Amerikiečio plaukimas Lietuvos šimtmečiui

Amerikiečio plaukimas Lietuvos šimtmečiui (0)

2018-06-14

Amerikietis Chad Doman Stewart Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį nusprendė pažymėti visas tris Baltijos šalis aplankydamas vandens keliu. Lietuva ir jos nepriklausomybė vyriškiui ne svetima – atvykęs kaip Taikos korpuso savanoris jis sukūrė šeimą ir pasiliko mūsų šalyje.

Kelionę baidare Chadas pradėjo Nerimi Vilniuje. Šeštosios plaukimo dienos vakare, šeštadienį, jis išlipo į krantą ties Smalininkais ir parke dairėsi medžio pakabinti hamaką – tokiame guolyje vyriškis leidžia savo kelionės naktis. Tačiau Smalininkų jaunimo nukreiptas atėjo į Ašmonų kaimo turizmo sodybą.

Keliautojų ne tik sausuma, bet ir vandeniu prie Nemuno įsikūrusioje sodyboje, ypač vasarą, sulaukiama neretai. Sodybos šeimininkai Andžela ir Arvydas Ašmonai ne tik suteikia patogią nakvynę, bet ir išklauso įdomias jų istorijas. Sekmadienio rytą prieš sėsdamas į baidarę Chadas ir „Šviesos“ skaitytojams mielai papasakojo apie save ir kelionę.

Į Lietuvą Ch. D. Stewart atvyko prieš 25-erius metus kaip JAV Taikos korpuso savanoris ir trejus metus Panevėžio mokyklose dirbo anglų kalbos mokytoju.

Taikos korpusas yra JAV Vyriausybės institucija, kurią 1961 m. įkūrė prezidentas Johnas F. Kennedy. Ji padeda besivystančių demokratijų šalių žmonėms prisitaikyti prie naujų sąlygų. Tokia šalimi buvo ir 1990-aisiais nepriklausomybę atgavusi Lietuva. 10 metų, nuo 1992-ųjų, mūsų šalyje dirbo per 200 Taikos korpuso  savanorių – mokytojais, smulkiojo verslo konsultantais, padėjo nevyriausybinėms organizacijoms ruošti projektus bei ieškoti jiems finansavimo. Savanoriai atvykdavo baigę specialius 10 savaičių kursus, per kuriuos būdavo pramokę lietuvių kalbos, susipažinę su lietuvių kultūra ir tradicijomis.

„Aš čia sukūriau šeimą su lietuvaite, ir likome čia gyventi. Į Ameriką buvome išvykę, tik kai studijavau magistrantūroje, bet sugrįžome“, – gražiausiai lietuviškai pasakoja amerikietis. Bet, būdamas, matyt, savikritiškas, sako darąs klaidų ir lietuvių kalbą jam dar reikią tobulinti.

Ch. D. Stewartas su žmona Asta ir sūnumi Gustavu gyvena Vilniuje. Nuo savo įgytos humanitaro specialybės neatitolo – jis garsina filmus angliškai, dirba vertėju, kuria reklamas, verslo žmones moko anglų kalbos.

Plaukimu Nerimi, Nemunu, Kuršių mariomis ir Baltijos jūra iki pat Estijos amerikietis sumanė pažymėti Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį ir savo gyvenimo Lietuvoje 25-metį. „Prisiminiau savo jaunystės pomėgį – dar būdamas Amerikoje aš plaukiodavau baidare. Lietuvos šimtmečio proga nutariau nuplaukti į Latviją ir Estiją – mes, Taikos korpuso savanoriai, dirbę Baltijos šalyse, bendraudavom“, – sakė 49-erių metų Chadas.

Amerikietis plaukia specialia jūrine baidare, joje įmontuota saulės baterija, baidarininkas apsirūpinęs įvairiomis ryšio priemonėmis. Laimingo plaukimo ir pasiekti kelionės tikslą išlydėdami iš savo sodybos jam linkėjo smalininkiečiai Ašmonai.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook