Atidarytas miesto stadionas (nuotraukos)

Atidarytas miesto stadionas (nuotraukos) (6)

2017-08-25

Iki ketvirtadienį vykusios Jurbarko stadiono atidarymo šventės nueitas ilgas kelias – prireikė pustrečių metų. Dėl didžiulio broko skandalu virtusi stadiono istorija pagaliau eina į pabaigą – rajono politikai jam planuoja suteikti lakūno, garsaus Lietuvos futbolininko Romualdo Marcinkaus vardą, o atidarymo šventės proga sužaistos pirmosios regbio ir futbolo rungtynės.

Apie džiugią atidarymo šventę jurbarkiečiams ir svečiams pranešė iškilminga sportininkų eisena, nuspalvinusi miesto gatves nuo savivaldybės aikštės iki stadiono. Jos priekyje žygiavo naujieji miesto simboliai – Juras ir Barkas, lydimi pakilios į svečius atvykusio Karinių oro pajėgų orkestro muzikos – juk diena tikrai ypatinga.

Per miestą triukšmingai pražygiavusią eiseną stadione pasitiko minia žmonių. Čia įvyko iškilmingas atidarymas – perkirpta juostelė ir pagarsinta, kad stadionui suteikiamas garbingas Romualdo Marcinkaus vardas, susiejantis Jurbarką ne tik su sportu, bet ir su aviacija. Tiesa, oficialiai įteisinti pavadinimo savivaldybė nespėjo. Tai rajono taryba turėtų padaryti tik kitą savaitę.

„Stadiono atidarymo šventės Jurbarko sporto bendruomenė laukė labai ilgai. Teko įveikti įvairiausių kliūčių, kad tai, ką matote šiandien, ypač veja, būtų tokia, kokia yra. Tai yra bendro Jurbarko rajono savivaldybės ir Kūno kultūros ir sporto centro darbo rezultatas. Linkiu ir tikiu, kad šis stadionas taptų nauju traukos centru visai Lietuvai, įamžinant legendinio lakūno Romualdo Marcinkaus atminimą. Tikiuosi, kad čia bus rengiami turnyrai jam atminti“, – susirinkusiuosius sveikino rajono meras Skirmantas Mockevičius.

Jurbarko sporto bendruomenę bei šventės dalyvius sveikino ir Seimo narys Ričardas Juška, futbolo bei regbio federacijų, Karinių oro pajėgų atstovai.

„Labai džiugu, kad vartus atveria renovuotas sporto kompleksas. Tai puiki proga gražiam jaunimui sportuoti. Man, kaip aviatoriui labai džiugu, kad stadionui suteikiamas aviatoriaus vardas. Dėkui jums labai“, – sakė Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Antanas Matutis.

Kariškių viešnagė kalbomis nesibaigė, pasirodymą surengė atskriejusio sraigtasparnio „Dauphin“ įgula. Šis orlaivis naudojamas gelbėjimo ir paieškos darbams.

Pristatė sporto šakas

Stadione susirinkusiems žmonėms Kūno kultūros ir sporto centro treneriai ir jų auklėtiniai pristatė savo sporto šakas ir pakvietė į atviras treniruotes.

„Kiekvienais metais sporto centrai tėvams ir vaikams pristato save, parodo, kokias sporto šakas galima pasirinkti, supažindina su jomis. Pas mus to nebuvo, todėl klaidą ištaisėme. Nes žmonės tikrai nežino, iš ko gali rinktis, būna, kad paklausi vaikų, kokias sporto šakas turime, jie išvardija dvi ar tris, o turime – vienuolika“, – sakė Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Karolis Bauža.

Ieškos aukso vidurio

„Žinau, kad dėl stadiono greičiausiai dar kils ne vienas nesusipratimas, kol surasime pusiausvyrą ir rasime būdus, kaip jį išsaugoti reikiamos būklės. Norisi, kad jame galėtų sportuoti miestiečiai, tačiau ir nuolatinių atvirų durų dienų rengti negalėsime, nes kitaip bus sunaikinta žolė“, – sakė K. Bauža.

Planuojama stadioną nuomoti įvairaus lygio futbolo bei regbio federacijų rungtynėms.

„Stadionas dabar tikrai neblogos būklės. Dirbome daug – bėrėme trąšas, pjovėme žolę, žiūrėjome jos aukštį pagal orus. Tikrai daug reikalų buvo, tačiau padėjo lietinga vasara. Todėl turėsime saugoti, kol žolė bus tikrai tvirta ir nebeliks baimės, kad kažkas negero nutiks. Bet kokiu atveju ieškosime variantų, kad visi liktų patenkinti“, – tikino K. Bauža.

Vardas atveria galimybes

Stadioną pavadinti kraštiečio lakūno ir garsaus futbolininko Romualdo Marcinkaus vardu Kūno kultūros ir sporto centro kolektyvas nusprendė sulaukęs tokio pasiūlymo iš miesto bendruomenės. Ši žinia ypač pradžiugino Karinių oro pajėgų atstovus, ne tik padėjusius surengti atidarymo šventę, bet ir pasiūliusius naujų galimybių sportininkams.

„Su kariškiais buvo labai lengva bendrauti – jie konkretūs žmonės. Idėją palaikė, be to, išsakė pageidavimą, kad būtent šiame stadione vyktų vaikų ir suaugusiųjų futbolo turnyrai R. Marcinkui atminti, pažadėjo tokią veiklą paremti. Taip pat pakvietė į savo rengiamas stovyklas, pasiūlė apsilankyti mūsų vaikams jų bazėse, susipažinti su technika. Tikrai atsivėrė papildomų galimybių vaikų užimtumui“, – džiaugėsi K. Bauža.

Persikels į naują pastatą

Tuščias stovėjęs stadiono pastatas netrukus turėtų atgyti ne tik per šventes ar rungtynes. Rugsėjo viduryje į jį iš senųjų patalpų Lauko g. persikels Kūno kultūros ir sporto centras.

„Manau, kad pokyčiai labai laukti. Dažniausiai sporto centrai būna įsikūrę prie sporto bazių. Tik mes buvome nuošalyje. Tikrai geresnė vieta bus, nei dabar“, – neabejoja centro vadovas.

Lukas PILECKAS

Daugiau nuotraukų rasite čia.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook