Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Apdovanoti geriausieji, bet – ne visi

Apdovanoti geriausieji, bet – ne visi (0)

2019-01-31

Sausio 25-ąją Jurbarko kultūros centras duris plačiai atvėrė geriausiems Jurbarko krašto sportininkams ir jų treneriams. Šventė – būtent ta proga, kai pamirštamas treniruočių nuovargis ir įtampa siekiant kuo geriausių rezultatų. Jurbarką garsinę sportininkai buvo pagerbti savivaldybės mero padėkomis, Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro dovanomis. O ir geras, nuoširdus žodis buvo labai svarbus ir lauktas.

Apdovanota tokia sportininkų gausa, kad, atrodė, nepastebėtas ir neįvertintas neliko niekas. Geriausiais sporto klubų sportininkais paskelbti sunkiaatletis Rytis Veverskis, imtynininkas Aidas Paulauskas, Vakaris Šuopis (kovos menai), futbolininkas Mantas Murauskas, tenisininkai Jolita Štrimienė ir Tomas Tomkus, orientacininkė Rūta Tirlikienė ir kultūristas Ričardas Ramanauskas.

Geriausiais 2018 m. Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro sportininkais tapo lengvaatlečiai Tadas Čiauška ir Martynas Gaižauskas, sunkiaatletė Paulina Streleckaitė, šachmatininkas Pijus Greičius, Kamilė Girdžiūtė (dziudo), Radvilė Bendžiūtė (karatė), rankininkė Paulina Vilkenytė ir krepšininkas Karolis Kavaliauskas.

Geriausia 2018 m. rajono žaidimų komanda paskelbta Jurbarko KKSC U14 krepšininkų komanda.

Perspektyviausiais sportininkais pripažinti lengvaatlečiai Arnas Karvelis, Lukas Drukteinis, Paulius Kuizaitis, Matas Briedis ir Kamilė Galdikaitė, šachmatininkai Ąžuolas Norkūnas, Meida Nausėdaitė ir Paulius Meškauskas, sunkiaatletės Lauryna Petrauskaitė, Gabrielė Mickutė ir Gabrielė Bubliauskaitė, dziudo sportininkai Samanta Barzdaitytė ir Svajūnas Kondratavičius, karatistai Simona Kulikauskaitė, Ignas Taurazevičius ir Ignas Šimkūnas, rankininkės Meda Osipovaitė ir Deimantė Šimkutė, krepšininkai Eitvydas Jurkevičius ir Gvidas Vaičiuška.

Už geriausių 2018 m. Jurbarko rajono sportininkų parengimą pagerbti ir jų treneriai: Klausučių sporto klubo „Jaunuolynas“ bei Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro sunkiosios atletikos skyriaus treneris Rimantas Slavikas, kyokushin karatė skyriaus treneris Artūras Enčeris, rankinio skyriaus trenerė Gražina Girdžiuvienė, krepšinio skyriaus treneris Vaidas Greičius, šachmatų skyriaus treneris Valentinas Jankūnas, dziudo skyriaus treneris Vilius Paukštis, lengvosios atletikos skyriaus trenerė Violeta Kokarskaja, lengvosios atletikos skyriaus trenerė Laimutė Stanienė, Jurbarko orientavimosi sporto klubo „Karšuva“ treneris Audrius Tirlikas, sporto klubo „Pantera“ treneris Mindaugas Smirnovas, Jurbarko kultūrizmo sporto klubo „Progresas“ treneris Arvydas Mickus, stalo teniso klubo „Pirmasis setas“ treneris Arūnas Štrimas, futbolo klubo „Imsrė“ treneris Matas Venslauskas.

Už Lietuvos mokyklų žaidynėse bendrojo ugdymo mokyklų grupėje pasiektą geriausią rezultatą pagerbti šie Jurbarko rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai: Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos kūno kultūros mokytojas Remigijus Brazaitis, Eržvilko gimnazijos kūno kultūros mokytojas Rolandas Skrodenis, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos kūno kultūros mokytojas Žilvinas Stankūnas, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Rytis Mileris, Eržvilko gimnazijos Vadžgirio skyriaus mokytojas Arūnas Mekionis, šachmatų būrelio vadovas Valentinas Jankūnas.

Atskirai apdovanotas geriausiu 2018 m. Lietuvoje žaidžiančiu regbininku tapęs Justinas Urbonas.

Visi pagerbti sportininkai verti ne tik gražios šventė, bet ir apdovanojimų, įprasminusių jų darbą ir pasiekimus. Tačiau dėmesio sulaukė ne visi. Kai kurie, pasiekę svarių rezultatų, liko nuošalyje ir nurijo nuoskaudos piliulę. Ne vienu Lietuvos rekordu galinti pasigirti sportininkė Simona Bakšytė savo miestui negailėjo priekaištų. S. Bakšytė ir jos treneris Rimantas Simokaitis buvo pagerbti Šakiuose kaip geriausi kaimyninio rajono sportininkai. Į šventę Jurbarke jų nepakvietė.

„Kaip gaila, kad Jurbarko miestui nereikalingi sportininkai. Treji metai jėgos trikovėje – rekordai, pirmos vietos, absoliuti nugalėtoja ir nė karto nesulaukiau paskatinimo iš savo gimto miesto Jurbarko, ko negalėčiau pasakyti apie Šakių miestą, kuris skatina sportininkus. Norėčiau padėkoti Šakių Jaunimo kūrybos ir sporto centro kolektyvui – jūs nuostabūs! Ačiū, treneri Rimantai Simokaiti, tik Jūsų dėka žmonės nesuvokia, kaip smulki mergina gali tokius svorius kilnoti, ir už buvimą nuolatos šalia, o buvo šilto ir šalto“, – savo paskyroje „Facebook“ rašė S. Bakšytė.

Apie S. Bakšytės pasiekimus „Šviesa“ rašė ne kartą. Dar 2017 m. mergina jau buvo penkis kartus tapusi Lietuvos rekordininke jėgos trikovės varžybose. Šiandien sportininkės sąskaitoje – gerokai daugiau įvairių laimėjimų.

Jurbarkietė sportuoti Šakiuose pasirinko dėl paprastos priežasties – mūsų mieste nėra šios srities trenerių. Pasak sportininkės, jai nereikia pinigų ir į Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro biudžetą ji nesikėsina. Tačiau gimtojo miesto dėmesys, kaip ir kiekvieną sportininką, paskatintų. S. Bakšytė tikina, kad jei rajono sporto atstovai būtų su ja šnekėjęsi, ji mielai ant nugalėtojų pakylos būtų lipusi su Jurbarko vėliava ir reklamavusi savo kraštą.

„Vietoje to sulakiau keistų pasiūlymų oficialiai atstovauti Jurbarkui varžybose. Įsivaizduokite, į kokią padėtį mane pastato, kai tiek metų dirbau su nuostabiu treneriu iš Šakių“, – sakė mergina.

Tokių sportininkų, kaip S. Bakšytė, Jurbarke yra daugiau. Vienas jų – garsus lenktynininkas Nerijus Gurklys. Verslininkas yra daugkartinis vienomis sunkiausių pasaulyje laikomų bekelės lenktynių „Ladoga“ nugalėtojas. Ant dažnai Dakaro raliui pagal sudėtingumą prilyginamo maratono nugalėtojų pakylos aukščiausio laiptelio N. Gurklys lipo penkis kartus.

N. Gurklys yra ir daugkartinis įvairių varžybų Lietuvoje nugalėtojas. Paskutinis titulas – Lietuvos čempionas galingiausioje, „TR3“, klasėje. Apdovanojimų šventėje jo taip pat nebuvo.

Kuriuos sportininkus ir už kokio lygio pasiekimus apdovanoti sprendžia sporto valdininkai. Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė Jolanta Kačerauskienė mano, kad įvertinti sportininkus, kurie garsina Jurbarko kraštą, bet sportuoja savarankiškai ar kituose rajonuose,  yra ir daugiau progų.

„Galiu išsakyti tik savo asmeninę nuomonę, kad tokius sportininkus galbūt galėtume pagerbti per kitą renginį. Galbūt per miesto šventę. Šitas renginys labiau buvo skirtas parodyti Kūno kultūros ir sporto centro sportininkus bei trenerius ir tai, ką jie daro, kokių rezultatų pasiekė“, – sakė centro direktorė.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook