Jurbarkiečių „Ąžuolas“ pasipuošė sidabro medaliais

Jurbarkiečių „Ąžuolas“ pasipuošė sidabro medaliais (0)

2017-04-10

Šeštadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje sužaistos paskutinės šių metų atvirų Jurbarko r. salės futbolo pirmenybių rungtynės. Čempionais tapo kauniečių komanda „Antakalnio parkas“, po itin atkaklios kovos nugalėjusi jurbarkiečių „Ąžuolą“.

Aukštas lygis
Sausio viduryje startavusiose tradicinėse futbolo pirmenybėse dalyvavo aštuonios komandos. Be keturių Jurbarko r. komandų – „Ąžuolo“, „Imsrės“, „Imsrės 2001“ ir „Skirsnemunės“ – pirmenybėse dalyvavo ir svečiai – trys Tauragės komandos „LDK Kęstučio MPB“, „Nesunaikinami“ ir „Tauragė“ bei čempionais tapęs „Antakalnio parkas“.
Pirmenybėse sužaista 40 varžybų – 7 turai, ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalinės kovos. Visoms varžyboms teisėjavo nacionalinę kategoriją turintis teisėjas iš Kauno Saulius Karka. Šis teisėjas garsėja principingumu, aikštelėje mėgsta tvarką ir žaidėjams neatleidžia grubaus žaidimo. „Visos kovos buvo labai įtemptos, virė daug aistrų, bet aš į žaidėjų elgesį aikštelėje kreipiu didžiausią dėmesį“, – sakė teisėjas.
Teisėjo principingumą rodo geltonų ir raudonų kortelių skaičius pirmenybėse. Pašalinimo iš aikštelės nusipelnė 11 žaidėjų, Vytautas Želvys iš „Ąžuolo“ ir Artūras Žimaila iš „Skirsnemunės“ – net po du kartus. Raudonos kortelės parodytos 13 kartų, o geltonas korteles žaidėjai pamatė net 125 kartus. V. Želvys pasižymėjo ir čia – jų gavo net šešias. Tiek pat surinko ir Matas Venslauskas iš „Imsrės“ komandos.
Nors kai kurie žaidėjai už akių S. Karką vadino „krienu“, komandos pačios šio teisėjo pageidavo. „Su džiaugsmu atvažiuoju teisėjauti į Jurbarką. Smagu dirbti, kai žaidėjai dega aistra, myli futbolą. Komandos rodo tikrai gerą žaidimą. Ne vienas varžybas būtų verta nufilmuoti ir parodyti, kas nematė – žiūrėti būtų tikrai nenuobodu“, – sakė S. Karka.
Lygios kovos
Balandžio 8 d. paskutinėse kovose dėl 7-8 vietų susirungė Tauragės „Nesunaikinami“ ir jurbarkiečių „Imsrė 2001“. Jau pirmajame kėlinyje tauragiškiai įmušė 6 įvarčius, jurbarkiškiai tenkinosi keturiais. Varžybas 7:6 laimėjo Tauragės komanda.
Varžybose dėl 5-6 vietų kovojo „Skirsnemunės“ ir „Tauragės“ komandos. Šį kartą sėkmė buvo vietinių žaidėjų pusėje. Kova laimėta rezultatu 5:4. Skirsnemuniškiams du taškus pelnė Arūnas Kasparavičius, po vieną – Žydrūnas Statkus, Arnas Treinys ir Evaldas Žimaila. 
Bronzinėje dvikovoje susitiko „Imsrė“ ir „LDK Kęstučio MPB“. Po pirmojo kėlinio, kai du įvarčius į tauragiškių vartus pasiuntė Audrius Danielius ir vieną – Lukas Samulevičius, atrodė, kad „Imsrei“ pergalė – ranka pasiekiama. Tačiau antrame kėlinyje šiai komandai pavyko įmušti vos vieną įvartį, o kariuomenės atstovai įmušė penkis.
„Imsrė“ porą pastarųjų metų laimėdavo šių pirmenybių čempionų taurę, tačiau šiais metais komandą paliko ne vienas žaidėjas. Dauguma jų papildė „Ąžuolo“ gretas. „Imsrės“ vadovas Matas Venslauskas tikino, kad komanda į aikštelę išbėgdavo nepilnos sudėties, jautėsi žaidėjų trūkumas, gretas retino traumos.
Esant tokioms pajėgoms, neturėjus galimybių daug treniruotis, pasiektas rezultatas komandą tenkina. „Esame patenkinti. Kitais metais tikrai būsime stipresnės sudėties ir pailsėję vėl kovosime dėl titulo“, – tikina M. Venslauskas.
Prasiveržė įtampa
Kovoti dėl čempionų taurės į aikštelę išbėgę „Ąžuolo“ futbolininkai iki finalo žengė be pralaimėjimų, tik su „Antakalnio parku“ buvo sužaidę lygiosiomis. Kauniečiai iki finalo dvejas varžybas buvo sužaidę lygiosiomis ir vienas – pralaimėję. 
Finalinė kova nuo pat pradžių buvo kupina įtampos. Pirmąjį kėlinį 2:1 laimėjo jurbarkiečiai, tačiau antrajame aikštelėje ėmė dominuoti kauniečiai. Žaisdami grubiau, pelnę net 4 geltonas korteles kauniečiai į jurbarkiečių vartus pasiuntė dar 5 įvarčius, o „Ąžuolo“ žaidėjai pelnė vos du. 
Varžybų pabaigoje įtampa pasiekė piką – po grubaus veiksmo žaidėjai kibo vienas kitam į atlapus, balkonuose įsitaisę sirgaliai taip pat sukruto. Muštynių išvengta įsikišus teisėjui ir paskelbus varžybų pabaigą. Prieš tai raudona kortele buvo „apdovanotas“ „Ąžuolo“ žaidėjas Rolandas Norkus. 
Nuaidėjus finalinei sirenai rezultatas švieslentėje 4:6 rodė Kauno komandos pergalę. „Antra vieta – tai ne laimėjimas“, – nusivylimo neslėpė „Ąžuolo“ vadovas Aras Virvilas. Ši vieta atnešė sidabro medalius komandos žaidėjams. Finale du įvarčius į kauniečių vartus įmušė Laurynas Kavaliauskas, po vieną – Ignas Kirsnys ir Vytautas Želvys.
Dovanojo kamuolius
Pirmenybių organizatoriaus – Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Švedas ir Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius prizines vietas užėmusioms komandoms įteikė taures bei medalius. Įvertinimo sulaukė rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas, „LDK Kęstučio MPB“ komandai atstovavęs ir 23 įvarčius įmušęs Justinas Pučinskis, geriausiu vartininku tituluotas čempionų komandoje žaidžiantis Simas Janauskas, o korektiškiausios komandos vardo nusipelnė kariškiai.
Dovanomis kiekvienai komandai – futbolo kamuoliais pasirūpino „Ąžuolo“ žaidėjas R. Norkus. Rolandas į finalinę ir į dar kelias svarbesnes varžybas parvykdavo iš Anglijos, kur gyvena ir dirba. „Ąžuolo“ komandoje žaidžia geri jo bičiuliai – dauguma jų kažkada žaidė iširusioje „Vulkano“ komandoje. „Visi esame draugai. Nuolat treniruojamės Naujamiesčio mokyklos salėje, vasarą – lauke. Dalyvaujame visose Jurbarke vykstančiose varžybose“, – sakė komandos vadovas A. Virvilas.
Atvirose Jurbarko r. salės futbolo pirmenybėse komanda registravo 15 žaidėjų, 13 jų žaidė. Didelis žaidėjų rezervas leido komandai pakeisti traumuotus žaidėjus ir sėkmingai atžygiuoti iki finalo. „Pora geriausių mūsų žaidėjų gavo traumas, todėl paskutinėse varžybose nebežaidė. Jei būtų žaidę, rezultatas galėjo būti dar geresnis“, – tikino A. Virvilas. 
„Ąžuolo“ komandoje žaidė bene vyriausi pirmenybių žaidėjai – komandos vadovui ne už kalnų penkiasdešimt. „Turime ir šiek tiek jaunesnių“, – juokėsi A. Virvilas ir pažadėjo kitais metais kovoti dėl aukso.
Jūratė Stanaitienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook