Jurbarkas sveikina Europos čempioną

Jurbarkas sveikina Europos čempioną (0)

2017-04-19

Jurbarkietis Marius Lukšys balandžio 8 d. Danijoje, Roskildės mieste, vykusiame Europos kyokushin karatė jaunių čempionate iškovojo aukso medalį ir čempiono taurę. Šią savaitę Europos čempionas sulaukė daug dėmesio ir oficialių asmenų sveikinimų.

Antradienį Europos čempionas buvo pasveikintas Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centre. Direktorius Karolis Bauža spaudė rankas Jurbarką garsinančiam sportininkui ir jo treneriui Artūrui Enčeriui bei įteikė naudingų dovanų – po firminį sportinį krepšį. K. Bauža domėjosi sportininko įspūdžiais iš čempionato Danijoje bei kvietė pokalbio apie tai, kaip Jurbarke siekiama Europos aukso. 
Vietą Lietuvos rinktinėje ir teisę dalyvauti Europos čempionate M. Lukšys iškovojo vasario 5 d. puikiai startavęs Lietuvos kyokushin karatė jaunių čepionate. 
Europos kyokushin karatė jaunių čempionate Roskildėje jurbarkietis savo svorio kategorijoje iki 80 kilogramų buvo geriausias. Jam teko kovoti tris kovas, kuriose užtikrintai įveikė varžovus – Lenkijos, Ukrainos ir Gruzijos atstovus. 
Susitikime Kūno kultūros ir sporto centre M. Lukšys pasakojo, kad sunkiausia psichologiškai ir fiziškai buvo pirmoji kova. Ją laimėjęs vaikinas jau patikėjo savo pergale.
„Tikėjausi prizinės vietos, bet pirmos... Negalvojau, kad taip gerai pasiseks“, – džiaugėsi čempionas. O jo treneris A. Enčeris sakė neabejojęs, kad Mariui pasiseks: „Ėjome į tą tikslą, ruošėmės. Neabejojau, kad bus prizininkas. Kai sulaukiau iš Danijos jo skambučio, o ne žinutės, supratau, kad ne tik prizininkas.“
Dešimtus metus M. Lukšį treniruojantis A. Enčeris sakė, kad Europos čempionas yra darbštus, susitelkęs siekia tikslo, pasižymi didele vidine ir išorine ramybe, o kovoje parodo savo tvirtą būdą bei gerą pasiruošimą. 
Europos čempionate iškovota pergalė – didžiausias, bet ne vienintelis Mariaus pasiekimas aukšto rango varžybose. 2015 m. jis tapo Europos jaunučių vicečempionu, o 2016-aisiais jau startavo jaunių čempionate ir buvo trečias. 
Kitąmet Marius jau galės startuoti jaunimo čempionate. Treneris neabejoja, kad sportininkas jam pasiruoš, nors bus dvyliktokas – jo laukia gimnazijos baigiamieji egzaminai. 
Paragintas prisiminti savo sportinio kelio pradžią M. Lukšys sakė, kad karatė jo gyvenime atsirado atsitiktinai – antroje klasėje mama jį nuvedė į „Kumite“ klubą, ir jis pasiliko. Sąlygos sportuoti, pasak Mariaus, Jurbarke geros, ir „Kumite“ klube yra sportininkų, su kuriais kartu treniruodamasis galėjo tinkamai pasiruošti Europos čempionatui. Turbūt tas pastovumas, valia, darbštumas ir atvedė jį iki Europos aukso.
Susitikime Kūno kultūros ir sporto centre buvo kalbama ir apie aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų pagerbimą Jurbarke. Centro direktorius sakė dirbąs tam, kad itin aukštų rezultatų Lietuvoje ir Europoje pasiekę sportininkai ir jų treneriai būtų paskatinti ir piniginiais prizais, ne tik padėkų raštais. „Ne tiek daug Jurbarke turime Europos čempionų ir juos išugdančių trenerių, todėl sieksiu, kad ir Jurbarko rajono savivaldybė teiktų jiems piniginius prizus, kaip yra kai kuriose kitose Lietuvos savivaldybėse, o mūsų geriausiuosius turi žinoti visi, todėl keičiami ir metų geriausių sportininkų rinkimai“, – sakė K. Bauža. Direktorius pats yra dziudo imtynininkas, Europos pirmenybių prizininkas ir 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių dalyvis, tad puikiai žino, kaip svarbu sportininkams ir finansinis paskatinimas. 
Europos čempionate Danijoje sėkmė lydėjo dar vieną „Kumite“ klubo atstovę – bronzą iškovojo Darija Lauraitytė. Ji treniruojasi Raseiniuose, ir klubo prezidentas A. Enčeris sakė, kad Darijai labiau pasisekė, nes Raseinių r. savivaldybė dosniau remia sportą.
Jurbarkietis Europos čempionas M. Lukšys ketvirtadienį Jurbarko r. savivaldybėje tradiciškai buvo pagerbtas mero padėka. Penktadienį čempioną ir jo trenerį pasveikino Seimo narys Ričardas Juška. 
Danutė Karopčikienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook