, bulgarę, nežymiai nusileidusi Turkijos atstovei, iškovojo teisę žaisti ketvirtfinalyje. Čia teko varžytis su tautiete – meistre iš Vilniaus Ligita Sakavičiene. Tik po įtemptos kovos vilnietė įveikė smalininkietę, ir finale pralaimėjusi rumunei,  užėmė aukštą antrąją vietą. J. Štrimienė liko septinta.

Dvejetų rungtis buvo nestandartinė – vyrų, moterų ir mišrios poros žaidė kartu, vieno minuso sistema, kai pralaimėjusieji iškrenta. Poroje su uteniške Virginija Liškauskiene žaidusi J. Štrimienė atkakliai priešinosi stipriai vyriškai bulgarų porai ir, nors pralaimėjo, nusipelnė pagarbos ir plojimų.

„Įvairių šalių stalo teniso entuziastus subūręs turnyras paliko neišdidomą įpūdį ilgam. Geras turnyro organizavimas, ypač aukštas žaidėjų meistriškumas, žaidimo kultūra paliko puikų įpūdį, kaip ir žalia, nematyta Bulgarija su neapsakomo grožio Juodosios jūros pakrante. Važiavome automobiliu, aplankydami šešias šalis. Albenoje sportavom, bet užteko laiko viskam. Bulgarijos pajūrio ne pagrindiniuose kurortuose viskas pigu – nuo apgyvendinimo iki bulgariško vyno“, – įspūdžius pasakojo A. Štrimas.

„Šviesos“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook