Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Geriausia rajono sportininke tapo rankininkė Meda Osipovaitė (...

Geriausia rajono sportininke tapo rankininkė Meda Osipovaitė (nuotraukos, video) (5)

2020-01-24

Sausio 24-osios vakarą įteikti apdovanojimai geriausiems praėjusių metų rajono sportininkams, sporto klubams, treneriams ir mokykloms, išrinktas geriausių sportininkų penkioliktukas ir šio sąrašo geriausioji – rankininkė Meda Osipovaitė.

Geriausio rajono sportininko nominacija per apdovanojimus pristatyta pirmą kartą. Anksčiau ceremonija apsiribodavo tik bendru geriausiųjų sąrašu. Pasak apdovanojimus organizavusio Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro direktorės Jolantos Kačerauskienės, sprendimas išrinkti geriausiąjį kilo po diskusijų su sporto bendruomene.

„Nusprendėme, kad reiktų taip padaryti. Penkioliktuką ir geriausiąjį rinko speciali komisija. Meda numeriu vienas tapo dėl savo pasiekimų – ji pernai pateko į Lietuvos jaunučių rinktinę ir Europos čempionate užėmė ketvirtąją vietą“, – pasakojo direktorė.

J. Kačerauskienė mano, kad nedideliuose miestuose lengviau išugdyti individualių sporto šakų čempionus. Darbas sunkus, tačiau talentą atradę treneriai į jį ir nukreipia visas jėgas. „Surinkti tikrai gerą krepšinio, rankinio ar regbio komandą Jurbarke labai sunku. Vaikų skaičius apskritai mažėja. Džiaugiamės visais pasiekimais, bet komandinių sporto šakų – ypač“, – sakė J. Kačerauskienė.

Atrado trečioje klasėje

Dabar jau 15-metę M. Osipovaitę pastebėjo ir išugdė trenerė Gražina Girdžiuvienė. Moteris juokiasi, kad su Medos šeima susiduria ne pirmą kartą – žaisti rankinį ji mokė ir merginos tetą. „Meda sportuoti atėjo trečioje klasėje ir kartu praleidome septynerius metus. Tuomet visą merginų grupę Vytauto Didžiojo mokykloje susirinkau. Toje grupėje yra nemažai perspektyvių rankininkių, kurios jau dabar sulaukia pasiūlymų sportuoti kitur“, – sakė trenerė.

Pasak G. Girdžiuvienės, Meda grupėje buvo jauniausia, tačiau greitai tapo perspektyvia vartininke. Mergina buvo pastebėta – ją pakvietė žaisti aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje žaidžianti Garliavos komanda.

„Ji ne tik jaunučių, bet ir vyresnių, jaunių, Lietuvos rinktinėje yra. Važiuoja rungtyniauti į užsienį. Čia reikia labai padėkoti Medos tėvams, kurie į dukrą investuoja labai daug laiko ir lėšų – vežioja į treniruotes, varžybas. Kvietimų sportuoti kitur sulaukia ir kitos komandos narės, bet dėl jauno amžiaus kol kas lieka sportuoti Jurbarke“, – pasakojo G. Girdžiuvienė.

Varžėsi Indijoje

Tarp apdovanotųjų – ir šachmatininkas Pijus Greičius. Jis džiaugiasi, kad praėję metai buvo itin turiningi. Vaikinas net nedvejodamas tvirtina, kad įspūdingiausios ir svarbiausios jo varžybos buvo Indijoje vykęs Pasaulio čempionatas. Čia Pijus užėmė aukštą 40-ąją vietą.

„Šeima mane visada palaiko, padeda man ir taip pat džiaugiasi mano pasiekimais. Pradėjau žaisti pirmoje klasėje. Pamenu, tada atėjo treneris į mūsų kabinetą ir pareklamavo savo šachmatų būrelį. Nusprendžiau ateiti ir po kelių treniruočių susidomėjau šiuo žaidimu. Ir tėtis, ir senelis kažkiek žaisdavo šachmatais anksčiau, bet mane su jais supažindino treneris Valentinas Jankūnas“, – pasakojo vaikinas.

Pijus juokiasi, kad viena geriausių trenerio savybių – kantrybė. Moksleivis prisimena, kad kai būdavo mažesnis, trenerį apiberdavo daugybe klausimų, kurių nemažai būdavo kvailoki. Tačiau V. Jankūnas visada kantriai į juos atsakydavo. „Pernai man svarbiausias buvo pasaulio čempionatas Indijoje. Ten sužaidžiau daug partijų su labai gerais žaidėjais, pasiekiau gerų rezultatų, pamačiau visokių įdomių dalykų, radau kelis naujus draugus. Šiose varžybose galėjau dalyvauti, nes laimėjau antrąją vietą Lietuvos jaunių šachmatų čempionate, abejos varžybos yra man įsimintinos“, – pasakojo Pijus.

Kovos virto aistra

Tarp geriausiųjų už pasiekimus Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatuose atsidūrusi klubo „Pantera“ sportininkė Lijana Lipinskaitė prisipažįsta, kad užsiiminėti mišriais kovos menais ją skatina aistra šiam sportui.

„Pas trenerį Mindaugą Smirnovą sportuoju pusantrų metų, tačiau nesitikėjau, kad per tokį trumpą laiką pavyks pasiekti tokių rezultatų. Tiesiog kovoju už tai, ko tikrai noriu, bet nesitikėjau ir nenorėjau būti pastebėta. Šis sportas yra kur kas daugiau nei medaliai ar apdovanojimai“, – sakė mergina.

Lijana tikina, kad „Pantera“ susidomėjo gimnazijoje susipažinusi su keletu klubo auklėtinių. Jie merginai patiko, nes visada buvo pasitempę, aktyvūs, tvirti. „Užteko vienos treniruotės, kad suprasčiau, kur yra antrieji mano namai. Palaikymas ir stiprybė, kurios pasisemiu klube, padeda man laikytis ir siekti savo tikslų. Mūsų treneris – vienas iš labiausiai atsidavusių žmonių, jis visada randa laiko kiekvienam iš mūsų. Palaiko ir paremia mus. Jis ne tik moko mus šio meno, bet ir kaip kontroliuoti savo emocijas. Ganėtinai griežtas ir tikslus, bet visada šmaikštus kai mato, kad mums to reikia“, – tikino sportininkė.

Mergina džiaugėsi, kad jos pomėgiui šeima pritaria ir palaiko. Tiesa, prisipažįsta, kad mama niekada nestebi jos kovų, nors ir labai jaudinasi.

Lepina šokoladu

Lietuvos moterų sunkiosios atletikos čempionate auksą iškovojusi Rimanto Slaviko auklėtinė Gabrielė Bubliauskaitė džiaugiasi patekusi į geriausiųjų penkioliktuką. Penkerius metus sportuojančią merginą išbandyti sunkiąją atletiką paskatino draugės. Jos Gabrielei nuolat pasakodavo apie varžybas, išvykas.

„Nusprendžiau pabandyti – buvo tikrai sunku iš pradžių. Bet kuo toliau, tuo labiau įsivažiavau ir vis labiau man patiko. Žinoma, buvo ir nemažai pertraukų, bet išsiskirti su sunkiąja atletika niekaip nepavyksta“, – pasakojo čempionė.

Viena to priežasčių – treneris. Mergina tikina, kad R. Slavikas visada sugeba motyvuoti sportuoti. „Buvo atvejų, kai jau nusprendi neiti į treniruotę, bet treneris net ateidavo ir į duris paskambindavo. Dar įdomus jo įprotis – po varžybų palepinti sportininkes šokoladu“, – juokėsi Gabrielė.

Pagerbė visą bendruomenę

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, buvo pagerbti ne tik geriausi sportininkai, bet ir jų treneriai. Dovanos įteiktos Dianai Arlauskaitei (dziudo, sambo), Modestui Bakaičiui (rankinis), Antanui Domeikai (lengvoji atletika), Artūrui Enčeriui (kyokushin karatė), Gražinai Girdžiuvienei (rankinis), Vaidui Greičiui (krepšinis), Valentinui Jankūnui (šachmatai), Daivarui Jonaičiui (regbis), Violetai Kokarskajai (lengvoji atletika), Viliui Paukščiui (dziudo), Martynui Pučinskiui (futbolas), Rimantui Slavikui (sunkioji atletika), Laimutei Stanienei (lengvoji atletika), Gražvydui Steponaičiui (futbolas), Povilui Valaičiui (krepšinis).

Geriausiomis sportuojančiomis mokyklomis pripažintos Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, Eržvilko gimnazija, Naujamiesčio progimnazija, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla, Vytauto Didžiojo progimnazija.

Geriausiomis komandomis išrinktos ketvirtas vietas pelniusios mokyklos: Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos trikovės finalinėse varžybose – Vytauto Didžiojo progimnazija, Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių stalo teniso finalinėse varžybose – Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla, Lietuvos mokyklų žaidynių rankinio finalinėse varžybose – Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija.

Geriausiais sporto klubais tapo karatė klubas „Kumite“, „Pantera“ ir teniso klubas.

Geriausi sporto veteranai – orientavimosi sporto atstovai – sutuoktiniai Rūta ir Audrius Tirlikai.

Už tapimą Lietuvos rinktinių nariais apdovanojimai įteikti Jolitai Štrimienei (stalo tenisas) ir Pijui Greičiui (šachmatai).

Geriausių sportininkų penkioliktukas buvo padalintas į dvi dalis – penketuką ir dešimtuką.

Pirmiausia renginyje buvo padėkota Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro treneriams.

Diana Arlauskaitė  (dziudo, sambo).

Modestas Bakaitis  (rankinis).

Antanas Domeika (lengvoji atletika).

Artūras Enčeris  (kyokushin karatė).

Gražina Girdžiuvienė (rankinis).

Vaidas Greičius  (krepšinis).

Valentinas Jankūnas  (šachmatai).

Daivaras Jonaitis  (regbis).

Violeta Kokarskaja (lengvoji atletika).

Vilius Paukštis (dziudo).

Martynas Pučinskis  (futbolas).

Rimantas Slavikas  (sunkioji atletika).

Laimutė Stanienė (lengvoji atletika).

Gražvydas Steponaitis (futbolas).

Povilas Valaitis  (krepšinis).

Geriausios komandos:

Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos trikovės finalinės varžybos – 4 vieta  Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazija

Augustė Pranskaitytė.

Deimantė Pavalkytė.

Emilija Šadbaraitė.

Miglė Užkuraitytė.

Skaiva Jasevičiūtė.

Mokytoja – Laimutė Stanienė.

Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių stalo teniso finalinės varžybos – 4 vieta  Jurbarko r. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla.

Adriana Leonavičiūtė.

Meda Kvietkutė.

Viltė Kazlauskaitė.

Mokytojas – Karolis Vančys.

Lietuvos mokyklų žaidynių rankinio finalinės varžybos – 4 vieta  Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija.

Austėja Balčytytė.

Austėja Knapkytė.

Deimantė Šimkutė.

Gabija Štreimikytė.

Karolina Batarūnaitė.

Meda Osipovaitė.

Meda Zaksaitė.

Nerilė Stankutė.

Neringa Voveriūtė.

Radvilė Vaitkutė.

Samanta Lopetaitytė.

Ugnė Birgiolaitė.

Mokytojas – Remigijus Brazaitis.

Geriausi sporto klubai:

Kyokushin karate klubas „Kumite“.

Sporto klubas „Pantera“.

Teniso klubas.

Geriausi sporto veteranai:

Rūta Tirlikienė (orientavimosi sportas).

Audrius Tirlikas (orientavimosi sportas).

Apdovanojimai už tapimą Lietuvos rinktinių nariais įteikti Jolitai Štrimienei (stalo tenisas) ir Pijui Greičiui (šachmatai).

Neolimpinių sporto šakų penketukas:

Lijana Lipinskaitė (mišrūs kovos menai).        

Milanas Majauskas (mišrūs kovos menai).    

Ignas Taurazevičius (kyokushin karate).

Gabrielė Tirlikaitė (orientavimosi sportas). 

Edvinas Škudzinskas (sambo).

Olimpinių sporto šakų dešimtukas:

Reda Arlauskaitė (sunkioji atletika).

Gabrielė Bubliauskaitė (sunkioji atletika).     

Arnas Karvelis (lengvoji atletika).

Ugnius Mockus (dziudo).

Lauryna Petrauskaitė (sunkioji atletika).

Neda Petrauskaitė (sunkioji atletika).

Paulina Streleckaitė (sunkioji atletika).

Karolis Škudzinskas (dziudo).

Rytis Veverskis (sunkioji atletika).                    

Meda Osipovaitė (rankinis).

„ŠVIESOS“ inform.                                                 « AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook