Jogos dieną – praktika ir prasmingi pokalbiai

Jogos dieną – praktika ir prasmingi pokalbiai (0)

2019-07-05

Birželio 21 d. minima Tarptautinė jogos diena sporto klubo „Pantera“ jogos trenerės Aušros Smirnovienės iniciatyva jau ketvirtą kartą paminėta ir Jurbarke. Kasmet ši šventė sulaukia didesnio dėmesio, nes vis daugiau žmonių ima rūpintis savo fizine ir dvasine sveikata, o joga tam labai tinka.

Joga – tai indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus. Joga stiprina žmogaus kūną, protą ir sielą. Praktikuodamas jogą žmogus išmoksta pagerinti sveikatą, kontroliuoti protą ir pasiekti ramybę. Vakarų šalyse joga paplito tik XIX a. pradžioje.

Tarptautinė jogos diena Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos sprendimu pradėta minėti tik 2015 m., tačiau joga labai sparčiai išpopuliarėjo visame pasaulyje: kuriasi jogos mokyklos, studijos, dirba įvairių jogos krypčių treneriai, mokytojai. Jurbarke taip pat galima rinktis kelių krypčių jogos užsiėmimus.

A. Smirnovienė kviečia į sportinės jogos treniruotes, kuriose didesnis dėmesys skiriamas kūnui lavinti. Sportinėje jogoje sujungti kvėpavimo ir fiziniai pratimai, paremti asanomis. „Tai – kūno tobulinimas ir sveikatinimas, treniruotėse siekiama kūno, proto ir dvasios pusiausvyros nesigilinant į meditacijas. Treniruotėse visada pabrėžiu, kad reikia stebėti savo kūną, pratimus atlikti tiek, kiek leidžia fizinis pasirengimas, neperžengti savo ribų“, – sako A. Smirnovienė. Trenerei pritaria ir jos sutuoktinis – jogos užsiėmimų pradininkas Jurbarke, kovos menų treneris Mindaugas Smirnovas.

Sportinės jogos treniruotes lanko įvairaus amžiaus moterys: nuo paauglių iki senjorių. Skirtingai nei kitose šalyse ar didmiesčiuose, lietuviai vyrai jogos treniruočių vengia. A. Smirnovienė jogos pagrindų moko ir moksleivius mokyklose, dirba su neįgaliaisiais, treniruotes veda įvairiose rajono vietose, netgi kituose miestuose.

Trejus metus renginys vyko Jurbarko dvaro parke. Šį kartą jurbarkiečiai kitaip praleisti penktadienio vakarą rinkosi stovyklavietėje „Camp Genys“. Stovyklavietės šeimininkai – Genių šeima, mielai  įsileidžia įvairius renginius, ypač skatinančius sveiką gyvenimo būdą, ir patys dalyvauja užsiėmimuose.

Renginys prasidėjo jogos praktika, į kurią įsijungė įvairiausio amžiaus žmonės – vaikai, jaunimas, suaugę ir senjorai. „Gausus būrys dalyvių dar kartą įrodė, kad žmonės neabejingi aktyviam laisvalaikiui“, – džiaugiasi A. Smirnovienė. Įvairaus sudėtingumo jogos asanos vieniems pavyko geriau, kitiems – sunkiau, tačiau net ir visai nesusidūrę su joga turėjo progą patirti, kas tai yra. Lankantiesiems jogos treniruotes šventinė praktika gryname ore buvo vienas malonumas.

Po valandą trukusios mankštos renginio organizatoriai pakvietė visus susipažinti su keliautoju, filosofu, muzikantu Kęstučiu Kaupu. Kodėl verta gyventi sveikai, blaiviai ir pozityviai? Į visus šiuos klausimus padėjo atsakyti renginio svečias. Jo atliekama gongų muzika taip pat nepaliko abejingų, padėjo atsipalaiduoti po darbo savaitės ir nuraminti mintis.

Po atpalaiduojančios muzikos žmonės skirstytis neskubėjo, gaivindamiesi mėtų arbata bendravo iki pat sutemų. „Esame dėkingi stovyklavietės „Camp Genys“ šeimininkams už nuostabią aplinką ir šiltą priėmimą, Kęstučiui Kaupui už pasidalintą neišsenkančią minčių tėkmę, Jurbarko r. savivaldybei ir Jurbarko r. savivaldybės visuomenės sveikatos biurui – už paramą. Ir labiausiai dėkojame visiems, kurie kartu leidosi į jogos ir savęs pažinimo kelionę“, – renginiu liko patenkinta A. Smirnovienė.

Jūratė STANAITIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook