Finalus stebėjo ir garsus treneris

Finalus stebėjo ir garsus treneris (0)

2018-03-31

Kovo 23 d. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių merginų rankinio finalinės varžybos. Jose dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda, o į svečius atvyko jurbarkiečio mokytojo, šios sporto šakos puoselėtojo Jono Stankevičiaus sūnus, Lietuvos nusipelnęs treneris Rimantas Stankevičius.

Lietuvos mokyklų žaidynių merginų rankinio finalas buvo įtemptas, permaininga kova pareikalavo daug jėgų ir įgūdžių, kol paaiškėjo stipriausios komandos. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkas Tomas Stankevičius apdovanojo geriausias šalies mokyklų merginų rankinio komandas: I vieta – Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, II vieta – Pasvalio Svalios progimnazija, III vieta – Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, IV vieta – Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla.

Džiugu ir jautru, kad šios žaidynės tartum savitas simbolis atkeliavo į Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją, nes jau nuo 1950 m. čia (tada dar miesto vidurinėje mokykloje) įleido šaknis rankinio entuziastas, puoselėtojas, sportui ir pedagoginei veiklai paskyręs savo gyvenimą Jonas Stankevičius.

J. Stankevičius buvo ne tik įvairių sporto šakų komandų organizatorius, bet ir pats aktyviai sportavo – žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą, stalo tenisą, susidomėjo tuo metu nauja sporto šaka – rankiniu. Mokytojas subūrė komandas, dalyvavo įvairiuose turnyruose – šis jurbarkietis entuziastas tapo rankinio 7x7 pradininku Lietuvoje.

Jurbarko vidurinės mokyklos pedagogo vadovaujamos komandos buvo daugkartinės „Nemuno“ draugijos Lietuvos čempionės ir prizininkės, o geriausi J. Stankevičiaus auklėtinių pasiekimai garsino Jurbarko vardą ne tik Lietuvoje. 1960–1965 m. Jurbarko rankininkai nuolat užimdavo prizines vietas moksleivių spartakiadose ir jaunių varžybose.

Jurbarkiškių pergalės buvo didžiulis impulsas ir kituose rajonuose bei kaimo vietovėse žaisti rankinį. Susikūrė rankinio centrai Skaudvilėje, Valkininkuose, Joniškyje, Molėtuose, Eišiškėse ir kitur. Iš šių centrų rankininkai buvo kviečiami žaisti į didžiųjų miestų komandas. Net 20 metų buvo kviečiami ir jurbarkiškiai, J. Stankevičiaus auklėtiniai. Vilniaus „Spartako“ komandoje, kurią treniravo J. Grinbergas, žaidė A. Šimkutė, E. Vaičkutė ir I. Kobišaitytė. Kauno „Žalgirio“ legendinėje rankinio moterų komandoje žaidė R. Bitinaitė, A. Lasickaitė, M. Ševelytė. Geidžiami miestų komandose buvo M. Urbutis, E. Klimaitis, P. Bijūnas, V. Vasiliauskas, A. Vasiljevas, E. Čekanauskas.

Vėliau šaunias rankinio tradicijas tęsė jurbarkiškiai V. Kavaliauskas, K. Stankaitis, G. Celskis, S. Mileris, J. Žemaitaitis, G. Locaitytė-Girdžiuvienė, taip pat J. Stankevičiaus sūnus Rimantas.

J. Stankevičius aktyvią sportinę veiklą baigė 1975 m., bet jo puoselėta meilė kūno kultūrai, sportui nedingo: Kūno kultūros institutą baigė jo auklėtinė Gražina Locaitytė-Girdžiuvienė, dabar žinoma rankinio trenerė Jurbarke ir Lietuvoje, treneriu tapo sūnus Rimantas.

Džiugu, kad artėjant Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos 100 metų jubiliejui (šią gražią sukaktį minėsime rugsėjo 29 d.) galime ne tik stebėti svarbias Lietuvos mokyklų žaidynes ir pasidžiaugti savo jaunųjų rankininkių pasiekimais, bet ir prisiminti puikų kūno kultūros mokytoją Joną Stankevičių, kuris visus pedagoginio darbo metus atidavė šiai mokyklai, ir svarstyti galimybę jo vardu pavadinti gimnazijos sporto salę.

Mokytoja

Violeta Greičiūnienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook